The Voice ישראל: מבצע העדפה מתקנת יוצא לדרך

אביבה האתיופית זכתה רק לסיבוב של שרית חדד, דנה דור, הערבייה שלא נראית ולא נשמעת, הצטרפה לנבחרת של אביב גפן, ורק אינה הרוסיה לא עברה את הסלקציה המגזרית. וגם: הזמרת של שלומי שבת מוכיחה שלבוס שלה יש טעם טוב במלוות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגידו, ככה יפה לעשות? מילא שהיא לא נראית כמו, אבל כשהיא שרה היא גם לא נשמעת כמו, וגם מהשם שלה אי אפשר בכלל לדעת שהיא כזאת. לא שיש לי משהו נגד, זה לגמרי לגיטימי ובסדר להיות. זאת אומרת, בכל זאת ישראל היא מדינה ליברלית והם אזרחים שווי זכויות, אבל איך זה שאף אחד עוד לא העביר חוק שלא מאפשר לערביות להסתובב עם שם של יהודיות מהיאחזות הנח"ל בסיני כמו דנה דור. איפה דני דנון ואנסטסיה מיכאלי כשצריך אותם? נכון שאבא שלה נראה כמו צעיר ערבי משכיל, אבל למה בפרהסיה? לא מספיק שבכל רחבי הארץ, בכל פעם שהילדה חוזרת מבית הספר, צריך לשאול אותה בכל פעם שהיא מזכירה שם של חבר לכיתה אם מדובר בנעם/עמית/יער/גיל/רומי/אריאל הבן או הבת? עכשיו גם נצטרך לשאול אם זה רמי היהודי או רמי הערבי? ואם דנה נוצרייה, זה עדיין נחשב? כל כך הרבה חומר למחשבה בתכנית אחת שנראתה כמו מבצע בזק להעדפה מתקנת. » The voice ישראל - כל הביקורות והכתבות » The voice: העולה החדש בא וכבשלדנה ויתרו על החלק שבו היא צריכה לספר על סיפור חיים טראגי, כי כליות אפשר להשתיל, מתאונות דרכים אפשר להבריא ורגשות אדיפאליים עזים עוד אפשר לרפא. אבל ערביה? לזה עוד לא מצאו תרופה. מצד שני, יש מקום לאופטימיות. קחו את אביבה דסה, עוד שם שאי אפשר לחשוד בו בשום דבר. היא אתיופית, אבל לא ויתרו לה, לא עשו לה הנחות ולא קידמו אותה בתור. כמו כולם גם היא ישבה וגוללה סיפור טראגי, שהוא באמת עצוב אבל לא קשור לשום דבר. אם המנטורים רק היו יודעים הם היו מסתובבים, ככה הם לפחות אמרו. אביב והתעויוט, שלומי וההתרסקויות, רמי והקרחות ורק שרית חדד ידעה לזהות את הקול הגדול שעוד צריך ללמוד קצת יותר איך לשיר. גם לדנה יש דרך לא קצרה לעשות. הקול מאוד מיוחד, אבל הזיופים באמת בעיתיים. מתאים לה אביב גפן.ניפגש בנבחרת? עד לפני שנה הדבר הטוב ביותר בעיר אילת היה שהיא מובילה לסיני. עכשיו גם את זה לקחו, ובתמורה קיבלנו את התאומים יונתן ועמי. הראשון שר כמו זמר קאברים ביאכט-פאב, ומעורר תגובה פבלובית של להרים את היד ולהזמין עוד בירה וצ'יפס. השני שר כמו מלצר מזמר או זמר ממלצר, לפחות במקומות האלה אפשר להזמין גם תפוח אדמה מוקרם. הראשון חוזר הביתה, השני נשאר עם שרית חדד. שלומי שבת אומר משהו לא ברור על דרבי. שיהיה. גם נטע לי הרוקיסטית שהביאה אותה במטאליקה עם הרבה מאוד רוח וצלצולים, הזכירה קצת את נסה מ"גאווין וסטייסי" רק בלי הקסם האישי והמודעות העצמית. אכן היה וגאס. אינה היא רק עוד דוגמא לאיך ההפקה מנצלת באופן ציני חלומות, פנטזיות ומצוקות של אנשים לשם עוד לחיצה על בלוטות הדמעות. אינה כבר לא בת 16, אבל מאוד יפה וכן, גם מאוד נוגעת ללב. את המעטפה היא מקבלת באמצע קיפול חולצות באיזה מרכז מסחרי בראשון לציון. ברור שהחיים לא התגלגלו כמו שהיא ציפתה, ובחלומות שלה The Voice הוא מבחינתה המוצא לעתיד טוב יותר. אם היה מדובר בכוכב נולד, אינה היתה נבלעת בים ההזויים, השרוטים והלא מחוברים שמגיעים כדי לבדר את הצופים. מכיוון ש- The Voice חוסכת מאיתנו את הקטסטרופות האלה, הניצול שלה היה עוד יותר בולט. מהרגע שהיא התחילה לשיר היה ברור שהמבטא וההגשה לא יאפשרו לה להמשיך הלאה, ושאף מנטור לא היה מעביר אותה. אבל אינה, בנאיביות מסוימת, סיפקה את הסחורה. אינה עשתה את שלה, אינה יכולה ללכת. העיקר שההפקה קוששה עוד נקודת רייטינג על גב המצוקות שלה.ניצול בולט. האודישן של אינה סיטל:

רק כדי לקבל סיבוב המוצלחים בפרק האחרון, היו מוצלחים באמת. גיא ויהל נשמעים כאילו לקחו את עברי לידר והכפילו אותו. חמודים, לא לוחצים ולא מעיקים. נשאר לקוות שגם לא יקלקלו אותם בהמשך. קרן אור, גם בלי הורים חירשים-אילמים, יכלה להתקדם הלאה. מישהו שם לב שאבא שלה נראה כמו הכלאה של ארקדי גאיידמק ואלכס מ"היפה והחנון"?. ההתלהבות מחן כהן קצת היתה מוגזמת, אבל בהחלט מגיע לו להמשיך הלאה כמו גם לאורית שלום, שלפחות הוכיחה ששלומי שבת משקיע בקהל שלו עם זמרות רקע איכותיות. ההפתעה הנעימה ביותר של הערב הוא גל בנימין בן ה-17.5 ששר שיר של זקנים, אבל עושה את זה עם קול נעים וכיפי. שלומי מסתובב וקוטף אותו. צריך רק להחזיק ידיים שעד ששלב האודישנים הארכני יסתיים, גל לא ימצא את עצמו מתאשפז בבית אבות. הוכיחה ששלומי שבת משקיע. אורית שלום: