"הישרדות VIP": הקאמבק המרגיז של עזאם עזאם

בעוד חזרתו של עזאם עזאם לטי-ניום מעוררת את חברי השבט לפעול נגדו בעורמה, איתי שגב, שקובע תקדים אישי, מפעיל אסטרטגיות ומזימות הדחה. זיו יצחקי עוקב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפרק האחרון של הישרדות VIP עמד כולו בסימן חזרתו של עזאם עזאם לשבט טיניום ולמרכז הבמה. מי ידע שחברי ברית גורדון ניחנו בחוש הומור כל כך משובח. ההחלטה שלהם לגרום לעזאם שהם איתו רק מאפשרת להם לשחרר לו כמה שיותר חבל לכרוך סביב צווארו. האיחוד המרגש שבו הצדדים הכריזו על פתיחתה של חבילת דפים לבנים חדשים בגודל A4 שהגיעה הרגע מהאופיס דיפו, הזכיר את החן והאלגנטיות של מסיבת העיתונאים של נתניהו ומופז. עזאם מנמק את צעדי הפיוס בכך שהוא סלח גם למובארק שתקע אותו בכלא במשך שנים. בזמן צילום הדברים עזאם עוד לא ידע עד כמה היוצרות התפכו ומי יושב עכשיו בבית הכלא. מעניין אם אושרי שתיים (איתי תורג'מן) מודע להפהפכותם של החיים כשהוא מוביל את המהלך הזה. בחור יפה כמוהו לא יחזיק הרבה זמן מעמד בכלא. אבל אני סוטה. גיא זוארץ, החזיקו חזק בכסאות, כמובן רוצה לדבר על זה לפני משימת הפרס וגם מתחיל לתת תובנות לא מעניינות על שפת הגוף של הצדדים.   » הישרדות VIP - כל הביקורות והכתבות » הישרדות VIP: הכשלון האסטרטגי של מיכל זוארץ» הסכסוך הבא של בוקי נאההמשימה עצמה כמובן הוקדשה לצרכי העצמתו של מישהו מהשורדים ולהחפצתה של נטלי דדון. והפעם המועצם, גבירותיי ורבותיי, הוא איתי שגב. הוא, מתברר, אף פעם לא הבקיע גול ואף פעם לא ניצח משחק. לרשימה הזאת הוא יכול להוסיף גם שהוא אף פעם לא מצליח להבקיע פאנץ' בבדיחות שלו, או שבעצם יחסית לזמן הרב שעבר, הוא עדיין לא הצליח להצחיק ולו פעם אחת. גם התוכניות, אם ישנן, להקים צמד עם פרסטר ראוי שתיגנזנה לאלתר. המחווה שלהם לשבוע הגאווה עם ההומור התיכוניסטי של "אנחנו הומואים" היתה מבדרת לאחרונה לפני 15 שנה בערך. ובכן, בתיאום מופלא עם שאיפותיו של שגב לתיקון, הוא אכן מביא את הניצחון וגם תחושת אי נוחות קלה בצילומי ההשלמה החדשים שלו, שהפכו את הפרק למעקב בלשי אחר הדלדלות והתעבות הגבות שלו. כל זה נגמר במחווה מרגשת לכל אותם אנשי שמאל סהרוריים שמבלים את שישי בצהריים בגדר ההפרדה בבילעין, כאשר בני שבט דאנג מאכילים דרך הגדר את אויביהם בשבט טי-ניום. מאז קריסתה של חומת ברלין והזרועות שהושטו משני צדיה, לא נראה איחוד כה מרגש. אי שם אנגלה מרקל בוודאי מוחה דמעה.מחווה לאנשי השמאל. מתוך "הישרדות VIP":

באי התקווה, לעומת זאת, העניינים הרבה פחות הרמוניים עם הפיכתו לכוכב הקופים. הפעם מדובר בדבר האמיתי ולא בגרסה עם הנימוסים או המבטא של הלנה בונהם קרטר. אפילו הראל מויאל הצליח קצת להתנער משלוותו ולבסוף להשליך עליהם נעל באופן אפקטיבי למדי. מזל שעזאם לא היה בשטח בשביל לראות את המחווה המגונה הזאת. לא היינו שומעים את הסוף של זה. כשהשניים מגיעים לבחור את עובדי הקבלן שלהם למשימה, מיכל זוארץ מאוד מתרגשת ממחיאות הכפיים להן היא זוכה. בהתחשב בכך שזו הפעם הראשונה שהיא נתקלת במחיאות כפיים שלא מיוצרות בלחיצת כפתור, אפשר בהחלט להבין את סערות הרגשות שעוברת עליה. מכאן רושמת הגרסה הישראלית שיא חדש כשבאמת ובתמים היא מכלה את זמנם של הצופים בצפייה בטורניר של ארץ-עיר. כולל ההסברים של יוליה פלוטקין לעזאם. מה בדיוק מחכה לנו בהמשך? טורניר אבן, נייר ומספריים? אחר כך הם משחקים שש בש, מה שמכניס את כולם לחרדה שהם גם יתעקשו להפוך ולשחק דמקה. וכשעזאם לוקח לדאנג את הסיר, הצואה מגיעה אל מאוורר התקרה, כפי שנהוג לומר בחלקים מסוימים של העולם. כולם שם חוטפים את הג'ננה וגם, ברוח העונה הנוכחית מדברים על זה במשך דקות ארוכות. כיוון שמדובר באנשים שרגילים לכך שמישהו אחר כותב להם את המילים ולא בנבחרת העימותים של הרווארד, הדיון לא מצליח להתרומם מעבר ל"קח מקל, קח תרמיל, רק אל תיקח לי את הסיר". לזכותם של כל הנוגעים בדבר אפשר לומר שעזאם אכן הגזים, וששוב לא ברור כמה הוא ידע לאן הוא הולך, או שהוא שהוא אף פעם לא החזיק מעמד בצפייה בעונות קודמות עד לאיחוד. אז באמת שאי אפשר להאשים אותו. וכשדאנג מפסידים את משימת החסינות ושגב מפסיק לטרחן בהתלוצצויות עבשות ומתחיל לדבר על להדיח את אושרי אחד, מתחילה לקונן לה בלב תקווה שהנה אולי בפרק הבא ניזכר למה קוראים לכל הדבר הזה הישרדות.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ