היפה והחנון 3: פאן לא מזיק

הבלונדינית שלובשת רק ורוד, הגמד שכבר הספיק לעשות אקזיט בגיל 18 והבאר שבעית העצבנית - כלום לא השתנה בתכנית הריאליטי הקטנה והקומפקטית של ערוץ 10, וטוב שכך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פרק הפתיחה של העונה השלישית של היפה והחנון מוכיח שלא הרבה השתנה, וטוב שכך. תכנית הריאליטי הקטנה והקומפקטית של ערוץ 10 הפכה לאחת ההפתעות הנעימות בז'אנר, שסובל מנפחת יתר של חשיבות עצמית. ל"היפה והחנון" אין שום יומרות לגלות את הכוכב הבא, לענות על השאלה "מי הכי ישראלי בעינייך" או לדוש בסוגיות של מי ראוי ולא ראוי ומה היא מנהיגות מוסרית. המטרה שלה פשוטה ומרעננת - לשעשע את הצופים.

היפה והחנון 3 - כל הכתבותהיפה והחנון 3: הכירו את המתמודדים

האמצעים שבהם היא משתמשת יכולים, ואולי גם צריכים, לקומם פמיניסטיות על הדרך שבה נשים מוצגות כחפצים שכל מה שמעניין אותן הם עניינים שטחיים של אופנה ובידור, ועל כך שגברים מוצגים ככאלה שתמיד יודעים הכי טוב. ניסיון שתי העונות הקודמות מגלה שאולי גלוריה סטיינהאם כבר לא תתארח בפרק ספיישל בעונה הקרובה, אבל לפחות ב"היפה והחנון" השוביניזם מוכרז, גלוי ובעיקר מצליח לא מעט להתבדח על חשבון עצמו ולהפוך על פיהן כל מיני מוסכמות לגבי היררכיות של גבוה ונמוך וחשוב או לא חשוב. המניפולציה לפחות שקופה לצופה שמתבונן ויודע שהוא משתתף במשחק של הפוך על הפוך.

משחק של הפוך על הפוך. היפה והחנון 3:

לכל המתגעגעים לכוכבים שנצנצו לרגע כמו רוקסן, גאל, נלה, אור, אלכס וליטל, גם הליהוק של העונה הזאת לא מאכזב, כולל כמה דמויות שנועדו ללבות את הסקפטים הכרוניים מבינינו. הייתכן שאדי, בחור יפה למדי, עד כדי כך חסר בטחון כפי שהוא מציג את עצמו? האמנם כל המניירות של דדי אותנטיות? וזה באמת הקול של ויקטור? רוב הסיכויים הם שהשאלות האלה, כמו שערוריית 'אור לא חנון' של השנה שעברה, לא יזכו לתשובות חד משמעיות במהלך העונה. שאר הדמויות עונות על כל תפקידי המפתח: הבלונדינית שלובשת רק ורוד, הגמד שכבר הספיק לעשות אקזיט בגיל 18, הבאר שבעית העצבנית, הבחור שיש לו עמדות עקרוניות נגד סקס ודאודורנט וזאת שהלכה לה המדינה כי היא לא מצליחה למקם את ישראל על המפה.

החלק המצער הוא שהשאלה האם כל העדויות האלה של הבנות שיוצאות מטופשות להפליא הן סתם מניפולציה של עריכה או אותנטיות לחלוטין. מבחן הידע הכללי עם אלכס אנסקי הוכיח שכנראה לא מדובר במניפולציה. מה באמת אפשר לעשות עם מי שחושב שאילת היא המקום הכי נמוך בעולם, ש-10 שנים הם יותר מדי זמן להסכם שלום עם סוריה ושבמרד גטו ורשה נלחמו הגטאות זה בזה. לקינוח, שיר בטוחה גם שהשואה התרחשה לאחר מלחמת יום כיפור, כשהיהודים היו רעבים במיוחד. סביר להניח שהיו בנות שידעו את התשובות לפחות לחלק מהשאלות, אבל אותן לא יראו לכם, כי בנות חכמות או אנשים חכמים באופן כללי לא עושים טלוויזיה מעניינת. ובכל זאת, לא נותר אלא לגרד בפדחת ולתהות באיזו מערכת חינוך הן למדו ומה היו ההשפעות התרבותיות שלהן. כמי שנולדו לתוך הדומיננטיות של ערוץ 2, מותר להניח שהתזונה התרבותית שלהן הגיעה בעיקרה מהטלוויזיה הישראלית המסחרית. שם אין חשש לכך שמישהו ילמד משהו אי פעם. אלא אם כן מדובר בלקח שרוקח עורך תכנית ריאליטי.

התשובות הנכונות נחתכו בעריכה. היפה והחנון 3:

אפשר להמשיך ולצחוק על היפות כמה שרוצים, אבל כשאנסקי שואל את דלית באיזו יבשת נמצאת ישראל והיא לא יודעת לענות, היא לא לגמרי לבד, וגם לא היחידה שלא ברור לה עד הסוף איך זה שישראל נמצאת באסיה, מתנהלת כמו המדינה ה-51 של ארצות הברית של אמריקה ומשתתפת רק בתחרויות הספורט של אירופה. גם אתכם זה היה מבלבל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ