הישרדות VIP: הפספוס של ענבל גבריאלי

חברת הכנסת לשעבר הכניסה קצת אקשן למשחק כשניסתה להפיל את הברית החזקה בשבט שלה. אבל איך קרה שדווקא למבחן הדלקת האש, שידעה שתצטרך לעבור, לא התכוננה כראוי? לפחות היא לא נגסה בדגים הסרוחים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפרומואים הבטיחו תרגיל מבריק, מהלך אסטרטגי מחוכם של ענבל גבריאלי שישנה את התמונה. ואכן, היה זה תרגיל מבריק בדיוק כמו התרגיל המקורי. כמו אז, גם עכשיו, הוגה התרגיל הפסיד את כסאו בגללו. מי שבשלב זה של חייו מאמין לפרומואים, מוזמן גם להישאר כל הלילה בשביל לפגוש את פיית השיניים, אבל כל המהומה הזאת התחוללה סביב פרק משובח למדי שכמוהו צריכים להיראות כל פרקי העונה. לראשונה, סוף סוף ניתן היה לראות קצת את השחקנים בפעולה והאלמנט הפוליטי קם לתחייה. כמו בסרט של נשיונל ג'אוגרפיק היה זה לא פחות ממרתק לצפות בטקטיקות ובכישורי המשא ומתן של אושרי שתיים. את הבחור לא עשו באצבע, הוא לא יתן את כל היד על ההתחלה, אז כדי ליצור קצת רצון טוב הוא מציע למיכל זוארץ לא לחתום על זיכרון דברים בלתי מחייב עם סעיפי יציאה וצינון כדי שהיא תצביע יחד איתו נגד גבריאלי. מיכל המסכנה גם ככה נראית כאילו היא עדיין לא התאוששה מהמאמץ שהיה כרוך שתי דקות קודם לכן בהוצאת אמירה סרקסטית מבין שפתיה. במקום להיות קול צף, הפך אותה אושרי שתיים במו ידיו ליריבה חדשה. איכשהו המצע של הברית שלו שמבוסס על משנתו של גורדון, לא חס וחלילה א.ד. גורדון או י.ל. גורדון, אלא חוף גורדון, כולל ערכים נשגבים של אמירת אמת, משפחה והעברת הזמן בסבבה וכאלה. כולנו היינו עדים לטקס המינוי של אושרי שתיים כמנהיג השבט, אך מתי בדיוק הוא גם הפך לאסא כשר של טיניום? לרצפת חדר העריכה הפתרונים.

» הישרדות VIP - כל הביקורות והכתבות » הישרדות VIP: משחק הסבון של נטלי דדון» הסכסוך הבא של בוקי נאה

מה שעוד נשאר כנראה על רצפת חדר העריכה הם הימים שבילו ביחד איריס בר-און והראל מויאל, וחבל שכך. השילוב בין השניים דווקא בוודאי הצליח להפיק כמה דיאלוגים מעניינים שבהם בר און מנסה על מויאל קצת מההומור הבדיחמין לשבת שלה, והוא בתגובה פוער מולה עיני עגל. משימת השוט משחררת ממנה את כל האסוציאציות העבשות ביותר, בזמן שדווקא עזאם זוכר אותו מהכלא ולא לטובה. משום מה, בר און לא קולטת את הרמז ולא מתחילה לשתף אותנו מחוויותיה שלה בבית האסורים. בסוף עזאם מנצח בשביל מויאל, שמאוד מאוד מבסוט בדרכו המויאלית והקרירה. כשהמצלמה עוקבת אחריו חוזר בחזרה לאי התקווה, היא עושה שירות אדיר לאשתו שמבינה לאן לעזאזל נעלם התיק שלה.

דווקא בשבט של אושרי אחד, שאמור להתפנן על כך שגיא זוארץ לא יקדח להם במוח במשך שעות במועצת השבט, העניינים מתחילים להיות קצת רגישים. משום מקום פתאום פורצת מריבת אימים בין נטלי דדון לבין יוליה, או כמו שנאמר במקורות קט פייט און דה קט וולק. דדון היא מסוג הווכחנים ששומרים על קור רוח כדי לראות את היריב שלהם מתמוטט. ואכן, יוליה מתמוטטת ומנסה מבעד לדמעות לומר משהו על זה שהיא שחקנית ונטלי, כאילו לא. לא איש כמו בוקי נאה יתן לאירוע כזה לחלוף על פניו מבלי לנכס אותו לעצמו. למצלמה הוא מודיע שהוא מרגיש כמו אבא של יוליה, לא לפני שעל החוף הוא מנסה לסחוט מהסיטואציה חיבוק מדדון, לשעבר תלמידתו המעריצה ובהווה סתם מישהי חושבת שתשומת הלב שלו אליה דוחה ברמות. רק דבר אחד לא נותר ברור. על מה הן רבו? אולי על זה תדבר בר רפאלי הערב (חמישי) בראיון הממלכתי שתעניק לערוץ 2 מתוקף תפקידה כמלכת הדוגמניות?

כל זה משאיר אותנו עם הניסיון הראוי לכל שבח של גבריאלי לשנות את התמונה ועל הצלחתה לגייס את זוארץ, שלא מוכנה להיות בובה של אף אחד, ואת עזאם לצידה. אך אין מנוס מלהצביע על החור הגדול ביותר באסטרטגיה של גבריאלי. בתור אחת שידעה במשך יותר מיום שהיא תצרך לעבור את מבחן האש, לא היה כדאי להתאמן קצת ולהבין איך בונים קונסטרוקציה נכונה של מדורה? בחיים האלה הכל זה תחקיר. מחקרים כבר הוכיחו שמי שטורח ללמוד את נתיבי יציאות החירום של המטוס ולהקשיב להוראות של הדיילת בתחילת הטיסה, מגדיל את סיכוייו להינצל מתאונת מטוס במאות אחוזים. גבריאלי במקום זאת החליטה להתנגש חזיתית בכל השאר ולנקוט באסטרטגיית אחרי המבול, כשעמדה וצחקקה אל מול החברים שהתרוצצו עם דגים חיים שאינם סשימי בפה. ברזומה שלה רושמת גבריאלי עוד מועצת שבט הזויה, שפשוט באופן מילולי לא נגמרה. לפני שקמו להצביע, שאל גיא את אושרי שתיים אם הוא מוותר על שרשרת החסינות וניכר היה עליו שהתכונן היטב לשאלות המשך. אושרי שתיים, ישמור אותו האל, חתך אותו בתגובה מייבשת. אחרי התיקו, ואחרי מבחן האש, במקום לכבות לגבריאלי את הלפיד בפאסון, התחילה הקצ'קיאדה לקרקר מחדש. אחרי עוד דקות ארוכות של צעקות הלכה גבריאלי להכיר קצת יותר מקרוב את מויאל. אין ספק שהיא מאוד תחסר, אך לפחות היא הצליחה ללמד את כולנו שלפעמים אתה מגורש מהעיירה, אבל לא תמיד אתה חייב לאכול גם את הדגים הסרוחים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ