"משחקי הכס 2": דרקונים, אלימות וסיפור מצויין

בריתות שנשענות על אינטרסים רופפים קמות כדי להתרסק ברגע האמת, ודמויות ותיקות מממשות את הפוטנציאל שנטמן בהן בעדינות בעונה הקודמת. מה חשבה אור בר שלום על הפרק הראשון בעונה השניה של "משחקי הכס"? זהירות, ספויילרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"נדמה שיש היום מלך בכל פינה", אומרת קתלין סטארק לבנה וקובעת את התמה של הפרק הראשון בעונה השנייה של משחקי הכס -  כל אחד רוצה להיות מלך, אבל יש רק כתר אחד. את העונה השנייה של סדרת הלהיט אנחנו זוכים לקבל בדיוק שנה לאחר שידור פרק הבכורה, במהלך שראוי להערכה. רשתות כבלים אחרות נוהגות להתמהמה עם עונות נוספות ולא לשחק על פי לוח זמנים קבוע (למשל 17 חודשים מורטי ציפייה בין העונה הרביעית לחמישית של מד מן מבית AMC), במיוחד כשמדובר בסדרות הדורשות צילומים בחו"ל ותקציב הפקה של סרט בלוקבסטר ממוצע. לזכותם של מנהלי רשת HBO יאמר שהם ראו את הפוטנציאל של "משחקי הכס". כך מיד אחרי שידור הפרק הראשון בשנה שעברה (שמשך את מספר הצופים הנמוך ביותר ומאז גדל עד ל8.3 מיליון צופים בפרק סיום העונה), הם נתנו אישור מיידי לצילומי העונה השנייה והשלישית, שהתקיימו במקביל לשידורי העונה הראשונה.» משחקי הכס - עכבר העיר» לא רק לגיקים: כולם אוהבים את משחקי כס» קטעים מהעונה החדשה של משחקי הכס» גם ב"משחקי הכס" מככבים רומנים בין אחים» מה הופך את "משחקי הכס" לסדרה הכי ממכרת בטלוויזיה? את זריזות ומקצוענות ההפקה ניתן לראות בכל פריים. קחו למשל את השחקנים שמשחקים את דמותיהם של אריה, ג'ופרי וסאנסה. שלושתם בעיצומו של גיל ההתבגרות, שבו אתה מסוגל להכפיל את גובהך תוך שבועיים, ואילו הם נראים כאילו צילומי העונה הראשונה הסתיימו אתמול. כך יוצרים המשכיות ראויה להערכה ותשומת לב לפרטים. טוב לדעת שהפקה שמשקיעה מיליונים ביצירת דרקונים וירטואליים, דואגת שילדה שאמורה להיראות בת 11 תיראה בגילה, ולא כמו בת 15 עם איפור גרוע. המשכיות ותשומת לב לפרטים. טיזר לעונה השניה של משחקי הכס:כמו הישרדות, אבל טוב

אז איך הפרק הראשון? מעולה. למעשה לפרקים הוא מזכיר פרק טוב במיוחד של העונה הראשונה של הישרדות. בריתות ישנות שהחזיקו את השלום במשך עשרות שנים מתפרקות ברגע, ומושלכות לפח הזבל של ההיסטוריה. בריתות חדשות הנשענות על אינטרסים רופפים קמות רק כדי להתרסק ברגע האמת כמה פרקים לאחר מכן, ודמויות ותיקות מממשות את הפוטנציאל שנטמן בהן בעדינות בעונה הקודמת. קחו למשל את המלך ג'ופרי. פעם ילד מפונק ואכזרי והיום, מלך מפונק ואכזרי. אם בעונה הקודמת הוא נשלט בבירור על ידי אמו וסבו תאבי השלטון, בעונה הנוכחית הוא מראה עצמאות מחשבתית - במיוחד בכל מה שקשור ללחם, שעשועים ודקורציה. בראיונות שנתנו התסריטאים דיוויד בניוף וד.ב.וייס הם הדגישו את ניסיונם להימנע מיצירת דמויות שהן רוע מוחלט או טוב מוחלט, ו"להתנהל במרחב האפור שבו נמצאים כל בני האנוש", לדבריהם. ג'ופרי בהחלט מערער על התפישה הזו. הוא צעיר תאב דם, חובב השפלות פומביות שנהנה מקרבות אלימים כבילוי אחר הצהרים שגרתי, ונוהג להתעלל בסאנסה סטארק בשביל הכיף. סאנסה, דמות ומופת של אישה מוכה, נאלצת לשבת לידו ולמלמל מיד פעם גינויים אודות אי הנאמנות של אביה. אבל בניגוד לדמותה הכנועה והמאוהבת בעונה הקודמת, גם כאן מתחילים לצוץ ניצני המרד של סאנסה וסביר להניח שבקרוב דמותה תקבל יותר נפח וזמן מסך. בודק גבולות. המלך ג'ופרי במשחקי הכס:

את השינוי החיצוני הגדול ביותר עובר רוב סטארק - פעם היורש המיועד של טירת ווינטרפל, וכעת מנהיג צבא הצפון המבקש להקים ממלכה עצמאית. צוות המלבישות של הסדרה ומחלקת האיפור עבדו שעות נוספות להעניק לשחקן בעל הבייבי פייס חזות מבוגרת. פניו כוסו בשיער פנים כהה וצפוף, השריון הקל הוחלף בגלימת פרווה ענקית וכבדה והוא נושא את אחת החרבות הארוכות בממלכה. הוא עדיין מחזיק את ג'יימי לניסטר, קוטל המלך, בשבי ובאחת הסצנות רוויות הטוסטסטרון שהסדרה הזו סיפקה (והיא סיפקה הרבה), השניים מחליפים מהלומות מילוליות שיכולות רק להשתוות לתחרות השתנה בעולם האמיתי.

לצערו של רוב, עם כוח גדול מגיעה גם אחריות גדולה והמשימה שבשמה יצא למלחמה - לנקום את מותו של אביו ולשחרר את אחיותיו מהלאניסטרים - כבר מזמן איננה הסיבה שבגללה הוא נלחם. גנרלים גאים אינם יכולים לשמור על עקרונות בשדה הקרב ונאלצים לעשות פשרות. רוב כבר יודע שיאלץ לחבור לבית גרייג'וי שבגד בעבר באביו ומרד במלך בראת'יאון, ושולח את אמו ללורד סטאניס בראת'יאון השנוא, כדי לשלב כוחות לקראת תקיפת מעלה המלך. שלב ההוכחות

סטאניס עצמו, דמות שולית ולא אהובה מהעונה הראשונה, מקבל פה אור זרקורים שיכול היה רק לחלום עליו. כמי שרואה את עצמו כיורש הטבעי והחוקי לאחיו, הוא מקבץ לוחמים ומאמינים, ומקבל עזרה ממקום לא צפוי - מכשפה אדומת שיער בעלת כוחות מאגיים. המכשפה משביעה את סטאניס לנטוש את האלים החדשים ולהאמין באל אחד מיסתורי - לורד האור שמבריח את החושך ומנצח את הרשע. וכן, גם לנו זה נשמע כמו שיר חנוכה שהשתבש.

דמות נוספת שמקבלת זמן מסך ראוי היא דאייניריז, ח'אליסי הדות'רקים. בעונה הקודמת סידרה לה הח'אליסי שלושה אקססוריז יוקרתיים - דרקונים קטנים ומטילי אימה שיסייעו לה לבצע את המהפך מגביע בלונדיני נוצץ, למנהיגה לגיטימית הטוענת לכתר. לרוע המזל של ח'אליסי מאחוריה לא ניצב כרגע צבא מאומן של דות'רקים, אלא אספסוף עייף ורעב שרק מחפש מקום להניח בו את הראש. דאייניריז מבינה שדרקונים לא יעזרו לה בעת רעב, ואם היא מתכוונת לפתוח במהלכים צבאיים רבי עוצמה, כדאי לה קודם להשקיע ברווחת האנשים שהולכים אחריה. וכן, יש פה לגמרי התייחסות פוליטית למצב הנוכחי. רק דרקונים לצידה. ח'אליסי מתכננת את הקרב:

את ההצגה גונב, כרגיל, הלורד טיריון - השימדון. פרס האמי וגלובוס הזהב שקיבל פיטר דינקלג' (שמופיע ראשון ברשימת הקרדיטים, כראוי לכוכב), דירבנו את הכותבים לתת לו את מלוא תשומת הלב ולכתוב עבורו את השורות הטובות ביותר בעלילה. השימדון יודע שאין לו שום סיכוי לשבת על כיסא המלך, והוא גם לא מעוניין בזה. למה לו להתענות בהחלטות שלטוניות, כשהוא יכול פשוט לצלול לתוך חמוקיה של נערת השעשועים שלו? הלורד מביט מהצד, כמו שעשה כל חייו, ומקפיד לשחרר הערות סרקסטיות ומדויקות כלפי הסובבים אותו. הוא גם מקבל לראשונה את ההכרה מאביו לה פילל כל חייו, והוא ממונה לימין המלך - שם תואר יפה ל"תדאג שאחותך ואחיינך לא ילחצו שוב על כפתור ההשמדה העצמאית של הממלכה, לפחות עד שאני אגיע".

העונה השנייה של משחקי הכס לא נפתחה בקול תרועה. אין פצועים בשדה הקרב, יש רק זוג ציצים אקראי וחטוף, והאלימות מופנית בעיקר כלפי ילדים ותינוקות (סצנה מזעזעת שעליה לא נפרט), אבל היא נותנת לנו בדיוק מה שחיכינו לו: סיפור טוב, דרקונים, סקס והרבה כוחות שנערכים מתחת ומעל לפני השטח. וזכרו, החורף קרוב יותר מתמיד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ