האח הגדול 4: תוספות השיער שעצרו את המהפכה

סער הניף שוב את נס המרד וכמעט גרם לדיירים להעמיד את עצמם להדחה, אבל תוספות השיער של אביבית סיכלו את התוכנית. מקומו בגמר מובטח, בעוד שאביבית כנראה תשלם על כך שסכסכה בין יאנה לקותי, ותצפה בו מהקהל

אורי ערן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי ערן, עכבר העיר

לפעמים אירועים קטנים וטיפשיים יכולים לשנות את פני ההיסטוריה. תשאלו 27 מיליון נוצרים אנגליקנים, שחייבים את אמונתם למלך קפריזי אחד שפרש מהכנסייה הקתולית כי האפיפיור לא אישר לו להתגרש מאשתו. גם אביבית בר זוהר הקפריזית שינתה את פני ההיסטוריה הקטנה של הטלוויזיה, כשסיכלה את תוכנית המרד של המהפכן סער סקלי, ותוספות השיער שלה ניצחו את הסולידריות המעמדית. אבל דרכי ההיסטוריה, כידוע, ונפתלות וערומות: סקלי, יחד עם תמיר ורדי, הבטיח את מקומו בגמר האח הגדול בעוד שמונה ימים. בר זוהר כנראה תצפה בו מהבית.» האח הגדול 4 - כל הביקורות והכתבות » ערן טרטקובסקי: "בסך הכל סער ואני דומים"» עליהום על ה"אח הגדול" בכנסת» הצעת חוק בכנסת: בדיקה נפשית למתמודדי ריאליטי» האח הגדול 4: יאיר לפיד של הפוליטיקה הודחהמהפכה לא תטולווז "אין מצב שאני עושה מרד. אני לא אאכזב אתכם", מיררה בבכי אביבית בר זוהר על משכבה, מנסה להסביר את התנגדותה ליוזמה החתרנית לפיה כל הדיירים יעמידו עצמם להדחה, וכך כולם יהיו מועמדים. "לא עישנתי אף פעם, לא עשיתי סמים. יש חוקים וצריך לכבד אותם", ביקשה הילדה-טובה-רחובות להתמודד עם הלחץ שהופעל עליה לוותר על תוספות השיער לטובת החזית האחידה בין דיירי הבית. מכבדת חוקים בעבור תוספות שיער. בר זוהר (צילום מסך)אבל אחרי שנראה היה שההפקה החליטה לחסל את בר זוהר ממוקדות, והקרינה לדיירים את מיטב רגעי השפל של הדיירת (שכללו בעיקר ניסיונות להפריד בין יאנה יוסף וקותי סבג), הוחלט לחלץ את בר זוהר מהברוך, והאח הגדול רמז כי יפסיק את אספקת הסיגריות אם התוכנית המהפכנית תצא לפועל. כאן כבר היה ברור שמדובר בדיני נפשות, וכולם, למעט סער, הבינו שהמרד יחכה. קודם כל צריך לעשן משהו.

דיני נפשות. סקלי (צילום מסך)המהפכה לא תטולווז, זאת יודע גם הזוכה-המיועד תמיר ורדי: בבואו לחדר האח הגדול לתת את המועמדים שלו חמד מוקי-חתולי לצון, ובקול מתיילד פלט: "אני רוצה להעמיד להדחה את האח הגדול. הוא כל הזמן אומר לנו מה לעשות, הגיע הזמן שילך הביתה". אבל הדחקה הקטנה והלא מזיקה של ורדי לא מורידה מגודל ההישג של סער, שזכה לאישור רשמי כאשר תעודת הזהות שלו הוקרנה, וחבריו לבית הביטו בו בהערצה. תחינתה הנואשת של אביבית שידרוש בשבילה את תוספות השיער המיוחלות הייתה רק עוד הזדמנות להעלות את ערך המניות שלו אצל הצופים, וסקלי כמובן לא פספס אותה. מבלי לשאול שאלות או לתת איזה נאום חינוכי מתבקש, נעתר המנהיג החנון לבקשת הנתינה, וזו העמיקה את הבור העמוק-ממילא שחפרה לעצמה כשבלהט הויכוח לגבי המרד פלטה כי גם אם תקבל את תוספות השער לא תשתף פעולה עם התוכנית.  איפה המרד ואיפה הם? ורדי ואביבית (צילום מסך)

כשם שהתגלה כפרגמאטי ורחום מול אביבית הבוכייה, כך גם התגמש סקלי כשהבין שהעם מעדיף ניקוטין על פני צדק חברתי. "אפילו כשהוא מתקפל הוא עושה את זה כמו גבר", העיר בקריצה אסי עזר, "אבל ידו של האח הגדול תמיד על העליונה". אכן, את האח הגדול כנראה לא ננצח, וגם קותי יודע שאם אי אפשר לנצח אותו, צריך להצטרף אליו. אבל גם להצטרף צריך לדעת איך.

אחציטוט » "אתה גבר, אתה לא מבין בתוספות" – אביבית מנסה לגרום לסער להכיר במגבלותיו» "זה גם משמין אותך" – קותי יעשה הכל כדי שיאנה לא תלבש אדום» "אין משימה? בחיאת דין דן" – תמיר משתעשע בנישה של יוסי סרור» "מי שכתב את המשפט 'וגר זאב עם כבש', ידע שיום אחד יאנה ואביבית ייכנסו יחד לחדר האח הגדול" – קותי נותן מובן חדש לחזון אחרית הימים» "וואי, איך אני מתביישת לראות את עצמי מהצד" – שרי שמחוב, ביישנית בפריים טיים» "אני לא מאמין שהם שידרו שטויות שלי!" – תמיר צוחק על כולנו» "תקציב מותרות של 1920 שקל? זה פאקט לכל בנאדם" – קותי מעז לחלום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ