"אייל גולן קורא לך": הרימו את נוקיה, התישו את הצופים

תוכנית מקדימה, ארבע שעות גמר וסרט שליווה את הזוכה והכל במסגרת תוכנית הגמר. אבל רגע השיא של הערב היה מפגש הפסגה בין אייל גולן, משה פרץ ודודו אהרון. מפגש שהבהיר כמה ארוכה הדרך של המנצחים מהזכייה ועד לפלייליסט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ערב טוב נוקיייייה!!!שש דקות. בדקתי. עברו שש דקות לפני שמישהו (אייל גולן) צעק "ערב טוב נוקיה!". חיכיתי לזה, כי נדמה לי שאי אפשר להיות היום זמר מזרחי בנוקיה בלי לצעוק "ערב טוב נוקיה!". אני חושב שגם אם קובי פרץ הולך לראות משחק של מכבי, נפלט לו איזה "ערב טוב נוקיה" בשירותים.» מאור ונסרין הם הזוכים בגמר "אייל גולן קורא לך"» "אייל גולן קורא לך": מי יהיה זמר החתונות הבא? » "אני אוהב שיש לי כוח": אייל גולן חוזר בעונה חדשהאולי ב"כוכב נולד" היה בזה עוד משהו סביר כשזה היה "ערב טוב ניצנים!", אבל בקריאה הזו – "ערב טוב נוקיה!", יש משהו לא טבעי, אפילו נלעג. במיוחד כשהיא כבר הפכה בעצמה לחצי דאחקה. ומאידך, יש משהו טבעי מאוד בקיום גמר אייל גולן קורא לך בהיכל נוקיה, שהפך לסמל סטטוס בזמר המזרחי, מקום שאליו כל "מישהו פרץ" שמכבד את עצמו צריך לבוא, לראות ולנצח. או כמו שאמר פעם דודו אהרון, ברגע של משבר מעבר לים: "עכשיו חוזר לנוקיה".

חוזר לנוקיה. דודו אהרון (צילום מסך)יש בי רחמים מסוימים על הפיינליסטים של "אייל גולן קורא לך". זה די ברור שאף אחד מהם לא יזכה אפילו לשמינית מהתהילה או לרבע מהמקפצה שניתנות לזוכי תוכנית האם, כוכב נולד. סביר יותר להניח שהוא ישכח בדיוק כמו זוכה "המלך הבא", הפרויקט הנשכח של ערוץ בריזה. קראו לו, אגב, רפאל מירילא, וסביר להניח שאם אתם בכלל זוכרים אותו, זה בזכות "כוכב נולד" – למרות שב"המלך הבא" ניצח את נינט, הראל סקעת ודודו אהרון, וב"כוכב נולד" הפסיד לג'קו אייזנברג ולמאיה רוטמן.

הנה רעיון ברוח מירילא: למה שלא יזנק הזוכה ב"אייל גולן קורא לך" מהתוכנית הצדדית בערוץ הנישתי לתוכנית המרכזית בערוץ המוביל? כמו כדורגלן ישראלי שזוכה לבחון את הכישרון שלו בליגות של הגדולים, יוכלו זוכי "אייל גולן קורא לך" לבדוק אם ההצלחה שלהם היא עניין מזרחי פנימי, או שיש לה סיכוי גם אצל הקהל הרחב. ובמילים אחרות: תנו להם להחליף את ה"ערב טוב נוקיה!" ב"ערב טוב ניצנים!".נתראה ב"כוכב נולד 10"? הפיינסליסטים (צילום מסך)

גם המתמודדים הרימו

עד שזה יקרה, יש לנו גמר, ובו חמישה מתמודדים צעירים ונרגשים מתחרים על הזכות להישכח בתוך יומיים. קיום גמר באורך של כמעט ארבע שעות - לא כולל תוכנית מקדימה בת שעתיים ועוד סרט על הזוכה בן חצי שעה – בהיכל נוקיה, הוא הניצחון האמיתי של "אייל גולן קורא לך", שניצלה היטב את היעדרותה של "כוכב נולד" מהמסך ולא נבהלה גם כשנדמה היה שכל כורסאות הצופים מסתובבות ל-The Voice.

הייתי שם כשזה התחיל. אז זה נראה מבטיח כמו הסיכויים של אבי דיכטר להיות יו"ר קדימה. בכל זאת, מדובר בערוץ נישה עם תקרת זכוכית רייטינגית מאוד ברורה, ועוד ערוץ שהפך את עצמו לגטו מוזיקלי. גם קהל היעד נראה מוגבל – הפופ הים תיכוני כבר מזמן הצטרף לזרם המרכזי, אבל מתחת לחיבוק המיינסטרימי מסתתרות בעיקר חתונות ושרית חדד. וחוץ מזה, מדובר בז'אנר שממילא סובל מאינפלציה לא סבירה של זמרים, ולעתים נדמה שיש בו יותר אמנים ממאזינים. ועוד לא דיברנו על זה שזו תחרות בלי סמסים!אבל "אייל גולן קורא לך" הפתיעה, רשמה נתוני רייטינג שטרם נראו בערוץ ונגסה אפילו ב"The Voice" הדועכת (ונתנה ליוסי גיספן ולירון אילן את ההזדמנות לעשות נה באוזן לאביב גפן). ביחד עם ההצלחה של "חי בלה לה לנד" וחדירת הדודו-אהרונים לפלייליסט, השורה התחתונה ברורה – עם ישראל אוהב את הזמרים המזרחיים שלו. עם רוח הניצחון המבדרת את הקרחת הגיעה עונתה השניה של "אייל גולן קורא לך" אל סיומה, שהיה מפוצץ בדיוק כפי שאפשר לצפות מהופעה מזרחית בהיכל נוקיה. לא מפתיע שהמשפט החוזר של צוות השופטים היה "הרמת את נוקיה!". זה הסטנדרט אליו נדרש זמר מזרחי בנוקיה – להרים את הקהל – והמתמודדים עמדו בכך בהצלחה.הופעה מזרחית מפוצצת. פרץ, גולן ואהרון (צילום מסך)ארוכה הדרך לפייליסט השופטים, אגב, שמרו על הקו הסכריני המאפיין צוותי שופטים בתוכניות כאלה, בוודאי כשמדובר במעמד גמר מרגש, שממילא העפילו אליו הטובים ביותר. בחליפות השחורות והמעונבות הם אולי נראו כמו חבורת קברנים בשלבי הקרחה משתנים, אבל ברגע האמת הם יישרו קו עם האקסטזה הנוקיאנית והתלהבו כמו אחרונת המעריצות של משה פרץ בשער 11. אפילו עדי לאון, מחזיק תיק סיימון קאוול בפאנל, התקשה למצוא מילים מרושעות בפיו.אבל הגמר הזה היה ארוך, ארוך מדי. גם לכוכבים מוכחים כמו אהרון ופרץ קשה להחזיק קהל כל כך הרבה זמן, וזה רק נהיה קשה יותר כשהמופיעים הם חבורה אלמונית למדי; כשכללי המשחק מתישים (שלושה שלבים, ארבעה דואטים עם דודו אהרון שרק מאפיל על שותפיו הצעירים, שלושה פיינליסטים ששרים את אותו השיר); כשהשופטים מתחרים זה בזה בהשתפכויות משעממות; וכשהפרסומות רבות מנשוא (לא כולל שלושה שופטים שדוחפים את הדיסק החדש של אייל גולן. היום בחנויות). הצופים בנוקיה אולי נהנו, אבל לצופים בבית היה קשה להרים את הסלון לאורך זמן.התוצאה היתה שלמרות הדרמה, ההתרגשות והמוסיקה, ואפילו הבחירה המפתיעה (נגיד) בשני זוכים, רגע השיא של הערב בכלל לא היה שייך לקונספט של התוכנית. זה היה מפגש הפסגה של הטריאומוויראט המזרחי גולן-פרץ-אהרון, שהבהיר עד כמה עוד ארוכה הדרך של נסרין קדרי ומאור אשואל מהזכייה ועד לפלייליסט. אבל אולי עוד יהיו להם ה"ערב טוב נוקיה!" שלהם, מי יודע. הרי גם דודו אהרון התחיל ב"המלך הבא". עכשיו אייל גולן קורא לו לדואטים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ