האח הגדול 4: על העיוורון

בניסיון אחרון לערער את האווירה הפסטורלית בבית החליטה ההפקה על הדחה גלויה בשבוע הבא, וניצלה את הפלטפורמה והרייטינג לצאת נגד הדייר לשעבר שתקף אותה בתקשורת. וגם: הדחתו של איתם גרמה לאסי עזר להזיל דמעה ולהרהר בשואה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסי עזר הוא קונצנזוס. יפה, שנון, כריזמטי ורגיש – בחור להביא לאימא. אמהות מסוימות היו אולי אפילו בולעת את הצפרדע אילו הבן היקר שלהן היה מעדיף גברים, אם רק היה מביא לארוחת שישי את ילד הפלא מהטלוויזיה. מה בדיוק הופך אותו לדמות שכל כך קל לסמוך עליה ולאהוב אותה? לא ברור. מה שכן ברור הוא ש"קשת" לא יכולה הייתה למצוא מישהו מתאים יותר לפיזור הענן השחור והסמיך שמאיים כעת על טהרתה של תכנית הדגל שלה.» האח הגדול 4: כל הביקורות והכתבות» קשת מגיבה על טענות סער שיינפיין» האח הגדול 4: השמאלן שמסרב לשיר את ההמנוןעזר-נגד-שינפיין "מאחורי הסיפור הזה עומד דייר מאוכזב שלא זכה בגמר", דקלמו אסי וארז טל את תגובת הזכיינית לטענותיו של סער שינפיין כי הפקת האח הגדול "שטפה את מוחו בתרופות פסיכיאטריות". ובאמת, כיצד אפשר להטיל דופי בטוהר המידות של האנשים טובים ב"קשת", כשנער הפוסטר מגויס להגנתם ומבטיח לנו כי מדובר בתגובה נקמנית לניסיון סחיטה כושל? "חשוב לנו שתדעו את האמת", אמרו לנו והישירו מבט אל המצלמות. ומי יפקפק שזו האמת, כשהיא מגיעה עם חותמת ההכשר של עזר?

מדקלמים את עמדת ההפקה. עזר וטל (צילום מסך)ואולי בכל זאת יש מקום לבדוק אם עזר הוא אכן מופת לאמינות ויושר. דקות ספורות קודם עוד צעד לצידו של המודח הטרי איתם ישראלי, והזיל דמעה, כאילו הוא בונה את המוניטין שלו כ"שומרוני הטוב" עד לרגע האמת בו יידרש להעיד לטובת הבוסים. "היית דייר מעורר השראה. בשביל דייר כמוך שווה לעשות את הדבר שנקרא 'האח הגדול'", אמר בהתרגשות, מנסה לחלץ איזה תוכן ערכי מהסיבוב שעשתה מכונת הרייטינג על גבו של העיוור התל-אביבי. איתם עצמו נראה היה מפוקח למדי בצאתו מהבית. נראה היה שהוא מבין היטב את המשחק ואת הגימיק שהפך להיות. אבל זה לא הפריע לעזר להאמין ששוב הוכח שיש לנו את "האח הגדול" המוסרי ביותר במזרח התיכון. אולי בעונה הבאה, כשילווה בדמעות את המודחת האנורקטית בצאתה מהבית, אפשר יהיה להזכיר לו את חלקו במצעד הדאחקות על חשבון הרגלי האכילה של סופי קרבצקי. עד אז, נמשיך לחשוב שלמסטל את 20 הדיירים שהתנדבו לניסיון המטורף הזה הוא חטא גדול יותר, מלמסטל שני מיליון איש שנמצאים מחוץ לבית.יודע שהפך לגימיק. ישראלי (צילום מסך)אופיום לדיירים המודחת השנייה והצפויה יותר הייתה עינב ויינר, שניצלה את חמש דקות התהילה שלה כדי לשבח ולהלל את שמו של סער סקלי ("אוהב אדם"). הגורם היחיד בבית שעוד לא התאהב בסער הוא כנראה צבי פורטל, שקטע את תיאטרון הפרינג' ("פה זה לא בית צבי"), כי לא היה יכול לשאת את הביקורת על תשוקתו של ג'ורג' בוש לנפש ("הנפט הזה הציל אותך במלחמת המפרץ"). סקלי ניסה לשמור על איפוק ללא הצלחה רבה ("אתה אידיוט, כי לא הבנת על מה מדובר"), אבל נדמה שמעמדו בקרב יתר הדיירים כל כך יציב, שהוא יכול להרשות לעצמו את היריבות הזו. לא מסכימה אבל משבחת. ויינר (צילום מסך)

גם סצנות הקנאה של אביבית בר זוהר כבר לא מצליחות לערער את שלום הבית, והמשבר האחרון סביב תקציב האחרון הסתיים בקול ענות חלושה, כשאביבית מוצאת מרגוע בזרועותיו של צבי. הדברים הגיעו לידי כך שבר זוהר מצאה עצמה בשיחת נפש עם יאנה יוסף בנסט על האפשרות של מציאת אהבת אמת בתוכנית. כמפלט אחרון שלפה ההפקה את הג'וקר של הצבעת-הדחה גלויה בשבוע הבא. אבל לנוכח האווירה הפסטורלית, נדמה שרק התערבות פסיכיאטרית תוציא את הדיירים משלוותם.    אחציטוט » "חד-שמעית, רקדנו יותר טוב" – חיים רביבו משלב את הידע שצבר ב"רוקדים עם כוכבים" כדי לפרשן את ריקוד המחצית.» "אמא מוסלמית, אבא בוכרי, ורגל קטלנית" – יורם ארבל נותן שיעור בגנטיקה של הכדורגל.» "- זה לא האוכל, זה העיקרון של האחדות.- איזה אחדות? מה אנחנו מפלגה?" – אביבית וצבי מדסקסים פוליטיקה.» "זו בחירת של סופי" – אסי עזר מצטרף לעדת המצקצקים לנוכח הרגלי האכילה של סופי.?» "אתה לא כזה תמים כמו שאתה נראה" – אביבית פוקחת את עיניה לראשונה מול ערן טרטקובסקי.» "בבון מאונן בבונקר, פעם אחרונה" – מתוך המחזה "סדאם חוסיין".» "מבאס אותי שהצופים מעדיפים דראג קווין שבוכה על חלב שנשפך" – גואל פינטו מסתבך עם אביבית.»  "בעוד חצי שואה יחזור ערוץ 20 לשדר" – אסי עזר לוקח קשה את הדחתו של איתם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ