אורי ערן, עכבר העיר

שמאלנים, כך אומרת הקלישאה, אוהבים לדבר אחד עם השני בסלון. לא עם נהג המונית, גם אם לא אם השכן או המוכר בפיצוציה שמצביע ביבי (או יאיר, או ציפי). הם מעדיפים לקרוא ב"הארץ" שדוד גרוסמן חושב כמוהם שהכיבוש משחית, שהגענו לשאול תחתיות, שמעולם לא היה מצבנו נורא יותר. אבל לנסות לשכנע מישהו מחוץ לחוג המצומצם של "המשוכנעים" בכל זה? לנסות לכתוב על זה ב"ידיעות", או לדבר על זה בערוץ 2? מה הטעם. גם ככה אין עם מי לדבר.» האח הגדול 4 - כל הביקורות והכתבות» האח הגדול 4: מתי יהיה סקס בבית? » חיים רביבו יכנס לבית "האח הגדול"אין פרטנר? תגידו מה שתגידו על סער סקלי ועל דעותיו הפוליטיות, בדבר אחד אי אפשר להאשים אותו: סער סקלי לא קונה את ה"אין פרטנר" של השמאל הישראלי. אחרת אין דרך להסביר את המשימה הסיזיפית שלקח על עצמו לפני חודשיים, כשהחליט ללכת ללב המיינסטרימיות הישראלית, ולהשמיע את קולו מתוך בית האח הגדול. אריאל, בילעין, גדר ההפרדה, האפרטהייד – לכל אלה לא היסס סער להתייחס בשיחותיו עם הדיירים, והצליח פעם אחר פעם, כנגד כל הסיכויים, לחמוק מההדחה. כעת, יומיים לפני ההדחה הכפולה, עשה סקלי צעד נוסף שכנראה יסיים את דרכו במשחק – הוא סירב לשיר את מילות ההמנון הלאומי.

לא קונה את ה"אין פרטנר". סער סקלי (צילום מסך)התזמון לא היה יכול להיות טוב יותר: פחות משבוע אחרי העליהום על השופט העליון סלים ג'ובראן, כששוטרי הנאמנות של ליברמן מתחרים ביניהם בצליבת אויבי המשטר, בחר סקלי לשבור את הכלים ובישר לחבריו שהוא לא מתכוון לשיר את ההמנון הלאומי בפתיחת המשחק מול ה"גראן הרמנו" ארגנטינה. כהרגלו, נימק סער את החלטתו, וניסה לשכנע את חבריו כי היא מוצדקת ("המדינה שייכת לכולם, לא רק ליהודים"). צבי פורטל אמנם התקומם ("אתה מתיפייף, מי שלא רוצה – שלא יהיה פה"), אבל סער שמר על קור רוח, וכשהגיע רגע האמת, שפתיו של סקלי לא זעו, והעולם, הפלא-ופלא, המשיך להסתובב על צירו.

הרגשות הלאומיים שהתעוררו סביב משחק הכדורגל לובו גם בשל נסיעתה של סופי קרבצקי לארגנטינה, ומי שמצא לנכון לתדרך את הדיירת היה, איך-לא, חברו הטוב ביותר של סקלי, ערן טרטקובסקי. "אני מרגיש שזו שליחות", אמר מבלי להניד עפעף, לאחר שמסר את דגל הלאום. "יש לך הזדמנות להיות שגרירה ולעשות יותר ממה שאפילו משרד החוץ עושה", הדגיש את גודל המשימה. קרבצקי לא נבהלה, ויממה מאוחר יותר כבר מצאה עצמה טוחנת אסאדו בחברת ארגנטינאיות יפיפיות, כפי שעשו ודאי לפניה טובי שגרירינו. השגרירה. סופי קרבצקי בארגנטינה (צילום מסך)בעוד טרטקובסקי וסופי מתייחסים לעצמם כשגרירים, סקלי מקפיד להקטין את תפקידו, ולא לחשוב שהוא מייצג אף אחד. אבל האמת היא שבכל רגע שהוא נמצא בבית, סקלי פועל כדי להזיז משהו אצל חבריו, כדי לגרום להם לחשוב על הדברים אחרת. המרד שכמעט והרים, שנולד מתוך התרעמות על תנאי המשחר והפך לשיעור מאלף באי-ציות אזרחי, היה אולי הצעד האחרון במסע הסיזיפי שלקח על עצמו: בעוד הוא מנסה לשכנע את הדיירים כי הכוח נמצא בידיהם, והם יכולים להכתיב את חוקי הבית אם רק יתארגנו ויתקוממו כנגד "האח הגדול", נתקל שוב בצייתנות הרופסת של צבי וערן ("המקום הזה שייך לאח הגדול", "אם תעבור על החוקים לא תהיה פה"). כעת, לאחר תקרית ההמנון, כל הסימנים מורים שסקלי יצטרך להמשיך את מלחמתו בטחנות הרוח האלה במקום אחר. לנו רק נותר לקוות שימשיך להאמין, במקומנו, שיש עם מי לדבר.

דיירים 1, הפקה 0 ולמרות הכישלון הצורם של המרד שלא היה, הדיירים יכולים לרשום לעצמם ניצחון קטן על ההפקה בכל מה שקשור לויקטוריה אירולג'י. הלוליטה הדרום אמריקאית הקטנה הפכה בנווה אילן לאחות הקטנה והמתוקה שכל דיירי הבית היו רוצים. גם כשההפקה ניסתה לייצר פרובוקציות מיניות באופן מלכותי, ושלחה את ויקטוריה להיכנס למיטה של צבי, או לבקש מקותי סבג להצטרף אליו למקלחת, הדיירים לא הפסיקו לגלות יחס משפחתי וחביב כלפיה. אולי אחרי שתראה לחבריה את קופסת הקונדומים שלקחה כמזכרת, תוכל ויקטוריה לספר על הארץ המוזרה אליה נשלחה. מלוליטה לאחות קטנה. ויקטוריה אירולג'י (צילום מסך)

אחציטוט » "יש לך הזדמנות להיות שגרירה" – ערן מעביר תדרוך לסופי לפני שהיא עוזבת לארגנטינה.» "לאן הגעתי? מורח קרם פנים מול המראה ואומר 'איכס' על טוסיק" – אותו ערן נוזף בעצמו על שנרדם במשמרתו הדיפלומטית.» "הפסדנו את המשחק. בוא ננסה לקנות אותו" – קותי מבין שניצחון זה לא הדבר הכי החשוב, זה הדבר היחיד שחשוב.» "אם תצבור 10 פסילות, אסרב להעמיד להדחה ותצטרכו להוציא אותי" – סער עושה בית ספר לאח הגדול.» "אני אשם שאני חתיך?" – קותי מנסה להסביר ליאנה יוסף את גורלו האכזר.» "אולי זה יום השואה של ארגנטינה?" – צבי מעלה השערות לגבי התנהגותה המשונה של ויקטוריה.» "יש לארגנטינאים יתרון כי שמש אצלם" – חיים רביבו נכנס לתפקיד המאמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ