האח הגדול 4: מי רוצה להיות במועדון שיקבל אותו?

בעוד סער, שמקפיד להפגין אדישות כלפי השתתפותו במשחק, נשאר בבית, אביבית שמתחננת לאהבת הקהל, עלולה למצוא את עצמה בחוץ. ההדחה הכפולה הוכיחה שהקלישאה נכונה: אף אחד לא רוצה להיות חבר במועדון שמוכן לקבל אותו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אם אביבית בר זוהר לא הייתה קיימת, היו חייבים להמציא אותה. אלא שקשה להאמין שהדמיון האנושי היה מסוגל לייצר דמות כזו – הצימאון הבלתי נגמר לאהבה ולהתייחסות, הניתוק המוחלט מכל מה שקורה סביבה בכל הנוגע לגברים "המחזרים" אחריה, החיפוש המתמיד אחרי המראה – כל אלה הגיעו לנקודת רתיחה כאשר עלתה בר זוהר במדרגות הבית יחד עם יעל ברון, במחשבה שהיא סיימה את השתתפותה בתכנית. "אני רוצה קהל!" , צווחה בר זוהר והתמוטטה על כתפו של אסי עזר ההמום. אכן, אם היה צריך לבחור משפט שייכתב על המצבה של אביבית, זה היה זה. ברעידות ובפרכוסים צעדה מגרם המדרגות אל הסוויטה שהוכנה עבורה ועבור ברון, התיישבה על המיטה, ולאחר שהבינה כי הסיפור עוד לא נגמר, מיהרה להתחרע על הבונבוניירה שקיבלו השתיים כפינוק.  » האח הגדול 4 - כל הכתבות והביקורות» האח הגדול 4: מחלת נפש או איום קיומי?» עוד כתבות בנושא באתר הארץכמו תאונת רכבת יש משהו אכזרי מאוד בהנאה שאנחנו שואבים מהצפייה בדמות הטרגית הזו: לראות אותה נופלת שוב ושוב לרגליהם של גברברי הבית, כמהה לתשומת לב ואהבה ככלבלב עזוב, מוכנה לוותר על הכל רק כדי שמישהו יאהב אותה. כמו תאונת רכבת, אנחנו יודעים שמשהו נורא עומד לקרות, ולא יכולים שלא להסתכל: זה התחיל בשיחת אזהרה עם תמיר ורדי ("תפגעי, זה לא נראה טוב"), והמשיך בניסיונות המשפילים של צבי פורטל לסחוט מגע ("די, אל תשחקי אותה"). אחר כך הגיעו ערן טרטקובסקי ועינב וינר כדי לזרות מלח על הפצעים ("את צריכה גבר? את צריכה קבוצת כדורגל / פלוגה"). אבל ערן, שנהנה מהכוח שיש לו כל עוד אביבית תחת האשליה שאולי ירצה אותה, מיהר להתנצל ולתרץ את אמירתו המעליבה בקנאה שלו ליחסיה עם צבי (ולמחרת עשה ניסיון נוסף לכבוש את יאנה יוסף).

אל תשחקי אותה. בר זוהר ופורטל (צילום מסך)בסיבוב השני ניסתה אביבית לחנך את המאהב הסורר שלה, אבל הוא בשלו ("אני רגיש כמו חרא על הכביש"). בסוף, הגיעה השיחה אצל האח הגדול שבה אנחנו מבינים ששוב, המסכנה בהכחשה מוחלטת, לא מבינה מה נעשה סביבה ("צבי מתאים לי מאוד. אם היה מגיע בהתחלה היינו יחד"). אבל מה שעצוב באמת, הוא שככל שאביבית צמאה יותר לאהבה ולחום, כך כנראה גדלה הסלידה שלנו ושל דיירי הבית ממנה. כמו בממרה המפורסמת של גראוצ'ו מרקס, אנחנו לא רוצים להיות חברים במועדון שמקבל אותנו. בטח לא במועדון שמקבל את כולם.ואם צריך הוכחה נוספת שמרקס (גראוצ'ו, כן?) צדק, סער סקלי מספק אותה: ככל שהוא אדיש יותר להשתתפותו במשחק נראה שהמניות שלו אצל הצופים רק עולות. נקודת הפתיחה של סקלי כמובן גרועה בהרבה מזו של בר זוהר וברון, בשל דעותיו הפוליטיות, ובכל זאת, הוא שרד את ההדחה הזו. אין לדעת אם קיבל את מספר המסרונים הגבוה ביותר, או שההפקה פשוט העדיפה להוציא מהבית את המקום הראשון והמקום השלישי כדי ליצור מתח. מה שבטוח - סער לא הגיע אחרון, ובהתחשב בכך שכפי שהוא עצמו שיער, צופי ערוץ 2 לא עברו שינוי תודעתי והתפקדו לחד"ש בעקבות הנאומים שלו, מדובר בהישג. הישג שהדרך היחידה להסביר אותו היא שהקוליות של סער עושה את העבודה – במועדון הזה דווקא היינו רוצים להיות חברים.הקוליות עושה את העבודה. סער סקלי (צילום מסך)מי הזיז את הבליסטיקס שלי?  אם יש צדק בעולם, הדיירת הבאה שתמצא את עצמה מחוץ לבית, אחרי ברון או בר זוהר, תהיה לירון זהבי. זהבי, שניצני הביצ'יות שלה החלו לפרוח כבר בימים הראשונים, מלבלבת כעת במלוא הדרה, והצליחה להשניא את עצמה על כל דיירי הבית, למעט אולי ערן. הטריגר היה שוב ענייני היגיינה, כאשר הפרינססה החליטה לשים סוף להווי הקיבוצניקי של שלי-שלך ששורר בבית, ונתנה לצבי על הראש אחרי שהעז להשתמש בבליסטיקס שלה ללא רשות. פורטל עצמו היה די קול בקשר לזה ("מי את בכלל?"), אבל זה רק עיצבן את זהבי עוד יותר, והיא פנתה לחקור כיצד נרדמה עינב בשמירה ואפשרה לגנב לגעת בקודש-הקודשים. זהבי עשתה את המהלך המתבקש כדי לנסות ולהציל משהו מהתדמית המרוסקת שלה, ונתנה את הסיפור המלא על מותו הפתאומי של אביה מסרטן הריאות. בהפקה ודאי היו מרוצים על ההזדמנות להעביר מסר חינוכי, במיוחד אחרי ההסתבכות האחרונה עם הרשות למלחמה בסמים. אסי עזר נתן את האינפוט שלו כשקרא לאביו להפסיק לעשן, וגם ארז טל לא נשאר אדיש, ואמר שסיפור כזה מעביר מסר חזק יותר מ-50 כתוביות אזהרה מנזקי העישון.אבל ספק אם כל זה יעזור לזהבי כאשר אביבית ויעל יחזרו מן הגלות: הדינאמיקה בבית פועלת לרעתה, וגם אחרי שאחת מהן תעזוב באמת ביום ראשון, נדמה שהבית הזה לא מספיק גדול בשביל לירון ואחת משתי הדיוות השוהות כעת בסוויטה.  ניצני ביצ'יות פורחת. לירון זהבי (צילום מסך)אחציטוט » "אני בחמש אלף מחזיק בחורה ארבע שנים" – אהבה כנראה אפשר לקנות בכסף, ולא הרבה, אם קוראים לך קותי סבג» "יש לו נשמה גבוהה". "גבוהה מאוד!" - אביבית וצבי חולקים שבחים לצדיק מבאר שבע, ערן טרטקובסקי. » "אה, יופי!" – יעל ברון מגיבה לבשורה על הריב בין לירון ועינב.» "אני אתן לך לטעום סלט, אם תרצה" – אביבית לצבי הלא-מסופק, בגרסה שלה ל"בוא נתכרבל במקום".» "איזה ג'ורה, מפה עד ירושל... קיבינישטראוף!" – לירון מבינה שהיא כבר לא בקנזס. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ