האח הגדול 4: בואו של המפץ הגדול

יומיים לפני כניסת הדיירים החדשים, בצעד אסטרטגי אמיץ, פירקה סופי את הברית עם אביבית ושי, והשלושה ייאלצו להיאבק על מקומם בבית. השד העדתי מסרב לרדת מסדר היום, וערן יוצא במתקפה נגד פוזת "הקוזאק הנגזל" של קותי

אורי ערן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי ערן, עכבר העיר

פוליטיקה היא עסק מורכב. צוותים גדולים של יועצים אסטרטגיים עובדים יום-יום מסביב לשעון, מנתחים עשרות סקרים בכדי לזהות את הלך-הרוח הציבורי, ומלחששים על אוזניהם של מנהיגינו כדי לעזור להם לשרוד עם קדנציה בתפקיד. אבל פעם, לפני עידן הארתור-פינקלשטיינים והאייל-ארדים, הפוליטיקאים שלנו היו צריכים לעשות את העבודה הזו בעצמם, ולתכנן את מהלכיהם בתנאים של חוסר ודאות. לפי התנהלותה עד כה, נראה שסופי קרבצקי הייתה מסתדרת גם בעולם הפליטי של לפני עידן היועצים.האח הגדול 4 - כל הביקורות והכתבותהאח הגדול 4: הדיכאון הלאומני של ערןבצלו של החרבו-דרבו הריק הפוליטי שנוצר לאחר הדחתו הבלתי צפויה של יוסי סרור הכניס את הבית לסחרור, והברית המשולשת של סופי-אביבית-שי הייתה הראשונה להישאב לתוך המערבולת. קרבצקי, שחרדתה מפני ההדחה משתווה רק לזו של תמיר ורדי, מיהרה לשקול מחדש את התנהלותה בבית, ובצעד פוליטי אמיץ החליטה להביא למפץ בציר הרשע של הבית. "אני מרגישה כאילו אני בוגדת בהם", ניסתה לסחוט הפוליטיקאית המשופשפת קצת חמלה מהצופים, "אבל זו לא חברות אמיתית".  בכך הולכת קרבצקי בצעדיהם של ענקי ריאל-פוליטיק כאהוד ברק ואריאל שרון, שהשכילו לזהות שהתנאים השתנו, והם מחייבים התארגנות מחדש. אבל בעוד שברק ושרון ניזונו מסקרי דעת קהל ומעצותיהם של טובי הספינולוגים, קרבצקי נאלצה לקבל את ההחלטה שלה בתנאים של חוסר-ודאות, ללא כל מושג לגבי רחשי לבו של קהל הבוחרים. השאלה אם המהלך הזה יוביל לבוננזה פוליטית בדמותה של "קדימה" בימיה הטובים, או לפלופ במימדים של סיעת "העצמאות", תיוותר פתוחה לפחות עד להכרעת הצופים אם להדיח את קרבצקי, או את אחד החברים האחרים לטרויקה (שכצפוי, מיהרו לנקום בבוגדת ולהצביע נגדה). לא מרגישה חברות אמיתית. סופי קרבצקי (צילום מסך)

מי שנהנתה לראות את האפטר-שוק של עזיבתו של סרור, הייתה יעל ברון. ברון מיהרה לרקוד על דמו של הצ'ילבה לשעבר. "משמח לראות שצריך יותר משוואיוויה וחרבו-דרבו כדי להשאר פה", חילקה ציונים לצופים, וגם קינחה במוסר השכל: להיבריס יש מחיר. חטאו של סרור, חטא היוהרה, היה גם זה ששלח את קים הביתה. אם זה אכן היה המצב, קשה להבין איך ברון, שמבלה את רוב זמנה בלשחק ב"הזקנים מהחבובות" עם סער סקלי, הצליחה לשרוד אחרי לכתו של החרבו-דרבו.

לא בוכים על די די טי שרוסס החזית החמה השנייה בבית, שברון זיכתה אותה בכינוי הקולע "המשולש הכי מטומטם שראיתי בחיי", ממשיכה לבעור: קותי סבג, יהודי ירא-שמיים, סירב לאכול מהמטעמים שהכינה הצדקת אביבית בר זוהר אחרי כניסת השבת, ובכך עורר את השד העדתי לסיבוב נוסף בבית.ערן טרטקובסקי החליט שנמאס לו מסצנות ה"אכלו-לי שתו-לי" של סבג, ובעוד אביבית ממתינה לצאת השבת בכדי לשבור את התענית שגזרה על עצמה בגין מניעת אוכל מיהודי בשבת, פצח במונולוג נגד "הקוזאק הנגזל". סבג מנסה למכור לנו שתנאי החיים שלו לא אפשרו לו להצליח, ולעשות לנו רגשי כדי שנעזור לו. אבל טרטקובסקי לא טיפש. הוא יודע משהו על ערבים. כלומר, על מוסלמים. כלומר, על מזרחים. עד מתי הם ימשיכו לבכות על הדי די טי והמעברות? שיפסיקו לשחק לנו על המצפון. יש לנו ארץ נהדרת. הקוזאק הנגזל. קותי סבג (צילום מסך)אבל ערן הוא לא היחיד שקותי הצליח לעלות לו על העצבים, וגם סבלנותם של סער ויעל פקעה. אפילו העורכים מיצו כנראה את הגימיק של טעון-הטיפוח, ועל רקע נאומו של ערן, הציגו את הפרזיט המזרחי שרוע על מיטתו ומבצע מחרוזות משירי אבי ביטר. הצטרפותם של הדיירים החדשים מגיעה בדיוק בזמן, מבחינתו של קותי. רגע לפני שהוא עובר לעמוד בקו האש של האליטות. אחציטוט - "שיביאו כוסיות".- "לא, רק שיהיו זורמות" - ערן מלמד את שי רגב תקינות פוליטית מהי. » "נעשה פה אי צדק. הבטחות צריך לקיים" – שי מתקומם נגד מוסר-ההשכל של עוץ-לי גוץ-לי.» "אני לא יודע אם הברכה שלהם בכלל תופסת" – קותי מעלה סוגיה הלכתית סביב שלחן השבת.» "זאת אומרת שאי אפשר להתחתן איתה כדת משה וישראל?" – גם אביבית מוטרדת בענייניים הלכתיים, אחרי שהתבשרה על כך שיאנה חצי מוסלמית.» "בתוך-תוכי אני ילד" – תמיר חושף צדדים לא מוכרים באישיותו.» "הוא גם יושב יותר מדי זמן בשירותים" – קותי בונה את הקייס שלו נגד ערן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ