"האח הגדול 4": איך התגלה ערן כישראלי המכוער?

בקרב על לבה של יאנה, כל האמצעים כשרים וערן משחק בראשו של קותי סבג כמו שרק הוא יודע: מפגין גזענות כלפיו, מתנשא וקורא לו קוף. אבל הצופים קונים את פאסון הילד הטוב, ובוחרים להדיח דווקא את קים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לכאורה, הקרב בין קותי סבג וערן טרטקובסקי הוא עוד סיבוב במלחמת הפרידמנים והבובלילים: הטבח המזרחי מבית שמש - פרימיטיבי, גס רוח, אלים – מול הסטודנט האשכנזי מבאר שבע – משכיל, רהוט, נעים הליכות ונאור. אבל רק לכאורה. כי האמת היא, שבקרב הזה, הפרדימן הוא הבובליל והבובליל הוא הפרידמן. » האח הגדול 4 - כל הכתבות והביקורות» האח הגדול 4 - סוף סוף קרב חתולות» קימי מהבלוק: דייר "האח הגדול" מדבר לראשונה» עוד כתבות בנושא באתר הארץ

משל הבלונדינית, מטאפורת הקוף במשדר פתיחת העונה קיבלנו חתיכת אמת לגבי האיש ערן טראטקובסקי. חתיכת אמת שכנראה תישאר רדומה לעוד הרבה זמן – אולי לכל העונה. על רקע תמונות של מצלמות במעגל סגור וסצנות סרטי ג'יימס בונד, סיפר הסטודנט החמוד מבאר שבע על מעלליו טרם כניסתו לבית. כשנשאל מה בדיוק כללה הקריירה הביטחונית שלו, ענה: "הציעו לי מסלול הכשרה, שבא ואומר: למה להרוג מישהו אם אני יכול לשלוט בו ולעשות בו מה שאני רוצה". אחרי כמה הגיגים על שמאלנים וערביי ישראל הוסיף: "כל סיטואציה שיש לך בחיים, אם תצליח להיכנס לראש של היריב – ניצחת. תוכל לעשות איתו מה שאתה רוצה"

בחזרה לקרב מול קותי. בטרם החליט ערן להתעמת עם הנמסיס שלו, הוא עשה עבודת הכנה מול יאנה יוסף, שאינה מכבדת את עצמה ומתרועעת עם הבבון. "ממך אני מצפה ליותר" היה המסר שהעביר הקב"ט. וכדי להמתיק את הגלולה המשיל לה משל: למה דומה הדבר? לבלונדינית, שקמה בוקר אחד עם חצ'קון, והולכת עם הערס הראשון שצופר לה בכביש. וכדי לוודא שהאישה קולטת, סיכם: במיקרו-קוסמוס שלנו, את הבלונדינית. מצפה ממנה לא להתרועע עם בבון. טרטקובסקי ויוסף (צילום מסך)

בלונדינית או לא בלונדינית, בנסט כולן זורמות. או לפחות כך קיווה ערן. עוד יאנה חולמת על קצת שקט מעדר המחזרים החצי-אפויים שלה, נפל עליה הקב"ט ופצח בתרגילי דמיון מודרך, אותם ודאי למד בבה"ד 15. כל זה הספיק לקותי כדי להבין שעליו להפגין נוכחות, וכך הגיע הכל לנקודת הרתיחה: קותי וערן, סיבוב ראשון.

השדולה למען המדינה והנשים מה שבעיקר חורה לערן, מתברר, הוא יחסו המשפיל של הניאנדרטל מבית שמש כלפי נשים, ועמדותיו בענייני דת. השיחה שניהל עם סבג בימים הראשונים לשהותם בבית, שכנעה אותו כי הוא שייך לרעים: לא טוב לנשים, לא טוב למדינה, דוקר אנשים במועדון. כאן הגיע ניסיון להכות על חטא – "עד לפני יומיים ראיתי אותך כקוף". כך ראוי בהחלט להתחיל התנצלות. אבל הקוף נמלט חיש-קל, והשאיר את הקב"ט גלמוד ומתוסכל.

מה בדיוק קרה כאן? אי הבנה? חוסר תקשורת? צעד כן של פיוס ותיקון שנתקל בחוסר קשב אופייני? אם נזכור את דבריו של טראטקובסקי מתחילת העונה, ברור שהתשובה היא לא, ולא, ולא. כפי שהסביר ערן לכל מי שהיה מוכן לשמוע, מישהו אחר אולי היה נפגע מ"מטאפורת" הקוף, אבל נשאר לברר מה פשרה. ערן, מתמרן המוחות המקצועי, ידע עם מי יש לו עסק, והנבואה הגשימה את עצמה: הקוף לא נשאר לשמוע את המשך הוידוי קורע הלב על התהליך המדהים שעשה ערן בהתמודדות עם הנטיות הגזעניות שלו.  הקוף מול הקב"ט המתוסכל. סבג וטרטקובסקי (צילום מסך)

סרבן התהליכים "אם תצליח להיכנס לראש של היריב – ניצחת", ובינתיים טרטקובסקי מנצח. הוא שרד את ההדחה, גרם לקותי להציב אולטימאטום בלתי אפשרי ליאנה, וזכה לראות את הקואליציה של סבג מתפרקת – כאשר קים רטוש יצא מהבית בראש מורם. אכן, הרבה דברים רעים אפשר לזקוף לזכותו של רטוש, שבניגוד לסבג, איננו רק "בעל חזות" בהמית – הוא מתנהג כמו בהמה.  רטוש, שעוד טרם כניסתו לבית הצהיר שבכוונתו להביע את דעותיו הקיצוניות ולהתנגח באנשים, כדי שלא יהיה משעמם, מילא את הבטחתו. לפחות כל עוד ברי סימון וזיווה כהן בהנם היו בבית, רטוש התווכח ורב בקולי קולות, קילל ולא ויתר. אולם עם העזיבה של השתיים את הבית, חלק מהדעות שלו, הלכו איתן. אבל זה לא אומר שלדיירים לא נמאס ממנו, וכשהגיע רגע האמת, רטוש הודח מהבית, שלא במפתיע. לא רק בעל חזות בהמית. קים רטוש (צילום מסך)

"האם אתה לא בעצם ילד קטן שזקוק לחיבוק?", "האם איתם לא צדק בדיאגנוזה?" הקשו ארז טל ואסי עזר. אבל קים בשלו: "עכשיו אני אמור לבכות?". "רצוי", השיבו לו.  "אתה חומק אל הציניות", המשיכו הצמד, אבל קים לא התבלבל – את הפסיכולוגיה הזו תנסו על מישהו אחר. לא סתם טרטקובסקי שמר על מרחק מהמודח הטרי.אחציטוט » "הכל היה יכול להימנע אם אמא של מרוקו הייתה משאירה פתק" – קותי נשבע: לעולם לא עוד» "סופי היא כמו טופי" – תמיר ורדי בקמפיין להצלת הדיירת המיותרת, רגע לפני שהוא פוצח בכוריאוגרפיה שלו לבריטני» "מי שמעצבן את אביבית בר זוהר, אביבית בר זוהר תעצבן אותו" – נקמה היא מנה שכדאי להגיש פושרת» "אנחנו בפריים טיים של ערוץ 10" – קותי בדיס-אוריינטציה (בגלל העדר הפרסומות?)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ