"האח הגדול 4": סוף סוף קרב חתולות

אחרי שכשלו הניסיונות לסכסך בין הדיירים על רקע רומנטי ופוליטי, שלפה ההפקה את הג'וקר: הגבלת מרחב המחייה בתירוץ של משחק מונופול. אביבית ויאנה נקלעו לקט-פייט והשלימו, קים הביא את סופי לכדי דמעות, ופנונה שמה סוף למשחק

אורי ערן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי ערן, עכבר העיר

הקלישאה אומרת שהאח הגדול הוא ניסוי חברתי. לוקחים קבוצת אנשים שפויים פחות או יותר, מבודדים אותם מהעולם ודואגים שלא תהיה להם תעסוקה.  כך הדינאמיקה הקבוצתית מהלכת את קסמיה וחושפת את אופיים האמיתי של הדיירים. אלא שהעונה הזו היה נדמה שמשהו בניסוי לא עובד. הדיירים היו שלווים מדי, חביבים מדי זה אל זה. אולי המשתתפים מכירים כל כך טוב את השיטה, ומצליחים להזכיר לעצמם בכל דקה שהם מצולמים, שזו רק הצגה?» האח הגדול 4 - כל הכתבות והביקורות» האח הגדול 4: כך ניצחה אביבית את האקס המיתולוגי» עוד כתבות בנושא באתר הארץאוטוטו נסגר החודש הראשון לעונה, ונדמה שכל הניסיונות של ההפקה לשבור את ההצגה הזו ולסחוט קצת רעל אמיתי מהמשתתפים עלו בתוהו. השד ה(ע)דתי הוחזר צ'יק צ'ק לבקבוק, כשזיווה כהן בהנם וברי סימון עזבו בטריקת דלת. גם הניסיון לעורר מתחים על רקע רומנטי נכשל, לאחר שאביב זילבר נשלח חזרה לנתניה על ידי אביבית בר זוהר. מה יעשו האנשים החכמים מנווה אילן? כיצד יכניסו את הקלחת המנומנמת הזו לפסט-פורווורד?

זונת הנדל"ן לרגע היה נדמה שלא יהיה צורך בהתערבות כירורגית: החלל שנותר לאחר עזיבתו המסתורית של אביב (מה לעזאזל הביא את יוסי סרור לשיר ולצהול כשזילבר עמד לצאת מהבית?),  גרם ליאנה יוסף להסיר את הכפפות מול אביבית, ולהטיף לה על התנהלותה מול מחזריה. בר זוהר לא נשארה חייבת, ובעוד החבר'ה מתפננים בשכשוכית סיפרה כי יוסף מחזיקה בחור "באזרחות" על אש-קטנה. מכאן הייתה הדרך קצרה לחילופי האשמות קשים, כשיאנה הופכת מבובת חרסינה עדינה לערס שהשטן לא ברא בפחות מ-20 שניות.

אחרי חילופי שמות ("בובת סיליקון"  / "סתמי ת'תחת") נתנה יוסף את הנוקט-אאוט, כשהעלתה את החשד שקריירת הנדל"ן של בר זוהר היא למעשה כיסוי להיותה נערת ליווי. במקום לשלוף את התעודות הרלבנטיות שיוכיחו את משלח ידה בחרה בר זוהר להיעלב, ורצה לשפוך את לבה בחדר "האח הגדול". אבל גם החזית הלוהטת הזו הצטננה לה במהרה, כאשר אביבית ליטפה ליוסף את האגו ביד-אמן והחמיאה לה על יופייה מעורר-הקנאה.חוות היחמורים מה עושים? איך יוצאים מהברוך הזה? איך גורמים לרפש האמיתי לצוף על פני המים ולהישאר שם? כמו כל פתרון טוב, גם הפתרון לבעיה הזו היה פשוט כשם שהיה יעיל: מה שלא הולך בכוח הולך ביותר כוח. סבבה לכם בבית גדול ומרווח? לכל אחד זוג יוקצה אזור בבית בו יוכל לשהות. נהנים מהחופש ללכת לאכול ולהשתין כאוות נפשכם? מעתה תצטרכו לשלם על כך. באצטלה של משחק מונופול, הצליחה ההפקה לצמצם את מרחב המחייה של הדיירים, וליצור את סיר הלחץ שכולנו מייחלים לראות כבר. וזה עבד.

הראשון לשוש אליי קרב היה כמובן קים רטוש. למרות שלא נטל חלק פעיל במשימת המונופול, אלא שימש כבנקאי, חימם קים מנועים מול סופי קרבצקי עוד לפני המשחק, כשהשווה אותה לאמא של בנצי מ"אסקימו לימון". במשחק עצמו שיתפה קרבצקי פעולה עם תמיר ורדי, ושלטה בו ביד רמה. ורדי אמנם ראה בכך בידוריזיציה טהורה, אבל קים שוחר הצדק התקומם נגד גזילת חירותו של הגוזל הקטן, ויצא להגן על כבודו.  "את כלום, את שום דבר" הלם בקרבצקי. "חולה נפש" ניסתה להשיב אש, אבל הענק הנורא לא חדל: "את מסרסת אותו, את בהמה, יחמורת ביצות".ואם זה לא מספיק, פנונה (שרי שימחוב), קותי סבג יוסי ויעל ברון זכו לחוויית "בעל זבוב" פוגש את "קן הקוקייה", כשהושלכו מבית הסוהר (חלק מהמשחק, לא?) אל "החדר הלבן". יעל אמנם ניסתה להרגיע את חבריה ("תאכלו שומר, זה נגד שגעת"), ולהעביר את הזמן בנמנום כדרכה, אבל קותי נשבר אחרי שהוגשה לו ביצה קשה נטולת חלמון. אמנם הוא זכה לפשוט את בגדיו האדומים, ובכך נמנעה התפרצות האלרגיה שלו שרק אלוהים יודע איזה תסמינים היא כוללת, אבל הוא יועמד להדחה עם יתר חבריו לתא, אחרי שיחד לחצו על הכפתור האדום ושמו סוף לניסוי המונופול האכזרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ