"האח הגדול 4": כך ניצחה אביבית בר זוהר את האקס המיתולוגי

אביבית עמדה לחזור שוב על הדפוס הקבוע שלה, ולתמרן בין שלושה גברים. אבל אז הופיעה יעל ברון, שגרמה לה להתעמת עם השדים שלה, ולהוציא את האקס מהבית. כך עזב את הבית עוד דייר, בלי כל קשר להצבעות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האייטם שנעל את מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 2, חמש דקות לפני שדני קושמרו הפך לאסי עזר, היה לא פחות מנבואי: מדענים פיתחו טכנולוגיה שמאפשרת לעקוב אחרי תנודות גלי המוח שלנו בשעה שאנו מקבלים החלטות צרכניות. כך, במקום לשאול אנשים איזה מוצר הם מעדיפים, יכול המדען לעקוף את התיווך המזייף של עדותו של הצרכן, ולראות היישר לתוך נבכי נפשו. הייתכן? האם האמת לגבי תשוקותינו נמצאת בפולסים חשמליים במוח? אפילו קושמרו הביע מורת רוח לנוכח האפשרות הזו.» האח הגדול 4 - כל הכתבות  והביקורות» דייר נוסף יעזוב הערב את בית "האח הגדול"» האח הגדול 4: אהבה בימי כולרה» בן זוגה לשעבר של אביבית יכנס לבית "האח הגדול"» לכתבות נוספות בנושא באתר הארץאת מי המוח של אביבית אוהב? האייטם הזה היה נבואי, או לפחות סימפטומטי, כי ההיגיון המעוות שמונח בבסיס הרעיון של "נוירו-מרקטינג" הוא בדיוק זה שהכתיב את ייסוריה של הגברת אביבית בר זוהר. למעשה, אפשר לומר שבר זוהר סובלת כי היא חושבת שמישהו אחר יודע מה היא רוצה יותר טוב ממנה. "ספרו לי את מי אני רוצה" התחננה בר זוהר בפני מי שרק הסכים לשמוע. ערן טרטקובסקי? אביב זילבר? ואולי בכל זאת שי רגב? מי באמת עושה לי את זה? את מי "המוח" שלי אוהב? גלחו את מחלפות ראשי המטופחות, חברו אלקטרודות לרקותיי, ותגאלו אותי כבר מייסורי – את מי אני אוהבת?

רגע אחד היא יושבת עם רגב ומשתיקה את התקפי הקנאה שלו ברבע-נשיקה, ומייד אחר כך נרתעת כשהוא דורש עוד. "כמה את אוהבת אותי? רבע? חצי?". אילו רק היו מכניסים לבית האח את מד-הרגשות שיכריע, היינו יודעים אם ההאשמות שהטיחה בו בר זוהר ("אין לך רגשות כלפיי, הכל משחק") מבוססים. מאז כניסתו לבית של אביב זילבר, בן זוגה לשעבר, בר זוהר ניווטה רכבת הרים משל עצמה, לונה פארק של רגשות מנוגדים. האקס, אביב זיליבר, שהגיע להחזיר לחיקו את אביבית, זכה ליחס של כדור פינג-פונג ("למה באת בכלל? לא רוצה שתלך"), אבל לא נשאר חייב ("המשחק יותר חשוב לך מהאהבה"). איפה המדע כשצריך אותו? הוא בטח נמצא ברשת, שם געשו הרוחות עם ההכרזה כי דייר מבית "האח הגדול" יעזוב בערב את הבית, וזה לא יהיה אחד המודחים. אף אחד לא טעה לרגע לחשוב שמקומו של האקס המתרגש בטוח בבית. בעצם, אולי בר זוהר המעורערת.את מי אני רוצה? אביבית בר זוהר:

"אל תהיי סמרטוט, תהיי סמרטטת" אבל  אז הופיעה יעל ברון. בהתערבות טיפולית שעוד תילמד בבתי הספר לפסיכותרפיה הצליחה המטפל הזוגית, כבמטה קסם, לקטוע את החזרה הכפייתית באיבה. איך אמר קותי סבג? על הדמות הזו, שמחזיקה שלושה גברים על אש קטנה במקביל, אפשר לבנות טלנובלה של 110 פרק. אבל לא במשמרת של ברון.

"את מייצרת את זה, את מכורה להזדקקות של גברים", הטיחה ברון את האמת הכואבת בפרצופה של חולת האהבה מנווה-אילן. אביבית ניסתה להתחמק מהאחריות, וטענה כי האקס הגיע על דעת עצמו, אבל ברון לא ויתרה. "אם היית חותכת הוא לא היה פה. זה המקום לצאת מההתמכרות - תפסיקי להיות עבד של הדבר הזה".

שתי סצנות אחר כך, יושבת הסמרטוטה-לשעבר עם האקס-בהווה, שברגעים מסוימים נדמה היה שאפשר לראות את הקצה של החדר דרך עיני העגל שלו, ומאלצת אותו לבקש מהאח הגדול לצאת מהבית. "אני רוצה לצאת כי זה קשה לאביבית", פעה העגל. אבל אביבית, שהפכה מסמרטוטה לסמרטטת, ומסמרטטת לשור זועם, בפחות מ-60 שניות, לא ויתרה: "אתה רוצה לצאת בשבילך". אביבית מסמרטטת את אביב:

האם הטיפול קצר-המועד הזה יישא פרי בטווח הארוך? האם אביבית תהיה מסוגלת לעמוד מאחוריי הצהרות האהבה שלה לערן, ולהתגבר על הדחייה העזה שיש לה כלפי שכירים? ימים יגידו. אבל לזכותה של המטפלת הזוגית הגרושה ייאמר שלרגע קטן אחד, היא הצליחה לתקן את הנזק שההיגיון של הנוירו-מרקטינג הסב לנפש רחובותית אחת, ולגרום לה להבין שאת התשובה לשאלה מה היא רוצה, אי אפשר להפקיד בידם של אחרים. בסופו של דבר, כשהבחורה שלא ידעה מה היא רוצה קיבלה את מבוקשה, ואביב מצא עצמו צועד החוצה, לקול שאגות הקהל, אפשר להכריז שהטיפול הצליח. אולי עוד כמה ימים, כשבר זוהר שוב תתבלבל בין ערן לרגב, ותחוש געגועים לאקס שעזב, היא תבין שלפעמים צריך להיזהר במה שמבקשים, כי זה בדיוק מה שעלול לקרות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ