"האח הגדול 4": אהבה בימי כולרה

האהבה מציפה ומשגעת את הבית וחושפת את אביבית האמיתית: זו שרק רוצה שיקנו לה פופקורן בקולנוע. היא אוהבת את ערן ואת שי ואת האקס-לשעבר. קותי וערן אוהבים את יאנה, וערן אוהב גם את אביבית. אבל כולם אוהבים את צה"ל. טוב, כמעט כולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לפני חודשיים בערך, כשמעושרות עוד הייתה הבטחה גדולה, אמרה אורנה בן דור משהו על כך שהנשים האלה, שקל כל כך לבוז וללעוג להן , בעצם ראויות להערצתנו, משום שהן משתמשות בנשק היחיד שנותר להן בחברה הגברית שלנו. אם נניח רק לשאלת טוהר המניעים מאחורי הספין הפמיניסטי הזה, אפשר בכל זאת להסכים שנדרש הרבה כוח כדי לוותר על אהבה רומנטית תמורת כסף. לכן אולי היה מאכזב כל כך לגלות שמאחורי פאסון של הגולד-דיגרית קרת-הלב של אביבית בר זוהר, מסתתרת בחורה פשוטה מרחובות, שכל מה שהיא רוצה זה שמישהו שיראה מבעד לחומות השיזוף-בהתזה והריסים המלאכותיים, ויאהב את הברווזון המכוער שפעם הייתה. » האח הגדול 4 - כל הביקורות והכתבות » בן זוגה לשעבר של אביבית בר זוהר יכנס לבית "האח הגדול"» דודו קפרא עזב את בית "האח הגדול"הסדק הראשון בפרסונה של אביבית התגלה כשהפלרטוטים עם ערן טרטקובסקי העלו הילוך. הייתכן? האם מלכת הוי.איי. פי לאונג' תצא לסרט עם סטודנט שאין לו כסף לפופקורן? לרגע היה נדמה שבר זוהר שוקלת את האופציה ברצינות, והאהבה תגבר על הצורך למצוא שוגר-דדי. שי רגב, השוגר-דדי המיועד, החמיץ שוב את ההזדמנות שלו, כשבחר שלא להתנגד לכניסתו של האקס-לשעבר, היהלומן הנתנייתי, הלא-הוא אביב מהצמד "אביב ואביבית". וכך, תיאלץ הברווזונת השזופה לתמרן בין שלושה גברברים אימפוטנטיים, שלא מסוגלים לשים את הכסף שלהם במקום המילים שלהם (במקרה של ערן), או את המילים במקום הכסף (במקרה של רגב והיהלומן).הברווזה שרוצה אהבה אומרת כן. מתוך "האח הגדול":

מי שנוקט בטקטיקה דומה של פיזור סיכונים רומנטיים בבית הוא ערן. במקביל לגינוני החיזור המשונים שלו מול אביבית, שכללו בעיקר הכפשות כנגד שי, פועל טרטקובסקי במרץ מול יאנה יוסף, ומצליח לעורר את זעמו של קותי סבג. סבג, חד הבחנה כתמיד, נתן תיאור ודיאגנוזה מוצלחת של הטיפוס האניגמאטי ביותר בבית: הוא אוכל עוף עם סכין ומזלג, עושה כביסה שלוש פעמים ביום, ומכין תה וקפה באופן כפייתי. מדובר, אפוא, בסוטה. לא שיש בזה משהו לא בסדר. שהרי סבג הבהיר כי סירב להשתתף בצילומים ל"מאקו גאווה" לא מתוך הומוסקסואליסטיות, כי אם מטעמים אסתטיים-גרידא. ובעוד כולם עסוקים באהבה, קים רטוש נשאר נאמן לדרך התככים והמזימות שלו. הניסיון לעורר את חמתם של סער סקלי וקותי על דודו קפרא נכשל לאחר שקפרא בחר לעזוב את הבית בטרם עת. אבל קים לא מוותר, והוא מתמיד בניסיונותיו לחרחר מלחמה מול כל מי שנכנס לו לפריים. כשנתבקשו הדיירים לוותר על ארוחת השחיתות שהכינה אביבית לטובת חיילי מילואים קפץ הנון-קונפורימסט, ועקף בסיבוב את סקלי. אלמלא היה ברור שמדובר בעוד ניסיון להכעיס את דיירי הבית, היה אפשר להחמיא לו על שחשף את ערוות ההפקה במניפולציה הזולה הזו, כשהפלוגה הקטנה ביותר בהיסטוריה של צבאות המזרח התיכון נכנסה לבית האח הגדול בשירת "מי שמאמין לא מפחד". דברי הכפירה כנגד קודש-הקודשים עלו לקים במקום ברשימת המועמדים להדחה, והוא יתמודד מול סופי קרבצקי, שכנראה שמישהו בקשת נזכר לתת לה כמה דקות מסך, רק כדי שנוודא שאנחנו מעיפים את הבנאדם הנכון עוד פרק או שניים. גם מעמדם של ערן ושי, שהצליחו לסבך את עצמם בגלל המאבק על אביבית ויאנה, בסכנה כרגע. אבל אם הכל ילך חלק, תמצא את עצמה סופי מחוץ לבית, והמרובע הרומנטי אביבית-שי-ערן-אביב יישמר בשלמותו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ