"האח הגדול 4": הגברים בוכים בלילה

יום שישי ה-13 התאפיין בהיפוך התפקידים המגדריים בבית: בטי קפרא חזרה כדי לנחם את בעלה המתייפח ולשכנע אותו להמשיך במשחק, ויאנה הקרירה ריסנה את רגשותיו של קותי הנסער. אפילו אסי עזר התקשה להתנהג בהתאם, וקיבל התקף צחוק בלתי נשלט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המאצ'ו הישראלי מת, מת מזמן. הירייה הראשונה נורתה אי שם בשנות -90, כאשר נתבע המונח "מטרוסקסואל". בתהליך גסיסה ארוך, נתן הגבר-גבר המקומי פייט כנגד כל הסיכויים, עד שטבע בים של מוצרי טיפוח וניתוחים להסרת שיער בלייזר, ונאלץ לפנות את מקומו לטובת הגבר החדש. כך, זכו הגברים בעוד פריבילגיה שהייתה פעם נחלתן הבלעדית של הנשים: החצנת רגשות. » האח הגדול 4 - כל הכתבות והביקורות» אביבית בר זוהר מתפשטת שוב» איך נשמר בסוד הקאסט של "האח הגדול"?» האח הגדול 4: האמת של בטי קפרא» האם דודו קפרא יעזוב את בית "האח הגדול"? קחו למשל את דודו קפרא. גבר רחובותי צעיר, שלא מתבייש לבכות כשקשה. לאחר שנאלץ להיפרד מאשתו  הטרייה שהודחה בשבוע שעבר, גילה דודו שלא טוב היות האדם לבדו, ושיתף את האח הגדול במכאובי בדידותו. "לא יכול יותר, אני לא שלם עם זה", התייפח קפרא, ורחמיו של האח נכמרו עליו. בצעד הומניטארי חסר תקדים זכה דודו לחנינה מהבית, ומיהר להיפרד מחבריו, יוסי סרור, קותי סבג וקים רטוש, שבתורם הזילו אף הם דמעה. אבל מישהו חייב ללבוש את המכנסיים בבית: רגע לפני שיצא לחופשי, נכנסה העזר-כנגדו לבית קפרא, וניערה את הדובון הגדול והרגשן. דודו, בכוחות מחודשים חזר למשחק, והכריז: "אני אוהב אותך אח גדול, לא אאכזב אותך".העזר כנגדו הצליחה במשימה. בטי ודוד קפרא:

האהבה כמטאפורה "אהבה זו מילה ענקית", אמרה יאנה יוסף, ונתנה מקלחת קרה לקותי הנסער. לאחר שחטף את הג'ננה על ברי סימון וזיווה בהנם, הסתכסך עם קים, והתבאס מהאפשרות שיוסי יעזוב, ביקש הטבח מבית שמש להתנחם בזרועותיה של יוסף, ופצח בעוד ווידוי סוחף על רגשותיו ("אני מקונשקן יותר אליך"). יוסף מיאנה לשתף פעולה, וקותי התמים משך אותה בלשון ("זה השלב שבו את צריכה לדבר"), רק כדי לקבל ביג מאצה-בול בגרון – אהבה זאת מילה ענקית, לאמור, ענקית בהרבה על מה שקורה פה בינינו.

יאיר לפיד לעניים דודו וקותי מסתמנים בשלב זה כמחנה היציב ביותר בבית, והם מחלקים את זמנם בין חזית ברי-זיווה, וחזית קים (קציצי). זיווה ניסתה להציל משהו מסיכוייה במונולוג קורע לב אצל האח הגדול, אבל נדמה שגורלה נחרץ אחרי העימות עם קותי, שסירב להשלים עם הפטור של הגושי הדתי מהשתתפות במשימת הריקוד. אין ספק שהעובדה שיאיר לפיד ירוץ לכנסת, וקותי סבג יישאר בחוץ, מחזקת את התזה של שלמה מעוז על החונטה האשכנזית.

ברשימת ההדחה המקוצרת מצאו את מקומם ברי, זיווה וקותי, שסער סקלי, בצעד אסטרטגי שעוד יילמד במכללה לביטחון לאומי, הציב כמועמד רק משום שידע שיזכה בתמיכת הצופים. קים, שניצל בנס מתאונת הריקוד שלו, נכנס ראש-בראש עם קותי ודודו, וזכה מן ההפקר כשאיש לא הציג אותו כמועמד להדחה.

ובעוד הבית כמרחקה, והאדמה בוערת תחת רגליהם של זיווה, ברי וקותי, עמלו הדיירים על המחווה המושקעת, ברוח יום שישי ה-13, ל"מותחן" של מייקל ג'קסון. כל זאת, רק כדי לקבל את תקציב המותרות שיצית שוב את חבית אבק השריפה שהם יושבים עליה. ורק אסי עזר, משועשע כתמיד, חטף התקף צחוק בלתי נשלט כשצפה ביוסי צווח כילדה קטנה למראה עכבר קטנטן. זה גבר. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ