"האח הגדול 4": האמת משחררת?

החיפוש אחר האמת טורד את מנוחת דיירי הבית: שי דורש מאביבית לגלות רגשות, וקים תוהה אם פיה ולבה של ברי שווים. אבל הזוכה בפרס-אמת היא בטי קפרא, שהתוודתה עם יציאתה מהבית על סלידתה ממקומות סגורים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פתאום כולם מדברים על אמת. מקותי סבג ועד אביבית בר זוהר, מקים רטוש ועד ברי סימון זהר, 16 האנשים שהחליטו להפוך את עצמם לנראים ובלתי רואים ולקחת את האקסהיביציוניזם לקצה למשך שלושה חודשים, עסוקים באופן אובססיבי במאבק על הפילגש הוותיקה והחמקמקה. מי כאן אמיתי ומי שחקן? מי אוהב, ומי סתם חרמן? מי לוחם צדק, ומי אופורטוניסט ציניקן? לאיצ'ה הפתרונים. » האח הגדול 4 - כל הכתבות והביקורות» האח הגדול 4: לכל איש יש תשוקה משלו» אביבית בר זוהר מתפשטתאהבת-אמת: יש דבר כזה? המתערטל הרשמי לעונה זו הוא כנראה מר קותי סבג. קותי משחק חזק על קלף המקופח המפויס, וגוזר קופון אצל יאנה יוסף. בעודו צולל אל נבכי האסוציאציות החופשיות ומספר על הפעם בה נאלץ להלוות כסף מאימא בשביל סיגריות, אפרופו זכייתו בטקס פרסי האח-דמיה, נכמרו עליו רחמיו של יוסי סרור, שהחל לנגב לו את הדמעות בחמלה אימהית. אבל הצרות לא איחרו לבוא: יאנה, שהטילה ספק בטוהר רגשותיו של העשוק מבית שמש ("תסתכל לי בעיניים, לא בשפתיים"), מיהרה להציב גבולות בטרם יהיה מאוחר, והשאירה אותו שוב, בלי כסף לסיגריות. לנגב לו את הדמעות. קותי סוחט חמלה:

שי רגבערן טרטקובסקי

"האמת שלי זו לא אמת שקרית" גם שרי שימחוב טרודה בענייני אמת וכנות, בעיקר של חבריה לבית. בנאום בלתי אפשרי בפני האח, הסבירה פנונה שקים לא ראוי להסתובב בקרב יתר הדיירים הטהורים והצדיקים, וכי מדובר בשחקן צבוע ואופורטוניסט, שמחפש עם מי לריב. "לא בא לי לקחת ממישהו את החלום שלו. לא בלי לזכות, אל תצביעו לי", אמרה הפנונה, והעמידה בסימן שאלה גדול את סמכותה כמומחית לענייני כנות.

 החזית בין קים רטוש והברית הדתית-הלאומית ממשיכה לבעור, וגם שם ענייני האמת עומדים בלב המחלוקת. רטוש שש-אליי פרובוקציה, ואפילו כמעט הצליח להפר את שלוותו של איתם. את מנת האמת שלו נתן בצורת וידוי על הרגלי האכילה ה"אנושיים, אנושיים מדי" שלו, תוך שהוא מרפרר לפילוסוף החביב עליו, זה שחשב שהרג את אלוהים, נו, איצ'ה.

זיווה בנהם, שהעובדה ששרדה את סיבוב ההדחה הראשון היא הוכחה ניצחת לכך שאם יש אלוהים הוא לא רואה האח הגדול, פרשה בפני האח את תפיסת האמת הייחודית שלה: "האמת שלי זו לא אמת שקרית", "אני תמיד הולכת נגד הזרם ומגיעה לחוף מבטחים". כשסופי וקים קראו ללזעה לסיבוב שני של התגוששות היא כבר באה מוכנה, ונכנסה להתקף שכלל השפרצת רסיסי אמת לכל עבר, וקריאה לדיירי הבית לשמור על צניעות בבואם בשידור חי לפני מלכי-המלכים, ולעסוק בעיקר – השתלות מח עצם, הקטל בדרכים ואימוץ ילדים יתומים.

ורק בטי קפרא זכתה בחנינה מתיאטרון האבסורד של ערוץ 2. אחרי שבעלה דודו ביקש מהאח הגדול לחוס עליו ועל זוגתו הטרייה, ונתקל בתשובה כי "יש חוקים בבית הזה", נראה היה שרק מלך מלכי-המלכים בכבודו ובעצמו יוכל לשים סוף לפארסה הזו, ולשחרר את האישה החביבה והפשוטה משוביה. "אני לא אוהבת מקומות סגורים", התוודתה קפרא בריאיון שאחרי אצל ארז טל, וקטפה את פרס אמת לעונה זו. אולי בכל זאת יש אלוהים.יוצאת למקום פתוח. בטי קפרא מודחת:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ