"בית ספר למוזיקה": למה ילדים צריכים לשחק ילדים?

כל הניסיונות לעדן את התחרות בדיבורים על חשיבות ההשתתפות ופרסים חינוכיים הם קשקוש. הילדים המשתתפים בתחרות נראים כמו מקצוענים-מבוגרים, רק נועה הוניק היתה הילדה בת ה-9 שהיא

אורי ערן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי ערן, עכבר העיר

באחד ממקבצי הפרסומות שקטעו את חצי הגמר הראשון של "בית ספר למוסיקה" עומדים ארז טל ועלמה זק לצד ילד חמוש במשקפי "ארז טל", ושרים "מעוז צור" מול חנוכייה. הילד מקבל דמי חנוכה מ"דוד ארז". עלמה זק, שכנראה תהיה נפלאה גם כראש צוות הווי ובידור בקלאב הוטל לוטרקי, ממליצה לילד ההמום כיצד לנצל את הכסף וגולשת לפנטזיות הפרטיות שלה. כשדוד ארז קוטע אותה, מתערב שדון קטן שממליץ לחסוך את הכסף. לבסוף נשמע הקריין: "ילדים, חשוב להתחיל לחסוך היום, כדי להרוויח כבר ממחר". בית ספר למוזיקה - כל הביקורות והכתבות"בית ספר למוזיקה": כשהשופטים יותר ילדותיים מהמתמודדיםמה שמעניין בפרסומת הזו, הוא שהיא חושפת את האמת  לגבי בית ספר למוזיקה: הילדים המתוקים ששרים שם, ואלה שצופים בהם בבית, הם לא באמת ילדים - הם רק משחקים ילדים. מבחינת המפרסם זו סיבה מספיק טובה להתייחס אליהם כאל משקיעים פוטנציאליים. לא עוד הילד המנג'ס לאבא שיקנה לו צעצוע - מעתה ה"ילד" מספיק אחראי כדי לדעת שכדאי לו לקנות בדמי החנוכה תיק השקעות, כשהוריו יתפקדו כמורשי חתימה מטעמו.

ובכל זאת, היו שני רגעים בהם ההצגה של "בית ספר למוזיקה" לא עבדה, והילדים הפסיקו לשחק ילדים. הפעם הראשונה הייתה כאשר שי המבר בת ה-13 שרה את "ואת" של הראל סקעת (קרן פלס, "המורה", כתבה). המבר, דיווה בכיתה ח', נתנה ביצוע כל כך מלוטש ומקצועי עד שנוצרה התחושה כי כל מה שאנחנו רואים זה בלוף: הילדים האלה מקצוענים-מבוגרים, סטאר קוואליטי בגובה מטר 20. כל הניסיונות לעדן את התחרות בדיבורים על חשיבות ההשתתפות ופרסים חינוכיים הם קשקוש – הרי גם בכוכב נולד לנצח זה לא העיקר. העיקר שיראו אותך, שידברו עליך. הילדים של "בית ספר" מבינים את זה לא פחות טוב מרוני דלומי. מלוטשת עד תחושה של בלוף. ליבי פנקר:

הפעם השנייה בה נשברה ההצגה, ושוב התגלה כי הילדים המתוקים רק נכנסו היטב לדמות, היתה אחרי שנועה הוניק בת ה-9 שרה את "מקהלה עליזה". אבל במקרה של הוניק לא גילינו אדם מבוגר שמשחק ילד, אלא ילדה בת 9 שמשחקת ילדה בת 9. בתום הביצוע העולץ שלה, נעמדה הוניק לצידו של צביקה הדר כדי לשמוע את דעת המורים, ופרצה בצחוק בלתי נשלט. הדר, שראה כמה דברים בקריירה שלו מול המצלמה, נראה נבוך: הילדים מתנהגים כילדים! אחרי שהתעשת ניסה לחזור "לשחק" בילדים, ומשך בצמותיה של הילדה, ואף גרם לה לעשות לו "קרניים" בעודם מדברים עם המורים. אבל הוניק בשלה: ממשיכה לצחקק באופן בלתי מוסבר. לא נותר אלא להצטרף למשאלתו של מתי כספי שהילדים האלה "לא יגדלו כל כך מהר". או לפחות שישחקו כאילו הם עדיין ילדים.לא מוותרת על השטיקים של הילדות. נועה הוניק:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ