להיות מעושרות: הבנות לא מסתפקות בנקניקיות

טלי הולכת עם זוס לבקר את הוריו בבית הקברות, אתי ודפנה לא מוכנות להתפשר על הגבר שלהן, הדיון הקולני בין ענבר לניקול לא נגמר והבנות יוצאות רעבות מהקומזיץ אצל אתי. מעקב שבועי

זיו יצחקי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר

מבולבלים? גם אנחנו. בשבוע שעבר למדנו שכשהולכים לארוחה אצל מעושרת רצוי לא לאכול שבוע לפני. השבוע אנחנו מגלים שכדאי ואף רצוי לעצור באיזו סטקייה בתחנת דלק לפני קומזיץ אצל אתי דודאי, שכל מה שהיה לה להציע לאורחות כתקרובת היה נקניקיות לא מבושלות ושמפניה. אם כך, כיצד לנהוג? מה לעשות? היכן חנה בבלי כשצריך אותה? כל התשובות בפרק שכל כולו היה נימוסים, הליכות ומעושרות.

» מעושרות - כל הביקורות והטורים» להיות מעושרות - ענבר נגד ניקול הפאשיסטיתמאובקות אחרי 70 שנה מחוץ לישראל, קשה להאשים את מר ריקליס הצעיר על כך שהוא מביט בתימהון באשתו טלי סיני ריקליס  שולפת בקבוק מים מינרלים ומתחילה לשטוף את המצבה של הוריו. המסכן כבר שכח, שבמדינת ישראל לא משנה לכבוד מה התכנסנו: חתונה, לוויה או בר מצווה, בסך הכל מדובר בהזדמנות מצוינת לנקות קצת אבק. אז מה אם חמש דקות אחר כך הכל יתלכלך מחדש. במבצע הניקוי מגדילה טלי עשות ומטפסת על קבר הוריו. יסודית כתמיד, טלי רוצה להגיע גם לכל הפינות הנסתרות. לה אין בעיה לשפשף או לקרצף. חוץ מזה, היא בסך הכול ממלאת את מורשתו של בשביס זינגר שכבר אמר סמוך לחגיגות ברית המילה של בעלה "מה הם החיים? ריקוד על פני קברים מתים".טיול בין הקברים. טלי וזוס ב"מעושרות":

לאה שניררדפנה שחר

מצולקות שבוע, שבוע שלם נאלצנו כולנו לכסוס את הפרנץ' המשובץ יהלומים מרוב מתח וחשש מפעולת התגמול של ניקול ראידמן בענבר שנהב על הוצאת דיבתה רעה. בכל זאת, הוראה שלה והצבא האדום מעלה את עורכת הדין על הטיסה הראשונה לגולג הקרוב למקום מגוריה, שתנסה לעשות איתם הסכמים. בשביל לבצע את המשימה, צריך קודם כל לדעת איפה ענבר גרה, ולפי התחקירים העיתונאיים, קטעי המעבר והשוטים התזזיתיים, לענבר בעצמה כבר אין מושג איפה נמצא הבית. הקומזיץ אצל אתי מספק לשתיים הזדמנות ראשונה להיפגש. הרוח אכן נושבת קרירה, וניקול לא תפספס הזדמנות כדי להכניס עוד קיסם למדורה. היא נפגעה עד עמקי נשמתה שענבר קראה לה פשיסטית והשוותה אותה למוסוליני. מה? היא לא יודעת שחולצות שחורות זה הכי 89'? מה השלב הבא בתכנית של ענבר? להשפיל את ניקול ולהזמין אותה לנס על חלב בקפה תמר? במקומכם לא הייתי עוצר את הנשימה. ענבר מגיבה לניקול במבט השמור אצלה לרוב האוכלוסייה: היא תולה בה זוג עיניים לא מאמינות שתמיד נמצאות בזווית מסוימת כלפי מעלה, כאילו הן בכוננות מתמדת לגלגול מלווה בנחירת בוז עמוקה. לניקול, כפי שכבר ראינו, יש הרבה כישרונות, הפנמה והכלה לא כלולים בהם. היא כמובן ממהרת להסביר שעוצמת הפגיעה נובעת מכך שמשפחתה נרצחה בשואה שעליה היה אחראי מוסוליני. צודקת ניקול. אנחנו נמצאים בזירה של המספרים הגדולים, אז להתבלבל בין מוסוליני להיטלר? מה הסיפור הגדול. כך או כך, הנימוק הזה מסביר מה לאורנה בן דור ולפורמט. לשווא היא הואשמה בביום הגרסה ישראלית לעקרות הבית האמיתיות, היא בסך הכל שוקדת על סרט ההמשך ל"בגלל המלחמה ההיא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ