"החיים על פי אודטה": מחפשת דרכים למנוע דכאון קיומי

בין שיחות קלילות על מתיחות פנים והתעמלות בונה-עצם, הבליח מדי פעם הצד האפל והפחות מוכר של הכוהנת הגדולה של הלייף-סטייל, בקריאות נגד מוסד הנישואים והרהורים על שעמום קיומי

אורי ערן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי ערן, עכבר העיר

יש משהו מכמיר-לב בדמותה הטלוויזיונית של אודטה. הכוהנת הגדולה של העצות לחיים טובים, שהצחוק ההיסטרי המתגלגל והאנרגיות האינסופיות שלה מוגזמים יותר מכל חיקוי של טל פרידמן, נראית כאילו בכל רגע תתמוטט ותפרוץ בבכי. איך היא עושה את זה? איך היא מחזיקה מעמד על "טורים" כאלה לאורך זמן? מה מונע ממנה להתמוטט אל מול המצלמות ולהסיר את המסכה שנראית כמאיימת להתפקע מעל פניה? » הקאמבק של הלייף סטייל: מי מחכה לאודטה? התשובה הטבעית לשאלות האלה קשורה בתרופות אנטי-דיכאוניות כאלה ואחרות. אבל זה לא הסטייל של אודטה, שעוררה בעבר שערורייה כשהביעה עמדות שנויות במחלוקת בעניין צריכת ריטלין אצל ילדים. אודטה הולכת על טבעי: במקום לסמם את עצמה עם כמויות מסחריות של פרוזאק או ציפרלקס, היא משחררת קיטור לנגד עיני המצלמות. כן, כן. אם תקשיבו טוב לאודטה, תשמעו לא רק את צחוקה המתגלגל, אלא גם בכי מר וייאוש קיומי.

לא מאמינים לי? נעבור לשלב ההוכחות. האורח הראשון שזכה להתיישב על ספת הזמש היה הסטנדאפיסט רשף לוי. לוי, שעשה קריירה מדאחקות על מצבו המשפחתי כאב אשכנזי-חילוני לשבעה ילדים, עבר שאלון אישי לפי העיקרון של "המנחה מרימה להנחתה, הסטנדאפיסט לא עובר את הרשת". מה מפחיד אותך? מה מצחיק אותך? ומה הצליל האהוב עליך? לכל אלה התכונן לוי היטב עם אנקדוטות וחידודים, כשכל משפט שהוא מוציא מלווה בצחוק המתגלגל המפורסם. אבל כשנשאל לוי מה משעמם אותו וענה, איך לא, שאף פעם לא משעמם כשיש שבעה ילדים, לא התאפקה אודטה ונתנה את המונולוג הבא:  "אם יש דבר שמפחיד אותי, זה השעמום הקיומי. אז יש לי תוכניות מגירה ל-200 השנים הבאות שלא תהיה דקה של אפס מעש".שעמום עלול להרוג אותה. אודטה שוורץ (צילום מסך)

מכאן המעבר היה אך טבעי לשיחה עם הפסיכיאטר שהסביר על הטיפול בדיכאון החורף. בעוד הדוקטור מנסה לקדם מכירות של כובע מצחייה ומקרן גדול שמפיצים אור למניעת הדיכאון, חמדה אודטה לצון והעזה לפקפק בקיומה של הקטגוריה האבחונית התמוהה. לאחר שהתלוצצה על כך שהסימפטום של אכילה מוגזמת של מתוקים לא נשמע כמו בסיס מוצק למחלת נפש, נקראה לסדר ונתנה לרופא להמשיך בשלו. בסוף לא התאפקה הכוהנת והשחילה בזהירות את האג'נדה שלה בנושא סמים פסיכו-אקטיביים, כשאמרה שהכובע הזורח עדיף על סמים "שהורסים את המוח... כשלא צריך אותם". הפרה האחרונה שנשחטה הייתה מוסד הנישואין. בטרם החלה השיחה עם מנחת הקבוצות (כן, כן) שהסבירה איך להתמודד עם פרק ב' וילדים, פלטה אודטה: "הכי טוב – אל תתחתנו!". נכון, היו שם גם המומחה להתעמלות בונה-עצם, הכירורג הפלסטי שדיבר על מיני-ליפט, ושי-לי שהכינה לנו סלמון (אל תגידו סולמון, זה מביא לאודטה את הגז'). גם התוכן השיווק האגרסיבי, שזיכה את אודטה בביקורות מכאיבות, לא נעלם -ואף לא הוצנע. בכל זאת, תוכנית לייף-סטייל. אבל אם תקשיבו טוב, תוכלו לשמוע איך הר הגעש מווסת את עצמו, איך הלבה הרותחת המבעבעת מתחת לפני השטח מתפרצת בסילונים קטנים מבעד למעטה הסכרין העבה.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ