"מעושרות": כשאשת חברה מטורללת פוגשת את אייל גולן

בעוד שבמסיבה של לאה שנירר הופיע אייל גולן בתפקיד הנשמה התאומה של בעלת הבית, אתי וטלי הוחרמו מהמסיבה וניסו לחגוג לבד ברכישה של מכונית חדשה. רק ניקול הוכיחה פטריוטיזם וחברות טובה

זיו יצחקי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר

ונפתח באזהרת מסע. העלייה על רכבת ההרים ששמה לאה שנירר אינה מומלצת לנשים בהריון, לחולי לב ולילדים קטנים. לאלה שכן מחליטים לקחת סיכון ולהצטרף להרפתקה, מומלץ להצטייד בקרם הגנה מספר 45 ומעלה. הכמויות המסחריות של התרסיס לשיער, שבהן משתמשת לאה, יוצרים מעל סביבתה הקרובה חור עמוק באוזון שמגביר את הסיכון לחשיפה לקרינה. ככה זה אצל העשירים, הם אוהבים מוצרי פרימיום אישיים ומשודרגים שאין לאף אחד ומתחמי וי.איי.פי. לא לכל אחד יש חור אישי משלו באוזון, רובנו צריכים להשתכשך בקרינה אולטרה סגולית יחד עם האספסוף ולהסתכן במלנומה פושטית כמו של כולם.  » מעושרות - כל הכתבות והביקורות» זה רק נראה יקר: הקלות הבלתי נסבלת של "מעושרות"» "מעושרות": אי אפשר שלא לצפות בטראש הזהמסיבה של צדק חברתי המסיבה של לאה היא הזדמנות מצוינת לראות איך עושים את זה בגדול אצל העשירים. מי שציפה לחזות בכל מיני נסים ונפלאות כמו פסל קרח בדמותה של בעל הבית, טראפלים מעוטרים בשבבי זהב ובריכת יהלומים מנצנצת, התאכזב או לחלופין שמח לגלות, שגם באלפיון העליון, המסיבות האלה הן שיממון אחד גדול. מצד שני, הגיישה המרושלת מנפקת מספיק דרמה שתוכל להחזיק עשר מסיבות. בעיקר מחמם את הלב לגלות את הקשר האמיץ שלה עם אייל גולן. כמו רוב הסטלנים בתל אביב, גם לאה מוכנה להסתפק בחום כשאין את הדבר האמיתי. תימניותו של גולן ממש לא מפריעה לה, מי אמר שבהרצליה פיתוח אין תושבים עם השקפות עולם חברתיות פרוגרסיביות? זו בוודאי גם הסיבה שבגללה אייל גולן, כוכב עצרת הצדק החברתי בכיכר המדינה, הגיע למסיבה של לאה. הוא בא רק לבדוק כיצד אפשר לקחת קצת מהעשירים ולחלק לעניים וכדי לאסוף עצות מאנשי עסקים מובילים, כמו עופר נמרודי, לקראת גיבוש נייר העמדה שלו לועדת טרכטנברג. גולן נראה בהחלט מוטרד מסוגיות של צדק חברתי בשיחתו הצפופה עם דפנה שחר. לאה כמעט מתעלפת מנוכחותו של גולן והיא מנסה להסביר את הקשר המיסטי הלא ברור בין שניהם. אחרי כמויות החום שספגה ממייבש השיער בשילוב עם זריקות הבוטוקס, לאה צריכה יותר להתפעל מזה שהיא מצליחה להתבעבע ממשהו, ומכך שהפרצוף שלה לא הפך למחווה למוצגים במדאם טוסו ביום שאחרי השריפה הגדולה. מתעלפת ממהתרגשות או מבוטוקס? המסיבה של לאה:

עוד אורחת במסיבה שמזכירה לנו באיזו מהירות משתנות הרוחות באקלים הישראלי היא מרגול. כמו שהחדשות בטלוויזיה הירדנית שהיו מסקרות את המלך חוסיין, השם יקום דמו, כאן רק מראים אותה מבצעת משימות מלכותיות כמו נישוקים, חיבוקים ונענוע קצר מבלי לשמוע אותה מדברת. דבר אחד נותר בלתי פתור לגבי לאה, אם מעמדך כה רם ואת מצליחה להביא למסיבת יום ההולדת שלך את ג.יפית, יהרוג אותה להסתכל למצלמה ולומר "המסיבות של לאה, זה כדאי"?לא מקובלות בינתיים, בצד השני של העיר טלי סיני ריקליס ואתי דודאי עובדות קשה מאוד בלהראות שלא אכפת להן שלאה עושה עליהן חרם ולא הזמינה אותן לערב כיתה. הן הולכות, לכאורה, לקנות מכונית חדשה בערב השקה נוצץ. לא ממש ברור אם הרכב אכן נרכש כפי שנרמז, אבל מצב רוחו של סוכן המכירות נכתש עד דק. אתי כבר מודיעה לבחור החביב שלו זה יעלה יותר, בעוד שטלי גועה בצחוק עם עוד בלונדינית שאף אחד לא טורח להסביר למה היא קשורה. משם הן עוברות לשתות קצת יין, לשקלק ולעשות קצת אנגז'ה לא לפני שטלי רוצה להעביר את אתי מייקאובר זריז. צודקת, לאתי יש נטייה להתלבש כמו ילדת פלא שמופיעה בפסטיבל סן רמו 1965, אבל הצעיף שטלי עוטה עליה גורם לה להראות כמו בת דודתה הפחות מוצלחת של ננה מושקורי בדרכה לבית האבות. ובל נשכח את ניקול ראידמן. האמת? אין מילה רעה לומר עליה. גם פטריוטית אמיצה שלא מוכנה לספק עבודה לאיראנים ברכישת שיש יוקרה, גם חברה טובה שמזמינה עוגה בגודל של יחידת דיור קטנה לחברתה לאה וגם, אוי לבושה, לא יודעת מי הוא המעצב אצארו. ולכל המשמיצים, האם אתם יכולים לזכור עוד מישהו שכה תרם ליצרני כוסות היין הישראלים בשנים האחרונות?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ