"הינשופים": הצביעות חוגגת בשדרות רוטשילד

במשדר המיוחד של הינשופים מהמאהל הוביל רוגל אלפר שיח שעוסק במחאה חברתית, עם משתתפים שמפרסמים חברות ענק. בתוך בליל המסרים הסותרים, נשארנו רק עם גלעד כהנא שאמר "וואו, איזה אבסורד"

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

אם לערוץ 8 היה זמן להפיק פרומו, הוא בטח היה נראה כך: איילה פנייבסקי היתה עומדת ברוטשילד פינת בר אילן, תוחבת שתי אצבעות אל פיה ושורקת. או אז רוגל אלפר ויהודה נוריאל היו מזדרזים לשלם את החשבון בנחמה וחצי, בית הקפה הסמוך, וממהרים להתייצב לצו שמונה שנשלח אליהם. לכאורה, אין מתאימים מהם להוביל שידור על מהפכת האוהלים שהתמקמה להם בדיוק באמצע הסלון, במובן הלא מטאפורי של המילה. » הינשופים מצטרפים למחאה: רוגל אלפר יוביל שידורים משדרות רוטשילד» מצטרפים למחאה החברתית: פוליקר, גפן וyes דוקו» רצח אב במאהל: האם ברוטשילד יוולד דור חדש של ישראלים?» ברוכים הבאים למאהל: המפורסמים שהגיעו למחאה ברוטשילד» איפה מפגיני האוהלים שותים קפה?» האנשים היפים שמאחורי מחאת האוהלים» עשרה סרטים שיתנו השראה למאבק הדיורלא מבינים את המסר התוצאה, למרבה המבוכה, היתה הפוכה והזכירה יותר מחזה פרינג’ שבו בעל הבית מגלה שמישהו התנחל לו על הספה. בעל הבית המנומס יבלה את השעה וחצי הקרובה בניסיונות נואשים להבין מי הוא ומה הוא רוצה ואיך אפשר להעיף אותו משם מבלי לנקוט באלימות. באותו זמן יקפיד האורח הבלתי קרוא לענות תשובות סתומות ככל האפשר. בדרך כלל המחזות האלה מנסים לומר משהו גדול יותר על החיים, במקרה הזה רון כחלילי היה היחיד שהסכים להודות שהמהפכה הזאת לא שלו ושהוא מפנה את הספה. השאר לא מיהרו להבין את המסר. אנומליה, המסרים הסותרים והצביעות חגגו בשידור המיוחד של “ינשופים”. במקום להביא את דבר מארגני המהפכה, האנשים שבזכות אקטיביזם מהזן הישן הצליחו היכן שרבים ואחרים נכשלו, הקפידו העורכים על כך שהם יהיו במיעוט. כל פעיל זכה לליווי של שלושה אנשי פאנל שונים, שנשלפו מהרשימות המוכרות והידועות של הראשים המדברים המקצועיים. יהודה נוריאל היטיב לאבחן שהמרד הנוכחי מונהג בעיקר על ידי נשים. רובן כנראה נעלמו, אחרת קשה להסביר מדוע בכל פאנל הצליחו להושיב רק אישה אחת. כל הדיון הזה מתנהל מעל ראשו של אסף לוי, ממנהיגי המאבק, שמתבונן כלא מאמין כיצד פנייבסקי, אלפר ונוריאל בטוחים שהם בשר מבשרה של המהפכה המתהווה, כשהם ממשיכים לנהל את הדיאלוגים הדעתניים שלהם מבלי להבין שהשיח הזה הוחלף בתנועות הידיים המיוחדות של אנשי המאהל. באותם רגעים הם נראים רלוונטיים כמו המילים ‘שוק חופשי’, ‘תחרות’ ו’היד הנעלמה’.

מהפכות לא טובות לערוץ 2 בשעה 23:00 אמור היה השידור להתלכד עם השידורים של רשת בערוץ 2, אבל התכנית מי שואל אותך מסרבת להסתיים וערוץ 8 מוצא את עצמו מקרין פרומואים בלופים שנמשכו כמעט כמו נצח. בכלל, הקונספט של איחוד מסכים, שלקוח מתכניות מגירה לשעת חירום כמו פיגועים ומלחמה כוללת, מעיד על המבוכה הגדולה של ערוץ 2 שאיכשהו מצליח לא להפוך לאחד ממוקדי השנאה של המאבק כמו הטייקונים, נערי האוצר והגינדים. מהפכות לא טובות לערוץ 2, הן מבריחות מפרסמים. בגלל זה בתחילת הדרך נשלף נשק ההגחכה והמזעור כששלחה רשת את הבדחנים של צחוק מעבודה לעשות שכונה במאהל ולהסתלבט על המצב. זה לא עבד. הרוח אתמול השתנתה באופן דרסטי עם השידור החי מההפגנה, אך לא עד כדי כך שסדרי בראשית יתערערו. ברשת לא התבלבלו ושלחו את אביב גפן, שחתם לא מזמן על הצטרפות כשופט לTHE VOICE, לשבת בפאנל ולמלמל כמה מילים על חברים שלא גומרים את החודש. כל הקריאות לצדק חברתי לא מפריעות לאנשי הפרומו של רשת להריץ בפינה השמאלית-עליונה של המסך אנימציה שמקדמת את העונה החדשה של אחד נגד מאה. מי שמתעקש על אירוניה, מתבקש לזכור ש"אחד נגד מאה", בדרכה המתישה, עוד מעודדת בצורה כל שהיא את הרעיון של מריטוקרטיה. הרושם הזה מתוקן באופן מידי כשעופר שכטר מציע לצופים לבוא להתפרנס בכבוד בפרומו ל101 דרכים לעוף משעשועון  עם המעבר לשידור בערוץ 2 עובר רוגל אלפר אסקלציה כשהוא כל הזמן דורש לדעת מתי המאבק יעבור לפסים אלימים. הוא לא מצליח לקבל לכך תשובה. האירוניה צועקת אי אפשר גם לקבל תשובה אמיתית למה הנוכחות של אודי סגל, מנשה נוי ורון לשם, אנשים סימפטיים בשגרה, מעקצצת בגב. אולי בגלל שסגל הוא האופטימום של תעשיית התקשורת שבה מעט טאלנטים מרוויחים הרבה, כשמתחתיהם פרושה רשת של עובדי פרילאנס נטולי זכויות סוציאליות ובטחון תעסוקתי. אולי כשלשם מכריז על תום עידן האינדיבידואליזם, קשה שלא לתהות האם ניצל את עמדות המפתח שבהן היה בעולם התקשורת כדי ליצור איזה שהוא שינוי תודעתי. כשמנשה נוי מכריז שכל מה שקרה עד עכשיו לא רלוונטי, נשאר רק לגרד בפדחת ולשאול האם זאת לא אשתו שכבר כמה שנים מקדמת חברה שכל תפקידה לגרום לאנשים להוציא כסף על דברים שהם לא צריכים. והוא? הוא בכלל לא פרסם חברה שמייצרת חלב? כולנו יודעים כמה הציבור אוהב עכשיו את החברות האלה. לאחריו נשלף דיוויד ברוזה לשיר את "יהיה טוב" כיאה לנוהל מלחמה ופיגועים, עם השינויים המתבקשים בבתים. למטה הודיעה השקופית שתהיה הפתעה, אבל מחר צריך לקום לעבודה מספר אחת. אפשר לקחת סיכון ולהסכים רטרואקטיבית עם גלעד כהנא, אכן “וואו, איזה אבסורד”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ