זיו יצחקי, עכבר העיר

גבירותיי ורבותיי, קבלו את גב פשטי. מי שלא רצה אותו בתור השורד האחרון קיבל אותו בתור המנצח הגדול של הדור הבא 24/7. אבל, רגע, מה התואר הרשמי שלו? אם אבי הוא המאסטר שף של 2011 וחגית יאסו היא הכוכבת הנולדת, זה הופך את גב פשטי ואת קרן לנציגי הדורות הבאים? האם לזה התכוון אברום בורג כשייסד את המשרה הזאת? האם זה אומר שמעכשיו הם יסעו כל בוקר לירושלים לכנסת ויחשבו על איך לעשות כאן עתיד טוב יותר? כי בזמן שהם היו בווילה דווקא היו כמה אנשים בלי בית שהסתובבו להם כל מיני רעיונות בראש, אולי כדאי שהם ייפגשו איתם. ואם גב פשטי הוא נציג הדורות הבאים, האם באמת הולך ופוחת הדור? אולי הוא בעצם רק נהיה טוב יותר ומשוכלל יותר. אולי גב צריך להיות בכלל הנציג של איגוד שחקני הריאליטי? הדור הבא 24/7 - כל הכתבותקרן שחם וגב פשטי הם הזוכים של "הדור הבא"בקרוב: מחאת הריאליטי כמו באמריקה, גם בישראל הולכת ומתגבשת לה חבורה של אנשים שמתפרנסת מהשתתפות סדרתית בתכניות ריאליטי, קים בוסי בקרוב תנסה להיות סוג של שליש רווקה בריאליטי החדש של קשת, אחרי שכבר קרעה את המסך עם אבא שלה במחוברים. משפחת בובליל, חמולת קרידישאן לעניים, עשתה את זה כבר בהאח הגדול ועם סרט החתונה הבלתי נגמר שלה. גם אלירז שדה עדיין מככב בתפקיד עצמו בערוץ 24, כולנו בעצם משתתפים בריאליטי אחד ארוך ומתמשך של ההכשרה המקצועית שלו.

ועדיין, אין דרך להתחמק מהאמת הקשה. הנצחון של גב וקרן הוא אחת התקלות החמורות שהתרחשו במדינת הטלוויזיה הישראלית. סביר להניח שאחרי החגים, ובעקבות מחאה ציבורית תקיפה, תקום ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת הכשלים שהולידו והזינו את הפיאסקו שנקרא "24/7 הדור הבא". בגרסה המקורית, פשטי בכלל לא היה אמור להיות שם. איתן אורבך היה אמור לסחוב את המשחק על כתפי השחיין לשעבר שלו יחד עם שלושת חבריו האתלטיים לא פחות. הכניסה של פשטי לווילה היתה הדבר הכי קרוב לטריק הידוע באופרות סבון שבו מחליפים את השחקן, אבל משאירים את הדמות. היפטרות טוטאלית מאורבך היתה כנראה בלתי אפשרית, אז הביאו מישהו שיזנב בו, ופשטי שברוך השם יש לו לב מלא, ובצדק, על אירית רחמים הפך את אורבך החיוור, הדהוי והאנמי גם ככה לניצב בתכנית שבה הוא היה אמור לככב. יחסית לריאליטי שדאג להצמיד למשתתפיו פסיכולוגית לטיפולים משודרים לכלל האומה, מישהו בהפקה פספס את הנטייה של אורבך לחוסר תקשורתיות, ללאקוניות ולהימנעות כפייתית מכל פעולה שעשויה לשדר כריזמה או עניין בסביבה. גוונים של אורגיה

בשאר הזמן, הפכה "הדור הבא" למשהו שמריץ אותך למקלחת להתנקות מיד אחרי כל פרק. מהר מדי היא קיבלה גוונים של אורגיה של גילוי עריות שבדרך כלל אופיינית לעונה החמישית וצפונה של סדרות כמו "בברלי הילס" ו"אחת שיודעת" כשלתסריטאים נגמרים הרעיונות ופשוט משכיבים את כולם עם כולם. אחרי שלושה פרקים כולם כבר עוגבים על כולם ובזמן שאתה מנשק את החברה של החבר שלך, מי יודע אם היא באה לא טוב בעין של אתי חזן. בשאר הזמן סבלה "הדור הבא" מתסמונת ה"בואו ניקח את כל האלמנטים השוליים, אבל המרעננים בתכניות אחרות ונעשה מהם העיקר עד שיימאס". הבחירה ללהק רק אנשים יפים, אבל נטולי כל יכולות אחרות וההחלטה להתמקד אך ורק ביחסים שבינו לבינה הפכו את העונה למתישה ומעיקה. זוגות מאוהבים עושים טלוויזיה מאוד משעממת, ואין משהו שהורג את החשק לאהוב כמו הצורך האובססיבי לדבר עליה כל הזמן. את יצור הכלאיים הזה היו צריכים להציג לציבור לפחות פעמיים בשבוע טל ברמן ואביעד קיסוס. רוב הזמן הם הצליחו לשמור על פאסון ולשדר שהם חושבים שבאמת מתרחש כאן משהו גדול שמעניין מעגל רחב יותר של אנשים שאינם בני המשפחות של המשתתפים ועובדי ההפקה. הדבר היחיד המעניין בכל העונה היה מה הם היו אומרים על "הדור הבא" אם זאת לא הייתה העבודה שלהם. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ