"מאסטר שף": מי שלא תופחת, מודחת

המשימה הזוגית חושפת את יחסי הכוחות בנבחרת ואייל שני שוב מתפייט על המיתות השונות של העגבניה וגם: מה יש לשופטים עם התואר הזה, המאסטר שף הבא של ישראל?

זיו יצחקי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר

שלום, באמת שלום לכם שמונת הגדולים שנבחרו מבין עשרת המובחרים ושיהפכו לשבעת המופלאים, לששת המדהימים, לחמשת הפטישים, לארבעת המקצוענים, לשלישיית הגמר הגדול, לצמד המכריע ולמאסטר שף החדש של מדינת ישראל. דרך אגב, למישהו יש מושג מה הם סמכויותיו של המאסטר שף? האם כמו מלכת אנגליה יש לו תפקידים רשמיים למלא או שאולי כמו מלכת היופי אף אחד לא יודע מה הוא באמת עושה? אולי התשובות נמצאות בקוד האתי של קשת. בקרוב הפרזנטציה של אבי ניר, יש למה לחכות. מאסטר שף - כל הכתבותעבודה בארבע ידיים המשימה אמש שוב היתה משימה זוגית. למה לא באמת? הרי ידוע שאם יש משהו שבשלנים לא יכולים לסבול הוא שמישהו מסתובב להם בין הרגליים במטבח, מרים מכסים, טועם ומעניק חוות דעת מבלי שהתבקש לכך. המתחרים לא פראיירים ופשוט מחלקים את העבודה ביניהם, נגינה בעשרים אצבעות אין שם. תובנות בשפע דווקא יש. נתחיל עם איריס, שבוחרת את עמנואל. באמת, איזה הימור מטורף. היא גם מעניקה לו את ההובלה. איריס לא אשמה, היא טרם הספיקה לעיין בבג"ץ אליס מילר ולכן לא התעדכנה שלומר שהטובים לטייס והטובות לטייסים זה הכי 92. ליד עמנואל מתנהלת  איריס בצורה עוד יותר קלולסית מבשגרה ולא חדלה מלצחקק. אפשר היה לחתוך את המתח המיני שם עם סכין חמאה. הזוגיות של גילי ויוסי הרבה יותר פשוטה. יוסי מבין כנראה משהו במשחקי שליטה ונותן לגילי להשתלט על העסק. הם רק שכחו לקבוע מה תהיה מילת הביטחון שבאמצעותה יוסי יראה שכואב לו מדי. סימה ואליהב מתלבשים על משבצת האותנטיים, אלה שטעם אצלם הוא טעם. חמוץ הוא חמוץ, מתוק הוא מתוק. אליהב כל כך נלהב שהוא אפילו מציע לשלב כוחות בתחום שמלות הכלה ועיצוב השיער. אפשר גם לקרוא לאירית רחמים שתאדרכל את האירוע עם כמה שנדילירים. שי, לעומת זאת, נראה כמו מי שמעדיף לוותר על המשימה ובכלל לא לבשל. במקום זה הוא היה שמח לשחק עם האוכל כמו ב"תשעה וחצי שבועות של שכרון חושים" עם אבי. הוא מחבק אותו, מנשק אותו ומתרפק עליו. הרציונאל של הוא שאבי הוא האבא שמעולם לא היה לו. רעיון מעניין בהתחשב בעובדה שאבי צעיר משי בשלוש שנים.

בשלב השיפוט, באופן בלתי מפתיע לחלוטין, נשלחים  איריס ועמנואל להמשיך לעבוד על השיקוע בצורת תבנית הישבנים שלהם על הכיסאות במרפסת. אליהם מצטרפים גם גילי ויוסי המצטיינים, שלימדו אותנו שההתמסרות לפעמים משתלמת. מסתובבים אחד לשני בין הרגליים. המשימה הזוגית:

אייל שני

משימת ההדחה דווקא לא כוללת עגבניה, אלא הכנת סופלה. כדי למלא את הזמן מסבירים לנו שוב ושוב עד כמה חשוב הדיוק במנה הזאת ועד כמה ההבדל בין הצלחה לכישלון הוא דקיק ודק עד אין נבדק. אליהב לא נרתע ומודיע שבא לו לגז'דר על החיים שלו. לא כל כך מהר, האחרונה שדיברה ככה יושבת עכשיו במעצר בית. אבל ההתגז'דרות מצליחה כשהסופלה של אליהב מוכתר כטוב ביותר. שי עושה סיבוב אחד לא מוצלח ומתחיל הכל מהתחלה. ההשקעה השתלמה והוא עובר הלאה. נשארנו עם אבי ועם סימה, שאחרי הפסקה של כמה שבועות, שוב מפעילה את הממטרות על בסיס קבוע. סימה מואשמת בביצוע פשעים חמורים נגד השוקולד ומוצריו ובשריפתו בכמות לא הגיונית של שמן. היא גם נשלחת הביתה באחד מנאומי הפרידה הפטרנליסטיים ביותר שנשמעו בתוכנית, על כך שהיא נשמה ושהם רק השאילו אותה מהמשפחה שלה ועכשיו היא צריכה לחזור אליה. את השופטים לא מעניין המונולוג של סימה שהמסע שלה במאסטר שף נועד כל כולו לצרכים של הגשמה עצמית. באופן לא ברור דווקא אבי ממשיך איתנו עם מאכליו נטולי ההשראה, שאפילו מבעד למסך הטלוויזיה ניתן להרגיש שהם גם ניחנו בעדינות של פטיש שישה טון. מצד שני, סיפורים מהכלא וריאליטי, כולנו כבר יודעים שזה שילוב מנצח שאי אפשר לעמוד בפניו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ