"כלבוטק": עקיצה על חשבון מרגול

בעוד "קשת" המשדרת את "כוכב נולד", מנסה להתנער מההשפעה של מרגול על התוכנית, ב"כלבוטק" החליטו להקפיץ את הרייטינג של משדר פתיחת העונה, על חשבונה של הזמרת. הנסיון לחבר בינה ובין עוקץ הליסינג שהוצג, נכשל

אורי ערן, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי ערן, עכבר העיר אונליין

סלבס שווה רייטינג. את המשוואה הפשוטה הזו מכיר כל מפיק זוטר בערוץ המקומי של קרית אתא. היא הופנמה היטב במגוון הפורמטים מעל מסך הטלוויזיה שלנו: שעשועונים, ריאלטי, בישול ומוסיקה. בכל אלה הסלב מוכיח את עצמו שוב ושוב כמכפיל הרייטינג הבטוח והיעיל ביותר. ועם הצלחה, כידוע, לא מתווכחים. הצד היפה (או אולי, המכוער פחות) של התופעה הזו היא שהיא נותנת מפעם לפעם הזדמנות לאמנים שימי הזוהר שלהם מאחוריהם לקבל עוד כמה דקות של תהילה והכרה, ואולי גם כמה שקלים להאכיל בהם את האוברדרפט.

מקפצת רייטינג אבל מה קורה כשהסלב הופך כלי להעלאת הרייטינג בעל כורחו? כשהתהילה שלו הופכת מנוף לרווחים של אחרים, ללא הסכמתו? מה קורה כשלא רק שהוא לא רק נהנה מהרווחים האלה, אלא גם ניזוק מהשימוש שנעשה בשמו? על השאלות יכולה ודאי לענות הגברת מרגלית צנעני. זאת כמובן, אם מצאה לנכון לנצל את זמן מעצר הבית שלה לטובת צפייה בתחקיר של כלבוטק, על אלכסנדר גולדברג, שעל פי כתב האישום שימש כבורר בינה ובין אמרגנה.פרשת מרגול - כל הכתבותהזמרת מרגלית צנעני נעצרה בחשד לסחיטה ואיומיםבפרומו של משדר פתיחת העונה ניצב רפי גינת על רקע מכונית משטרה, ומבטיח "לחשוף לראשונה את הבורר של מרגול, ואת עוקץ הליסינג הגדול, שהאזנות הסתר למבצעיו הולידו את כתב האישום נגד הזמרת". הכל אמת. הבורר של מרגול אכן נחשף. עוקץ הליסינג היה גם היה. אבל הצופה התמים לא יכול שלא לחבר אחד ועוד אחד ולקבל ארבע, כלומר – לקבל את הרושם שמרגול עצמה הייתה מעורבת בעוקץ הליסינג. אבל ברור שאנשי "כלובטק" הבינו שיש להם זהב בידיים, ברגע שגילו שאחד המעורבים באייטם שלהם על "עוקץ הליסינג" קשור בפרשת "מרגול-גייט". הם הבינו את זה, וגם מחלקת הפרומו של רשת, הזכיינית המשדרת הבינה את זה, והחליטה לחלוב את הפרה היטב. מבחינתם, לצורך התוכנית, צנעני מגלמת את החיבור הטבעי שבין מוסיקה מזרחית אלימה ועולם הפשע. במשדר הראו איך באמצעות האזנות הסתר של המשטרה למעורבים בה, עלו החשדות כנגד מרגול. נכון, בשום שלב בתוכנית או בפרומואים לא נאמר כי למרגול היה איזשהו קשר לפרשה. אבל גם לא נעשה שום ניסיון להבהיר כי אין קשר כזה, כך שעל הצופה נגזר להמתין לשווא לאיזכור  שמה של מרגול.המתנערים ממרגול ב"קשת" לעומת זאת, עוד מנסים להתמודד עם ההשלכות של הקלון שדבק בתוכנית שרוצה להיות הכי נקייה בטלוויזיה: כוכב נולד. המנכ"ל אבי ניר התייצב אתמול בפני מועצת הרשות השנייה, והציג את הקוד האתי של החברה, בכדי להראות שלהוציא התפוח הרקוב האחד, כל היתר כשר למהדרין, ונעשה בהתאם לערכים של "שקיפות, מקצועויות ואמינות". באופן לא מאוד מפתיע, ברשות השתכנעו וקבעו שאין קשר בין החקירה המשטרתית והמשך שידור התוכנית. אפשר לנשום לרווחה: "כוכב נולד" ניצלה. אבי ניר הציג את הקוד האתי של קשת בפני הרשות השניההרשות השניה דורשת הבהרות מקשתאבל ברשות השנייה פשוט נובחים על העץ הלא נכון. שחיתויות ואנשי עולם תחתון שבוחשים מאחורי הקלעים יכולים, מסתבר, להגיע לכל מקום. גם לפריים טיים של ערוץ 2. שום קוד אתי לא ימנע זאת. אבל היה ניתן לצפות שעל הנעשה בגלוי בשידור טלוויזיוני, ממש מתחת לאפם של קברניטי הרשות, יהיה  קל יותר לפקח. מצד שני, אולי גם כאן שום קוד אתי לא יהווה יותר מאשר עלה תאנה לערוותם של זוללי הריינטיג, שבתחכומם כי-רב, הצליחו ללכת בין הטיפות מבלי לקשור בין מרגול לפרשת הליסינג בשום שלב. כי בסופו של דבר, כנראה שהעוקץ שרפי גינת ביצע במרגול כשר לגמרי. כשר, אבל מסריח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ