"נבחרת ישראל בטלוויזיה": התנפלות מוצלחת על הכוכבים של קשת

הטקסטים במערכונים בתוכנית היו יכולים בקלות לעבור את הרף של "ארץ נהדרת". החברים מערוץ 10 למדו מהמתחרים ומרימים תוכנית ראויה. חבל שמעבר למערכונים מצויינים וחיקויים מעולים, הם למדו גם דברים רעים

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

החדשות הטובות הן שנבחרת ישראל בטלוויזיה תחזור לעוד עונה אי שם בסביבות דצמבר. החדשות הטובות הנוספות הן שבערוץ 10 עשו שיעורי בית, למדו היטב מה עובד בארץ נהדרת וכיצד רשת הצליחה להטמין לעצמה מטען צד, כששינתה את הפורמט של שבוע סוף ועברה לנוסחת סאטרדיי ניט לייב, שלא מתאימה לחלוטין לצופה הישראלי. אין טוב בלי רע לאמריקאים יש מסורת ארוכה ומפותחת של תכניות וראייטי, שמאפשרת להם לקבל את המבנה של מערכונים עצמאיים זה מזה במסגרת של תכנית אחת. המסורת הטלוויזיונית המשמעותית היחידה שיש לצופה הישראלי היא צפייה בחדשות. לכן הפורמט של אולפן ומנחה שמנווט בין דמויות שונות ומשונות מצליח כאן. “נבחרת ישראל” למדה את הנוסחה של “ארץ נהדרת” וחזרה עליה בכשרון לא מבוטל. גם היא הצליחה לערבב את הנשגב עם העלוב, את הפוליטי עם הטראש ואת האבסורד עם הבלתי אפשרי. החדשות הרעות הן ש”נבחרת ישראל” לוקחת מהאחות הבכורה גם את הפגמים ואת חוסר הסבלנות והיכולת שמסתמן בה בשנים האחרונות להחזיק מערכונים בלי להיזקק לפתרונות ילדותיים של קללות וצעקות. הטקסטים במערכונים האולפניים שהוצגו אתמול היו יכולים בקלות לעבור את הרף של המתחרה מקשת. המקבץ של אלון בן דוד מדווח על החזרה ללימודים כעל אירוע בטחוני, החיקוי המעולה כתמיד של מיקי גבע שמצליח להעביר את כל מה שמאוס ביאיר לפיד, עבד נהדר.

נכון, ל”נבחרת ישראל” אין את הליטוש המקצועני של “ארץ נהדרת”. האיפור לא תמיד מקצועי עד הסוף, האולפן נראה כמו הניסיון הטלוויזיוני הרציני הראשון לייצר התקפה אפילפסיה המוני, אבל מערכוני החוץ שלה הצליחו לייצר דמויות קומיות משמעותיות. צוחקים על המלכה האם מבחינה מערכתית, הדבר הבולט ביותר לאורך העונה של “נבחרת ישראל”, היתה החדווה שבה הם התנפלו על התכניות ועל הטאלנטים של קשת. שנים של הגמוניה בתחום הסאטירה איפשרו לזכיינית המצליחה ביותר לשלוט אם  ילעגו לטאלנטים שלה. במקרים רבים ההחלטה היתה לא ללעוג להם בכלל. ולראייה, היעדרו המוחלט של חיקוי של צביקה הדר, על אף מרכזיותה של התכנית שהוא מנחה בעולם הטלוויזיה הישראלית. לוואקום הזה נכנסה “נבחרת ישראל” עם חיקויים מצוינים של יונית לוי, דן שילון, טלי מורנו וחבורת השופטים של מאסטר שף. יכול להיות שהחיקוי, המצחיק שלעצמו, של אלירז שדה היה יכול להימאס לפני כמה תכניות, אבל ערוץ 24 מתעקש לספק כל הזמן חומרים טריים שאפשר ואף עושים מהם מטעמים. גם תכנית הסיום ביקשה להיות אירוע טלוויזיוני מדובר על ידי כינוס “מפגש פסגה” של דודו אהרון עם החיקוי שלו. לפני עשור, בימי “רק בישראל”, מפגש כזה באמת היה בבחינת אירוע טלוויזיוני, היום הוא כבר חלק משגרה מוכרת וידועה.  שיגרה ידועה אבל מצחיקה. דודו אהרון פוגש את דודו יניב ביטון אהרון:

מצב האומהצחוק מעבודה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ