"מבחן באהבה": מציצנות בחסות המדע

סרטה של טלי בן עובדיה, הביא את המריבות והויכוחים ישר למצלמה, בלי תוכנית ריאליטי מסביב. למציצנות הזו הדביקו ד"ר לזוגיות, שניתח את המריבות שלנו, באופן מדעי ובעזרת אלקטרודות. ניתוח שהביא למסקנות משומשות ומובנות מאליהן

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

הידעתם? בזמן מריבה עם בן או בת הזוג, יכולים לקרות לכם כל מיני דברים משונים שהמדע זה עתה איתר. אתם עלולים לכעוס, לצעוק, להיעלב, לסבול מלחץ דם גבוה והזעה, להיות ציניים ונבזיים, לפגוע בצד השני, להתנהל באופן מניפולטיבי, להפגין בוז, להיות ביקורתיים, להיכנס למגננה ואפילו להיאטם ולסרב להמשיך ולשתף פעולה עם המריבה. למה להשקיע בריאליטי? אני בטוח שלא ידעתם את כל זה כי בטח לאף אחד מכם אף פעם לא יצא לריב.  מזל שבקשת עלו על הבעיה הלאומית החמורה והחליטו להוציא כסף על סדרה תיעודית בת שני פרקים  שתראה לנו איך אנחנו מתנהלים בזמן מריבה. כנראה שאותו מישהו נחת בארץ זה עתה והוא סבור, שאנחנו הישראלים מנהלים את המריבות שלנו באופן כה מאופק ומרוסן עד שאין לנו בכלל מושג שאנחנו רבים. למרבה הצער, הדחקה, הפנמה והכחשה הן לא המאפיין הבולט של הישראלים. את המריבות שלנו, ברוך השם, אנחנו מנהלים מכל הלב ומכל הנשמה. עפ"י דיווחים זרים, גם כשאנחנו לא רבים, למתבונן הזר מהצד זה נראה כאילו שאנחנו כן. מצד שני, אפשר להבין את מי שהגה את הפורמט המוזר ששודר אתמול בלילה ונערך על ידי טלי בן עובדיה, אשת חדשות מוכשרת שלא ברור מה לה ולחלטורה המשונה הזאת. הלך המחשבה שלו בוודאי היה כזה: במילא הדבר היחיד שמעניין את צופי הריאליטי הם החלקים שבהם משתתפי הפורמט רבים אחד עם השני עד זוב דם. בשביל מה לבזבז כסף על מצלמות מסביב לשעון ועל כל מיני סוגים של אלון גל ומיכל דליות? בשביל מה לבזבז זמן על משמרות עריכה ארוכות ומסובכות? בואו ניגש ישר לעניין, נכניס לתוך חדר קטן זוגות שיריבו שם אחד עם השנייה עד צאת הנשמה. כולם אוהבים להסתכל על זוג רב, בשמחה הם גם היו באים לתת להם עצות.

אין חדש במדע? נשמע ציני? מאוד. אז בואו נארגן מעטפת שתצדיק את ההצצה ואת הפלישה לפרטיות. איך פותרים את הבעיה? מגייסים את המדע. אנחנו מציצים סתם? מה פתאום! מדובר בניסוי מדעי גדול וחשוב. כדי להדגיש את הנקודה, וכמו באיזו פארסה בכיכובו של פיטר סלרס, מחברים את הזוגות לכל מיני אלקטרודות שלא ברור לאן הן מובילות , כדי לבדוק מדדים לא ברורים. המריבות  נקטעות מדי פעם על ידי  הסבריו המלומדים של ד"ר גלעד הירשברגר, חוקר זוגיות. יש לו עגיל באוזן, המצח שלו לא זז ומאחוריו יש מסכי טלוויזיה. הוא בטח יודע על מה הוא מדבר. מדי פעם הדוקטור מסביר לנו שעכשיו האישה כועסת (באמצע מריבה? איזה גילוי מסעיר) והנה הגבר מנסה לפייס אותה באמצעות הומור (מה הדד ליין להגשת מועמדות לפרס נובל בתחום הרפואה?). לדוקטור יש גם עוד כל מיני אבחנות מלומדות שאינן מגובות בנתונים סטטיסטיים על כך שבדרך כלל תפקידה של האישה הוא ללבות את אש המריבה ותפקיד הגבר הוא לסגת ולהדוף. ועוד כהנה וכהנה אבחנות מהסוג שגורם לך לתהות מה עוד מתכננת לנו קשת. תחקיר מקיף על כך שהשמש עולה במזרח ושוקעת במערב? חשיפה ראשונית שהעולם הוא עגול? מסמך אנושי מרגש על כך שבסוף כולם מתים? רק שימצאו איזה דוקטור סמכותי, אחרת אני לא מאמין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ