סיקור פרשת מרגול: בין בלבול לפדיחה

המבוכה של משה נוסבאום, החשיפה המיותרת של ערוץ 1 ואוזלת היד של מערכת גיא פינס - פרשת המעצר של מרגלית צנעני הראתה כמה קשה לסקר מעשים פלילים שמסתבכים עם תעשיית הבידור המקומית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עכשיו הכל ברור. עכשיו אפשר להבין למה חבורת העיגולדים האלה מהמאהל נראים למרגלית צנעני כמו צפונבונים מפונקים. מה, הם לא מבינים? כל מה שהם צריכים לעשות זה להזמין את ביבי לבוררות ולסגור איתו שם את העניינים. במילא כל המחלוקות שלהם נוגעות לסוגיית חלוקת התמלוגים של הטאלנט הלוהט שנקרא מדינת ישראל. להפגין ולגור באוהלים? זה בשביל ילדות קטנות ופחדניות. מי שרוצה להשיג כאן משהו יודע שאין לו מה לחפש אצל הממשלה, בבית המשפט או אצל עורכי דין. את העניינים האמיתיים חותכים במקומות אחרים, שם נוהגים לכבד פסקי דין. שם אי אפשר לעשות שטויות, להתחמק, למשוך זמן ולהמציא תירוצים. שם זה לא בג"ץ. והכל כמובן, על פי החשד. » מרגלית צנעני נעצרה בחשד לסחיטה באיומים» משהו לא טוב קורה למרגול» מה אומר גל אוחובסקי על הפרשה?

אליקו במקום טמירה ירדני

המוכשר שבתסריטאים לא יכול היה לתזמן את שערוריית מעצרה של מרגלית צנעני באופן יותר מושלם. קצת יותר משבוע אחרי שהתנפלה על המחאה החברתית, יהיו אשר יהיו תוצאות החקירה, מתגלה תמונה  שהופכת את השקפות העולם של מרגול להרבה יותר ברורות. לא במקרה המצלמה של ערוץ 2 התעכבה שוב ושוב אחר המכונית המפוארת שחונה בחצר הבית הפרטי באזור. דרך אגב, ערוץ 10 צילם בית אחר לגמרי שהיה בנוי מאבן ירושלמית. מישהו שם צריך לעשות סדר בארכיון. נטולת ההגנות של מכונת יחסי הציבור המשומנת של קשת ושל מצב העיתונות הישראלית שבו אין לעיתונאי שני גרוש מיותרים כדי לעלות על אוטובוס כדי לבחון מהי רמת חייה של מלכת העממיות, חוטפת מרגול מכה בבטן הרכה שלה. בתוך כל ההמולה הזאת מתקבלת כמעט כמובן מאליו העובדה ששורש הסכסוך נוגע לתמלוגים שמגיעים למרגול מהאמרגן שלה על הכנסותיו של עומר אדם, שבעצמו נכנס לתחרות אחרי שזייף את גילו. כפי שהדברים מוצגים בתקשורת, השאלה שהמשטרה בודקת היא כיצד יושב הסכסוך הזה. יוצא שמרגול הישירה, הדוגרית, האמיתית וזאת שאומרת את הכל בפנים סובלת ממה שנקרא בשפה פשוט ניגוד אינטרסים. למי היא נאמנה קודם? לשיפוט הוגן ואובייקטיבי או לדיבידנדים שהיא תקטוף אם היא תקדם מועמד מסוים. השאלה הזאת הייתה יכולה להיות מאוד מהותית לו היה קשר בין הביקורות של השופטים לבין הביצועים של מתמודדי "כוכב נולד", מה שרוב הזמן לא מתקיים. אפשר להניח שהחשד הזה, יחד עם חשד להטיית תוצאות זכייה תרמו לשתיקה הרועמת של אנשי טדי הפקות, שאפילו לא טרחו לצאת לידי חובה ולשלוח אל קו האש, כמו שקשת עשתה, את גל אוחובסקי שידבר באריה דרעית שוטפת ויאחל לחברתו שכל האישומים יתגלו כעורבא פרח. את התגובות ואת התמיכה משאירים לחבריה של מרגול מהעולם הים התיכוני כמו יוני רועה ואליקו, שיוצאים להגנתה. המיינסטרים שבו תפקדה כעלה תאנה יעיל ימשיך להמתין מאחורי מסך השתיקה עד שהתמונה תתבהר ואז יחליט אם לחבק או להתנער.של מי החקירה הזו? משה נוסבאום מדווח:

גיא פינסמשה נוסבאום

אל תשליכני הפרסונה הציבורית של מרגול בנויה על שלושה אדנים של ישירות, עממיות ובוטות. תכונות לא ממש מושכות בשגרה, אך כשהן מגיעות ממי שנתפס כאנדרדוג, כחלש ומקופח הן מתקבלות באהדה ובחיבה. גם אם יתגלה כי לא היו דברים מעולם בכל הנוגע לניסיון הסחיטה, אל חלל האוויר כבר נזרקו הסכומים האמיתיים שבהם רגילה להתעטף מרגול. איך משם והלאה היא תוכל להמשיך לספר שהיא מבינה את נפשו של העם כשעולם המושגים הכלכלי שלה יותר קרוב למגדלי אקירוב מאשר לשכונת התקווה? לאלוהי הרייטינג הפתרונים. האם הציבור יצליח לקבל אותה בחזרה כמלכת העממיות או שמה שנחשב פעם לדוגריות כובשת לב יקבל סוף סוף התרגום האמיתי הראוי ויתקבל ככוחנות גרידא? ימים יגידו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ