"מאסטר שף": שלה תעשה לנו שמח. וגם ממולאים

בתוכנית עם המון אודישנים לקראת מחנה האימונים, התחושה היתה מייגעת. מזל שהיו שני כוכבים שיאירו בשמי המטבח: טיראן הסטייליסט הערבי ושלה, כדור האנרגיה שלא מפסיק להאכיל

טל הנדלס, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל הנדלס, עכבר העיר אונליין

אם התוכנית האחרונה של מאסטר שף הייתה מנה באודישנים, השופטים בוודאי היו קובעים שיש בה הרבה מרכיבים שחוברו יחדיו ביד בלתי מיומנת, שאין ביניהם קשר ושהשלם רחוק מלהיות גדול מסך חלקיו. אם כבר, הוא הרבה פחות מזה. אם עד כה השתדלו להציג לנו תמהיל מאוזן בין סוגי מתמודדים, קוים עלילתיים וחולצות הכפתורים של יונתן רושפלד, אחרי חמישה שבועות שהרגישו כמו נצח, הגיעה תוכנית האודישנים האחרונה שבה נותרו 12 מקומות במחנה האימונים. הנסיון  לדחוס יותר מ-12 אודישנים בתוכנית אחת מזכיר את הבדיחה על חמישה הפילים שצריך להכניס לחיפושית. ואם התוכנית הייתה בדיחה, היא לא הייתה מצחיקה.מאסטר שף - כל הכתבותשתי סינדרלות בליל המתמודדים שעבר על המסך שלנו היה משמים במיוחד, ונדמה שהאודישנים שקיבלנו היו אלה שנותרו על רצפת חדר העריכה. קשה היה להתעלם מתחושת העקצוץ באצבעות על השלט, מאיימות לזפזפ למחוזות אחרים, אפילו לוותר לחלוטין על ערב מול המסך ולרדת לרחוב כדי להקים איזה אוהל. העם דורש תוכן איכותי. ובכל זאת, שני מתמודדים היוו סוג של אור בקצה המנהרה, על אף שהקצה מאוד רחוק והאור מאוד חלש. הראשון היה טיראן, בחור דרוזי צעיר שהגיע ממשפחה מסורתית לתל אביב ועובד כסטייליסט בהפקות אופנה של המגזר הערבי. טיראן פרץ בבכי כשסיפר איך המשפחה שלו לא מקבלת את הבחירות שעשה בחיים, ולמרות זאת הוא ממשיך בשלו. ממש סיפור סינדרלה מודרני. הוא הכין "מנסף מסאלה", תבשיל דרוזי של בשר כבש ואורז, מוגש לצד יוגורט. זו אמנם לא הפעם הראשונה שראינו תבשיל שכזה בתוכנית העונה, אך הוא עדיין מצליח לעורר תאבון ונראה כמו חגיגה של טעמים בפה. השופטים כמובן מתלהבים מהתבשיל כמו גם מהסיפור האישי, ונראה שהכרכרה של טיראן לא תהפוך לדלעת בקרוב.אחריו הגיעה הכוכבת האמיתית של הערב, הלא היא שלה קדוש. מין דמות כזו שמיד כשמביטים בה אפשר להבין שהיא סוג של אגדה חיה אצל יודעי דבר. בכל עיר או שכונה יש את המפורסמים המקומיים, האושיות שכל תושב מכיר ויודע לספר שהן שם עוד מאז שהיה ילד. קדוש היא בדיוק אחת כזו, ואפילו חיים כהן נזכר איפה היה פוגש בה ובמשפחה שלה בעיר הולדתו. ברגע שהמצלמה נחה עליה היה ברור שהיא כוכבת, שכו-לם אוהבים אותה וגם ברור למה. בפעם היחידה במהלך הערב קיבלנו מתמודד עם דופק. קדוש רוקדת, שרה, נהנית מהחיים, וכל זה ממרום 67 שנותיה. כשהיא מפגישה את השופטים עם החצילים הממולאים באנטריקוט ואורז, יחסי אמא/ילדים בוקעים החוצה, וזו בדיוק המהות שלה. מצד אחד היא משוחררת ודורשת שיאכלו עם הידיים, ומהצד השני עומדת עם מגבת ומנקה אחריהם. בסוף היא עוד סוחטת נשיקה. השופטים לא מצליחים למחוק את החיוך מהפנים, ואין ספק שזה משפיע גם על חוויית הטעם שלהם. לא נשמעת ולו תלונה אחת, וקדוש עוברת הלאה מבלי למצמץ. וטוב שכך, מכיוון שמבחינה טלוויזיונית, דמויות כמוה מכניסות המון צבע ואנרגיות חיוביות, וזה מה שאנחנו רוצים לראות בסופו של דבר. תשאלו את עידו רוזנבלום, הוא עשה מזה קריירה.השמחה עושה את האוכל טעים. האודישן של שלה קדוש:

תרבות הסלב: שלה קדוש מסבירה למה בעלה הוא דמות מפורסמת: "מי לא הכיר אותו? הוא עבד בסרטים, בהכול".סודות מהעבר: אייל שני שירת על ספינת טילים בחיל הים, והגה את המתכון המופלא לעוף בקפה שחור. כלומר, המתכון המושלם להוציא גימלים.מלחמות השופטים: אנסקי מנסה להיות אייל שני ולשכנע את השופטים לשנות את דעתם לגבי מתמודדת. זה לא עבד. אפילו המתמודדת עשתה יותר שרירים ממנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ