הסוכנים: גילטי פלז'ר בלי רגשות אשם

למרות הנטייה לזלזל בה ולטעון שהיא רק חיקוי של "חי בלה לה לנד", מדובר בסדרה מצוינת. עם סיפור שעובד, דמויות מסעירות ומערכות יחסים שלא יאומנו אפשר להכתיר אותה כמחממת הרשמית של הסתיו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לא צריך לראות דקה מהסוכנים כדי לדעת שהיא רוכבת על כל מה שעושה קולות של גל ועובר בסביבה. מספיק לשמוע "דוקו ריאליטי" כדי לדעת שהיא בז'אנר הנכון של הזמן הזה, מספיק לראות את דקת הפתיחה של אסף אטדגי ועומר אדם כדי לדעת שהיא מכה בברזל הניוז המפוקפקים שקשורים לזמרים מזרחיים בעודו חם יחסית, מספיק לחזות בבלורית של קובי פרץ כדי לדעת שאנחנו בשורה הראשונה של הסוגה הזאת, מספיק לשמוע את הצחוק של ג'ולייטה כדי להיזכר שהיי, בעצם הוא מוכר לכם נורא.

אז בסדר, הסוכנים היא וריאציה די תחמנית על חי בלה לה לנד. בהוט אכלו את הלב על הלהיט הקסום של yes, והשבוע הגיעה שעת הגומלין: סדרה בתשעה פרקים קצרים (סולידי), שעוקבת אחר חייהם העמוסים של מנהלים אישיים ויחצנית אחת בעולם המוזיקה הים־תיכונית. אסף אטדגי ועומר אדם, שרית בירן וקובי פרץ, גילי "ביגי" מסאמי והאישה שעשתה אותו ונעשתה על ידו - ג'ולייטה, וגם שלום דדוש וגיא יהוד, העתק צעיר ודי מדויק של דודו אהרון, רק בלי הכישרון המתפרץ והצ'ארם, לפחות כרגע.

יש נטייה, שהיא כבר כמעט אקסיומה תרבותית, לזלזל בדברים שמחקים דברים אחרים. כאילו זה פשוט לעשות עוד חי בלה לה לנד, או כאילו זה קל להסתיר את הקונטרול פייסט והתפרים. זה לא. אם הסוכנים היתה רק חיקוי של חי בלה לה לנד היא לא היתה סדרה מצוינת. והיא כן. אם היא היתה רק חיקוי, היא לא היתה מצוינת. פרומו לסוכנים:

כי מתחת לכל הגלים האלה, הסוכנים מסתירה מערבולת אמיתית, שהיא מה שכל אחד מקווה שיקרה לו כשהוא לוחץ על השלט – סיפור שעובד, דמויות מסעירות, מערכות יחסים שלא יאומנו, עניין גדול, מקצוע משונה שאף אחד לא באמת מבין, ועבודה טלוויזיונית שעוזרת לכל אלה להתגלות: עריכה זורמת, גישה קלילה, אך לא מבזה ופסקול יפה (זה אולי צ'יזי, אבל עוד לא קרה ש"עץ ירוק מפלסטיק" לא עשה את העבודה). בקיצור, הסוכנים היתה יכולה להיות יופי של גילטי פלז'ר, רק שאין על מה להרגיש אשמה.

הסוכנים היא יותר מעוד סדרה טובה, כי היא נדירה. מבול מרגש של סדרות מקור שטף את המסך השנה, מיליון קומדיות וכמיליארד דרמות של מרכז ושל פריפריה, ורובן המכריע כבדות כמו עונש מהגיהנום. זה, כמובן, דבר נהדר בימים שבהם מתחשק לכם על עונש מהגיהנום. בשאר הימים, כדאי וחשוב להתעסק במה שלא חשוב, לחיות את היומיום בעוצמות שראויות לו (כלומר, לא היסטריות), לבלות ולנוח. הסוכנים מרשה לכם לעשות את כל זה, בלי להניח שאתם עדר בהמות נטול כישורים קוגניטיביים מינימליים. אם היא היתה הסוכן שלכם, הייתם אמורים לשלם לה על זה בונוס שמן.

"הסוכנים". ב'-ד', מ־3.9, 22:30, HOT בידור ישראלי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ