הישרדות VIP: הניצחון של איתי שגב היה מתבקש

דמותו של איתי שגב עוצבה לאורך העונה ככזו שתתחבב על ילדים ולכן הניצחון שלו היה מתבקש מכוח כללי הז'אנר. נותר רק לקוות שהוא ימנף את המומנטום שלו לטובת איזו דרמה יומית ולא לטובת המנגנון שמחבק ויורק את הסלבס

זיו יצחקי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר

תם הטקס. הקהל יכול להתפזר, עוד אנטי אירוע הסתיים והוא יישכח במהירות שבו הוכרזה תוצאתו. בצוק העיתים, גם על הגמר של הישרדות VIP נראו אותות המצוקה של ערוץ 10. בלי צילומי חוץ מרהיבים ובלי עזרים טקטיים, רק עם מופע פתיחה מביך שנראה כמו משהו שנהגה במוחו של בעל מסעדה אוריינטלית כושלת. הרמז הנוסף לחגיגיות היה טמון בבגדיו של גיא זוארץ, שלא הצליחו להתחרות בו ברמת העמלון. האיש כל כך מתוח וקפוץ שנדמה שדחיפה אחת של האצבע תרסק אותו לאלפי חתיכות זכוכית קטנות. לכבוד האירוע המרגש, אופרו והולבשו השורדות כיד הדמיון הגרועה, וכל אחת מהן נראתה הרבה יותר טובה כשהייתה מגיחה בבוקר מהמחנה סתורת שיער ונטולת מברשת שיניים. הבנים, לעומתם, זכו לטיפול קצת יותר עדין ונראו בעיקר כאילו יצאו מפרק המהפך של היפה והחנון.» הישרדות VIP - כל הכתבות והביקורות» לייב בלוגינג: כל העדכונים מהגמר» איתי שגב: "לוזר? אני זורם עם זה" הנהלים כבר מוכרים גם לצופים וגם למשתתפים. שורד אחר שורד הם קמו והישירו מבט אל מיליון השקלים והם הישירו להם מבט בחזרה. אותן סוגיות שנלעסו, עוכלו ונדחו מן הגוף כבר לפני כמה שבועות, שבו ונטחנו עד דק. כל אחד מהם בתורו או בתורה, ניסה להוכיח עד כמה הם צודקים עד שמרוב מאמץ נראה כאילו הם המשוגעים של הכפר. עוד מאותו החומר. מועצת השבט האחרונה על האי:

הכל כמובן מתכנס למופע ההדחה הראשון, ריטואל שכבר מושרש היטב בתודעה של כל אחד מאיתנו. זה לצד זה עמדו אנה ארונוב, שבנתה את כל הקריירה שלה על המעמדים האלה ואיתי שגב, שבחר במקצוע שכל מה שיש להציע לו הן נקודות קיצון של פסגות מוריקות ושל עמקים שוממים. כמו שני ילדים שמסרבים ללמוד מטעויות העבר, הם שבים וחוזרים אל אותו מקום שפולט אותם בהבל פה מקפיא או מחבק אותם בחיבוק דוב מצמית. יש כאלה שחושבים שז'אנר הריאליטי מסמל את מעמדו של האדם בעידן האולטרה קפיטליסטי, בו כל אחד מאיתנו הוא טובין שמוכר את סגולותיו לכל המרבה במחיר ומנסה למקסם מהן את התועלת האישית. ברגעי ההדחה האלה, נראה יותר שז'אנר הריאליטי מדמה יותר משטר עריץ שבו גורלו של כל אחד מנתיניו נתון לחסדי אותה אצבע זדונית ומרושעת של במאי, מפיק, מלהק, או עורך. גם ארונוב וגם שגב, שכבר יכלו להימלט מאותו משטר רודני, מגלים שהם לא יכולים בלעדיו. הריאליטי כמשטר עריץ. רגע ההדחה של אנה ארונוב:

ענתבוקי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ