מחוברים 2: הגיהינום בזוג נעים יותר?

למרות שהמחוברים של העונה הזו הם מבוגרים יותר ומיושבים יותר, הם מוכיחים שהזוגיות לא בהכרח עושה את החיים קלים יותר: חנוך ואמירם לא מסוגלים אפילו לעזור לנשותיהם בניהול הבית, וסקאזי ממחיש את הצורך בייסוד רישיון להורות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"החיים הם גיהנום לבד. החיים הם גיהינום בזוג. הגיהינום בזוג הוא נעים יותר" (גל אוחובסקי מגלה לג'ייסון דנינו הולט מה הוא למד מ-25 שנות זוגיות).

ההתעסקות המרכזית של מחוברים 2 במשפחה והורות היא התפתחות אבולוציונית מתבקשת אחרי העונות הקודמות. אם העונה הראשונה של מחוברות עסקה באובססיביות ברווקות של ליאת בר און ובסירובה המתמיד של חנה רטינוב הצעירה להאמין ברומנטיקה, בעונה הנוכחית כל המשתתפים נמצאים בזוגיות רצינית (אם אפשר לקרוא למה שקורה בין סקאזי ואווה "זוגיות"), ושלושה מהם מתמודדים עם גידול ילדים (מצד שני, ג'ייסון דנינו הולט מגדל את אמו, שטרם סיימה להתבגר, אז אפשר להכליל גם אותו בסטטיסטיקה).» מחוברים 2- כל הכתבות והביקורות» מחוברים 2: כך הופכים בחורה לשפחה» מחוברים 2: מונוגמיה היא מקור כל הרע? 

הבחירה במשתתפים מבוגרים יחסית מסיטה את הדגש מהתבגרות וחיפוש עצמי (ע"ע רטינוב, הילי עמנואל או לואיס אדרי שכיכבו בעונות הקודמות) לסוגיות של הורות, קריירה והניסיון למצוא זמן לעצמך בין אינספור המטלות במכונה הבירוקרטית המתישה שנקראת "חיים". הפרק שפתח את השבוע התמקד בניסיונות לשלב בין הרצון הבורגני לג'קוזי בחצר – אולי הפנטזיה היחידה שחנוך דאום חולק עם דורין טובים – לבין המינוס בבנק. הפער בין אורח החיים להכנסות דוחף את המחוברים לחלטורות משעשעות יותר ופחות: החל מהרצאה בקניון ושיפוט בתחרות "הצ'ולנט הטוב ביותר" במקרה של דאום, וכלה בהנחיית סיורים במוזיאונים בטוגה במקרה של דנינו הולט.לא מוותר על הג'קוזי. דאום לא מצליח להפנים שבשביל כסף צריך לעבוד (צילום מסך)

כדי לסגור מעגל, הפרק ששודר אתמול (רביעי) עסק בהסכם הממון שסקאזי מנסה לכפות על אווה כתנאי להבאת ילד משותף. הוא נפגש עם עורכי דין, מתייעץ עם חברים ומשקיע לא מעט מחשבה בשאלה איך להגן על הונו מהבלונדינית הצעירה שעלולה "לעשות צרות" ולהוריד אותו מנכסיו. חבל שהוא לא עוצר לרגע לשאול את עצמו האם הוא בכלל רוצה להיות אבא. בסופו של דבר הוא מגיע למסקנה שילד דווקא יכול להיות חידוש נחמד, בעיקר בהתחשב בעובדה שהוא יוכל ללמד אותו "את האקורדים הראשונים שלו בגיטרה ואיך להתחיל עם בחורות".

בזמן שסקאזי מתנהג כמו תשדיר פרסומת מהלך עבור הצורך ב"רישיון להורות", טובים נאלץ להתמודד לראשונה עם העבדות המודרנית שנקראת "אימהות", כשאשתו מבקשת ממנו לשמור על שלושת ילדיהם למשך יום אחד. לצד הסקסיזם של סקאזי, אחד הדברים המטרידים בעונה הזו הוא חוסר היכולת של דאום וטובים לעזור לנשותיהם לנהל את הבית. במסגרת תפקידם כמטרוסקסואלים רגישים וחרדתיים הם מתלוננים ללא הרף, הולכים לנוח פעם ביום ומבקשים מהנשים לנקות, לכבס, לטפל בילדים ולנהל את החשבונות, בזמן שדאום מפנטז על בריחה להודו וטובים מפציר באשתו לעשות עוד ילדים.ילמד את הילד להתחיל עם בחורות. סקאזי מגלה את יתרונות האבהות (צילום מסך)

היחיד שהמהפכה הפמיניסטית לא דילגה עליו בקלילות הוא גדעון לוי, שנאלץ לחכות בבית הריק בישראל, בזמן שקתרין זוגתו מטיילת בהודו וחושבת על פרידה. שיחת הטלפון העגומה בין השניים, שבה קתרין מזכירה ללוי שהיא סבלה מדיכאון והיתה חייבת שינוי לפני הנסיעה, מזכירה שגם החיים בזוג עלולים להיות גיהינום.     

אבל הגיהינום האמיתי של השבוע שייך ללא ספק למערכת היחסים המעורערת בין דנינו הולט לחברו גלעד. זמן קצר אחרי שהם חגגו שנה לזוגיות, השניים לא מפסיקים לריב ונראה שהפרידה הסופית מעבר לפינה. ההתרחקות הזו מדכאת במיוחד מכיוון שהיא מוכיחה שאהבה ושנאה הם שני צדדים של אותו מטבע, והמרחק ביניהם קטן בהרבה ממה שהיינו רוצים לדמיין. שבוע בלבד אחרי השמפניה בג'קוזי והצהרות האהבה ההדדיות, אחת ממערכות היחסים החד-מיניות המורכבות והמעניינות ביותר שנראו בטלוויזיה הישראלית הפכה לקלישאה של עצמה, וכל שנותר הוא שקית עזובה של חסה שנזרקה בזעם על הכביש. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ