הישרדות VIP: איפה הביצים של איתי שגב?

איתי שגב מוכיח שלדבר הוא יודע אבל לפעול? לא ממש. וגם: מתברר שהתפוח של בוקי לא נופל רחוק מהעץ הנאה, ושענת ואנה לא שוכחות ולא סולחות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ענת עומדת להקיא, אולי זה אחד מתסמיני הגמילה מקורנפלקס ומסיבים בריאותיים. יחד עם רפלקס ההקאה, מחזירה ענת לגמרי בעצמה לתודעה את המילה קוקסינלים. כיוון שענת מבינה דבר או שניים במוסר ובתקינות פוליטית, היא מיד מתקנת לטרנסג'נדרים. זה היה טוב, אבל לא מצוין. ענת שכחה את הטרנסקסואלים, אבל מי כמוה יודע שאימון מוביל לשלמות.

» הישרדות VIP - כל הכתבות והביקורות» הישרדות VIP: מופע האימים של בוקי » בוקי נאה: מהלך גאוני ולא עבירה

עוד מי שנורא התאמן ונורא התכונן הוא ערוץ 10, שרקח קמפיין תקשורתי מקיף לאירוע הגנבה של פסלון החסינות. מכל סצנה בעונה של הישרדות VIP אפשר לראות שבערוץ 10 למדו היטב את הצלחתו של האח הגדול ועשו כל מה שהם יכולים במגבלות הפורמט לשאוב ממנו השראה. הגנב לכאורה, בוקי נאה, הוא בסך הכל עוד וריאיציה של מנחם בן ופרידה הכט, הן בהיבט הפיזי והן ביסוד הנפשי. הרוחות סוערות בשבט סאנאי. אנה וענת מסרבות לסלוח:

גנבת הפסלון היתה אמורה להיות הרגע של ערוץ 10 להנות מאור הזרקורים ולהתפנן על עוד מניפולציה הפקתית ועל סערה ציבורית בכוס מיץ קוקוס. הרייטינג רשם קפיצה נאה ברגע הנכון, כלי התקשורת סיקרו בהרחבה ואפילו גיבור האירוע יצא אל המצלמות לבשר שהיה נתון לסכנת חיים מידיו של אושרי שתיים. אבל, כמו במעשיית מוסר השכל מהסוג הפשטני ביותר, הגיעה רשת והוכיחה שהמסרים של "הישרדות" בכל הנוגע לעמימות מוסרית ולכך שהכל כשר בדרך לנצחון, יכולים גם לפעול נגדך. המיילים שהציפו את תיבות הדואר האלקטרוני של העיתונאים מערוץ 10 היו גדושים בטענות עמוסות פאתוס על התנהגותה הנלוזה של רשת, כשבסך הכל, אם צודק הערוץ, במקרה הגרוע ביותר נהגה רשת בדיוק כמו בוקי. האמת , סביר להניח, הרבה יותר מורכבת, מצויה באותיות הקטנות של חוזים עבי כרס וניתנת ליותר מפרשנות אחת. מה שכן בטוח הוא שהאחראי על האלגוריות בשמיים עשה חיים השבוע.

האנטומיה של שגב

את אנה וענת עדיין כל זה לא מנחם. הן בוחרות לערוך לבוקי ולשגב טיפול בשתיקה. האחרון מודיע שזה על הזין שלו. ושוב, לפעמים המילה מצונזרת ולפעמים לא. בהחלט נעים לדעת שכל האיברים של שגב נמצאים במקומם, אבל אם רק הזין שלו היה מביא איתו גם שתי ביצים, המצב היה הרבה יותר טוב. המהלכים של שגב במשחק לא מקוממים במיוחד, רק ההצטדקויות שלו לאחר מכן הופכות אותו לעוד יותר בלתי נסבל מכשהוא מנסה להצחיק.

במקרה של פרסטר אין שום צורך בהוכחה שיש לו ביצים. באדיבות ערוץ 10 זכינו לגלות שיש להן נוכחות בימתית מטרידה גם לאחר טיפול בטשטוש בפיקסלים. מישהו בהפקה כנראה מצא את המטען של המצלמה, כי פרסטר שוב מטרטר לה במוח. אפשר היה לחשוב שבמשך שבועיים, כשברובם הוא נמצא לבד, יצליח להגות ולו קצה בדל של משהו שידמה לבדיחה. אולי בכלל פרסטר נועד לדברים גדולים מזה, אחרי הכל אושרי שתיים אמר לו שהוא נראה צדיק. מן המפורסמות שצדיקות היא עסק הרבה יותר מכניס מאשר סטנדאפ. כל מה שצריך זה חצר וכמה נרות.פרסטר ברומן עם המצלמה. הצצה למונולגים הארוכים באי התקווה:

בסאנאי אין תקווה ואין צדיקות. בשלב הזה של העונה כמות השורדים המועטה יחד עם האבחנה שהעם צמא למריבות בטלוויזיה, הופכת את הסכסוך בין ענת ואנה לשגב ובוקי לסאגה מתמשכת שבה כל הצדדים חוזרים על טיעוני ה"אכלו לי שתו לי" שלהם. את ההזדמנות הראשונה מקבלות ענת ואנה, שמתיישבות על הספסל ומתבוננות בשגב ובבוקי מנסים להדליק אש. הפרשנות שלהן יכולה להתחרות רק בזאת של גרטל, וחבל באמת שהן לא מקבלות שאלות מהצופים.

דווקא שחקן הפוקר אסי מלכה רוצה לשאול אם יש להן מתכון לאורז. ברור לכל שהפתרון היחיד למצב הוא ביקור אצל המטפל הקבוצתי ד"ר זוארץ. הוא חי בשביל הרגעים האלה. השיטה שנבחרה היא קונפרונטציה, מאבות המזון של בוקי נאה. ענת דיברה בשם חלקים נרחבים של הציבור כשביקשה ממנו פשוט לסתום. ממשימת הפרס למדנו שכל מה ששגב היה צריך הוא שני פינים, אבל הוא ייאלץ להישאר עם האחד שהוא מכריז שיש לו, שאנה חברה באמת טובה ושבוקי אפילו לא טורח לנסות. 

שיחת טלפון מפתיעה

ניצחון הפירוס של ענת מאפשר עכשיו להפקה ליטול קצת מכוכב נולד וממאסטר שף ולהקדיש דקות ארוכות להחלטה של ענת להעניק את שיחות הטלפון לשורדים האחרים. ענת שוב בוחרת בטקטיקה הפשוטה שבה היא מבקשת מכולם לסתום. ושוב, תודה. שיחות הטלפון של השורדים מוכיחות שכל שיחות הטלפון המאושרות נשמעות אותו דבר.

כוכבית זהב מגיעה לאמא של בוקי, שהסבירה מאיפה ירש את התקפות הפאסיב-סופר-אגרסיב שלו. היא לא שוכחת להזכיר לו שאולי הוא הלך לחיות כמו נווד למשך יותר מחודש בשביל לפרנס את המשפחה, אבל היא, היא ויתרה על הצעדה שלה הבוקר. ורגע, מה זה הסיפור הזה שאשתו של בוקי והבנות נמצאות בתאילנד? למה הן לא קופצות לבקר, להביא שניצלים, לקחת כביסה. זה יפה ככה?אמא של בוקי מוכיחה מאיפה הפאסיב-סופר-אגרסיב. שיחות הטלפון מהבית:

לראשונה, ובעיתוי מושלם זוכה שגב במשימת החסינות. שגב סגור על זה שהוא בשלישיה. בשביל זה צריך להניח שרק שלושה עולים לגמר, וגם אז שגב לא לוקח בחשבון את פרסטר ואושרי שתיים באי התקווה. ענת ואנה נראות כאילו חרב עליהן עולמן, אבל יותר מהחסינות במקרה הזה חשוב צמיד הווטו. הוא זה שיקבע מי יהיה המודח הבא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ