הישרדות VIP: פרסטר נשאר לוזר והולך הביתה

משה פרסטר ניסה להדיח את איתי שגב ומצא את עצמו מחוץ למשחק, יוליה ובוקי שורדים את משבר הזוגיות שלהם, והאיחוד בין השבטים מצליח לרגש את כולם. זיו יצחק עוקב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ללא ספק, זה היה הפרק המוזר ביותר בכל תולדות הישרדות. גם במובן הצורני וגם במובן התכני. ככל הנראה, שביתת בוני הסנאדות עדיין נמשכת, אז אין מי שיתכנן ויבנה מתקנים מסובכים ומאמצים, ובמקום הולכים על פתרונות יצירתיים. למה שלא נהפוך את כל הפרק כמעט למועצת שבט אחת גדולה? אפשר לנחש ניחוש פרוע שגיא זוארץ לא ממש התנגד. לפני שהוא קיבל את מנת חשיפת היתר שלו, הוקדש הפרק גם לזוגות השונים של "הישרדות VIP".

»הישרדות VIP - כל הביקורות והכתבות 

» הישרדות VIP: הדרך אל הסוף של נטלי דדון

» הישרדות VIP: מה עובר על איתי תורג'מן?

זוג אחד שנקלע למשבר קשה שהחריף במהלך משימת החזקת הלפיד, הוא בוקי ויוליה. רק לפני כמה שעות, בדרכם חזרה ממועצת השבט נצמד בוקי ליוליה כמו מג'יק בג לדייגו מ"דורה". עכשיו כשנהיה טיפ טיפה קשה, יוצאת לו כזאת טינופת מהפה, שגם הצוות שאחראי על הפיכת חירייה לפארק מוריק לא יוכל להפוך אותה למשהו שראוי לבוא עם מגע יד אדם. בוקי גם פתח צוהר אל עולמו הפנימי כשהוא סיפק את הגרסה שלו לשיתוף פעולה עם אישה. אף אחד לא ייתן לכן את העצות האלה ב"לאישה", אז בבקשה לרשום: "תפסיקי לזוז, אל תדברי איתי, תעמדי ישר ותחזיקי חזק". זה מה שגברים רוצים. יוליה עוד צעירה ונוחה להתרשם, אז היא עושה את מה שבוקי  אומר לה, למרות שרק בזכותה הוא עוד נמצא כדי לצרוח עליה. אבל יכול להיות שלא הכל אבוד שם, בהמשך מגלה בוקי בקיאות מפתיעה בעולמם של בני הטיפשעשרה, כשהוא ממלא את תפקיד הכומר ב"פוטלוס" ומבקש להפסיק אחת ולתמיד את הריקודים על האי.זוגיות במשבר. יוליה ובוקי במשימת החסינות (תצלום: טלוויזיה)

הזוגיות השנייה שמצויה במשבר היא כמובן של שני האמנים המיוסרים פרסטר ושגב. הגורם העיקרי לאי הנעימות הוא הצורך הכפייתי של שגב לא לסגור את הפה ולו לשנייה אחת. בפילטרים שיש לשגב באוזניים, כל דבר שהוא אומר נשמע מאוד מצחיק. כן, גם "תחרבן קוביות". אם הוא מנסה לומר את כל הביטויים האינפנטיליים האלה בקטע אירוני, זה לא ממש עובד. גם פרסטר, שמבין משהו בהומור, חושב ככה. נמאס לו להיות הלוזר והקורבן של שגב. כל אדם סביר היה אומר לשגב לסתום את הפה ולהפסיק לרכב עליו.

במקרה של פרסטר, למרבה הצער, התלכדו הרצון שלו להימנע מעימותים יחד עם הצורך של ההפקה לספר סיפור ארוך במיוחד על משה הלוזר, שמצליח לגלות את כוחותיו על האי. מינימום ג'ון לוק מאבודים. ההכרזה שלו במועצת השבט הכפולה על כך שהוא הולך להדיח את שגב היתה תמוהה מכל כך הרבה בחינות, שקשה להחליט מאיפה להתחיל. קודם כל, ממתי ב"הישרדות" ישר שמים את הקלפים על השולחן במועצת השבט ומודיעים את מי הולכים להדיח? שנית, איך בדיוק המהלך הזה מקדם את פרסטר והופך אותו לגבר? איך זה בדיוק אמור לגרום לבת שלו להיות גאה בו? פרסטר בעצמו לא כל כך יודע להסביר ומגמגם במבוכה את התפקיד שניתן לו. הפרצופים שאושרי שתיים עושה אומרים את הכל, ענת ויאנה כבר מזמן אוכלות את השטיח מרוב צחוק.

פרסטר מנסה להפוך לגבר. מתוך מועצת השבט:

כשמתחיל לרדת גשם שוטף, הוא מביא עמו תקווה שאולי יפזרו את הטיפול הקבוצתי המייגע הזה וישלחו את גיא זוארץ לעשות מעגלי ידידות עם החברים שלו ברוקדים עם כוכבים. אבל לא, גם תחת גשם זלעפות כולם מספרים איך הם הרגישו כששאלו אותם איך הם הרגישו כשהם דיברו על הרגשות שלהם. ולא נדבר על זה, שגם מבחינה אסטרטגית אין שום צידוק למהלך של פרסטר, שהפך את עצמו למועמד ודאי להדחה, ולו רק בגלל שהוא הוכיח שאי אפשר לסמוך עליו. בסוף מגלה פרסטר, כמו רבים לפניו, שבחיים האלה אין פתרונות אינסטנט ואבחות חרב שהופכות את אישיותך מקצה לקצה. ומה שנדמה כחוויה מתקנת הוא בעצם רק מקסם שווא של חזרה שוב ושוב ושוב על אותן טעויות מן העבר.

מי שחשב שלאחר הדמעות של שגב טיניום יצאו אחלה גברים ושמרו עליו מהדחה ושלאחר משימת האש המותחת יסתיים הפרק וכולנו נוכל להתפזר עד מוצ"ש, גילה שלתוך הפרק הצליחו להכניס גם את האיחוד של השבטים ואפילו את הד"שים מהבית. אז טוב לדעת שאבא של אושרי שתיים ואושרי שתיים מתקשרים בטלפתיה. זה בטח חוסך להם המון בחשבון הטלפון. היה נעים להכיר את כל המשפחות של כולם ולגלות שאיתי שגב כל כך אוהב את הבת שלו, שאין לו בעיה שכל המדינה תראה אותה בוכה בטלוויזיה. הצצה אל העתיד לבוא סיפקה הדינמיקה של טיניום עם בוקי נאה, שמתעקש לקחת באופן מילולי את הבדיחות של ענת הראל. ואולי יש גם סיבה לאופטימיות, אולי לא הכל אבוד. אולי תצמח חברות גדולה בין בוקי לעזאם. הרי הילדים שלו נראים אשכנזים לגמרי, אז מותר.

סוף טוב הכל טוב? האיחוד בין שבט טיניום לשבט דאנג:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ