הישרדות: אביב בתרגילי מנהיגות ילדותיים

גיורא מוכיח לשלל המנהיגים המדומים בשבט, שסמכותיות וכושר שכנוע באים עם הגיל. לירון נכנע למניפולציות, אביב מאיים לעזוב ורק עפרי יצאה מהמשחק. מנהיגות גרסת איי קמרינס

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

אני הולך

שלום, היום אנחנו נלמד כמה תרגילי כוח שתוכלו להפעיל בהישרדות נגד חברי השבט שלכם. הראשון הוא: “אני עוזב! אני עוזב! אתם לא חברים שלי. מה תעשו לי? אני עוזב!”. כל זה מפיו של אביב המנהיג שאת הדיפלומה שלו עשה בבית הספר הגבוה ללימודי מדיניות וממשל ע”ש אהוד ברק. שם לומדים בשיעור הראשון שמנהיג הוא מי שעוזב את המפלגה שהוא בעצמו עומד בראשה. אז לאביב יש כמה מתנגדים ואף אחד לא ממש מכיר במנהיגותו או בקיומו. זאת סיבה לפרוש? בגלל זה תופסים הסירה הראשונה הביתה? ומה בדיוק אביב חשב שיקרה, שחברי השבט יפצחו בזעקות שבר “גולדה, אל תלכי?”.

וגם במקרה הזה ההיסטוריה חוזרת על עצמה פעם ראשונה כטרגדיה ופעם שניה כפארסה. אביב חושב שהוא כורת ברית עם יונתן ואתי. בעצם הוא מבקש מהם חברות, או בעצם אונס אותם להיות חברים שלו. והצעת החברות אכן מתנהלת לפי הפרוטוקולים שמכיר כל ילד בכיתה ג’ גם התשובה בהתאם לקודים של ההתנהגות בתנועת הנוער, כשיונתן מודיע לאביב שהוא צריך לחשוב על זה ואחר כך מודיע לו שהוא מוכן להיות החבר הכי טוב שלו, אבל אסור לאף אחד לדעת מזה.

רוצה שיגידו לו להישאר. אביב בסיס

חברים, לא מראים לכם את זה בפרומו, אבל בפרק הבא אביב יארגן משחק של ‘תן לבן תן לבת’ ויאיים לעזוב כשלא יקבל את הפתק של הבן עם העיניים הכי מנהיגותיות. הבנות ילכו להסתודד באמבטיה וכולם יגמרו את הערב עם כאב בטן מהערבוביה של החצי פיתה-חומוס-מלפפון חמוץ ועוגת השוקולד. כרגיל, זה ייגמר בנזיפה מהמורה גיא בשיעור חברה.

גיאופוליטיקה למתחילים

גם שבט מריקודו משתלב במרחב המזרח תיכוני ומייצר בעיות מנהיגות משלו. לירון נשלח אל האי של באנאו כדי לגזול מהם משהו. החברים מציעים כל מיני הצעות כמו לקחת להם את הברזנט, את אבן האש  או אולי את שק האורז האחרון שלהם. לירון נוחת הישר לזרועותיו של גיורא ומה שלא מצליח לעשות הסקס אפיל של הבנות, מצליח לעשות גיורא ששולף את כל הארסנל: ויבראציות אבהיות, עיניים רכות, קול סמכותי, נפש מתחננת ויד מלטפת. ומה אבקש לו עוד? לירון מחליט להיות אסטרטג ולחשוב על היום שבו יאוחדו השבטים ולוקח מבאנאו חמישה קוקוסים.

בחזרה במריקודו הרגשות חצויים. זאת אומרת גֱב, שכבר מסוכסך היטב עם לירון בעקבות מועצת השבט הקודמת, רחוק מאוד להתרשם. אירית רחמים לעומת זאת מקפצת עליו כאילו היה לפחות האיש של הטולים שמגיע לעשות את החופה אווירירית יותר חמש דקות לפני התחלת האירוע. הדוקטור בינתיים מחשב איך הסיטואציה החדשה דווקא עושה לו טוב. לירון מוכיח שגם הוא מבין דבר או שניים על מנהיגות או ממשל, רק שהוא למד במוסד ע”ש הראיס חוסני מובארכ שם גילה שאסור להתעמר בעם מדוכא ורעב, אחרת הוא יתקומם עליך. יניב מפסיק לרגע להתגרד ואומר למצלמה שזה לא בסדר שאף אחד לא אמר ללירון שזה לא בסדר. ואז יניב פונה למצלמה ואומר ‘לירון אתה לא בסדר’, כשברור לכל זב חוטם שלירון בכלל לא נמצא בסביבה. לשוט הזה מדביקים תמונה של לירון בוהה אל המרחק. לא יודע באיזה בית ספר לממשל למד העורך, אבל לא יזיק לו לעיין בעלון של ביה”ס ע”ש אביגדור ליברמן ולהתעניין בקורס ‘כיצד תוציא דברים מהקשרם ותסיח את דעתו של בן שיחך בהצלחה’.

איים בזרם העצה שהכי כדאי להתעלם ממנה - “אם יש נחש בבית כדאי ללכת על נעליים גבוהות”. אם יגאל חשב על המשפט הזה בעצמו, זו עילה לדיון בוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין. אם יגאל לא חשב על המשפט הזה בעצמו והסכים לומר אותו, אז מה שאמרתי קודם.

האינפורמציה הכי מפתיעה - יניב מתענג על הפיצה ומודיע שהוא אוהב מאכלים משמינים. איפה האחראי על האינטרנט שיעצור את מכונות הדפוס?

ההיעלמות הכי לא ברורה - עפרי כנראה התעלפה, קיבלה עירוי של נוזלים ועברה למחנה. גיא הודיע שהיא לא חוזרת למשחק. לתמיד? לעכשיו? לאחר כך? ואם לצמיתות, אז למה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ