האח הגדול: ליהיא היא דחליל קש

המשימה של ליהיא היא מסוג המשימות האהובות על האח הגדול. ליהיא ספגה את ההתעללות הכי קשה והוכיחה שהיא יודעת לצחוק על עצמה

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

מועדון הלבבות השבורים

הבינו שם למעלה שקצה נפשו של העם מסאגת נופר-ג’קי ומשחקי הקר-חם שלהם. גם הזוגיות הסבוכה והלא ברורה של סיוון ועמיר מעולם לא הצליחה להתרומם לכדי יצירת עניין ציבורי של ממש. רוב הזמן, בזכותה של העריכה המאסיבית, נראה שהרומן הזה מתרחש רק בראש שלהם כשמדי פעם הם נוחתים חזרה לעולם המציאות רק בשביל להיפרד, לריב ולבכות. כמו במעין ליל סדר פרטי משלהם, כל מי שנמצא מסביב לסיוון ועמיר אף פעם לא יודע באיזה עמוד של ההגדה אנחנו נמצאים.

עכשיו אנחנו שוב נמצאים בתקופת פירוד שמחזירה לסיוון את הגרוב. אם אני לא טועה, במשך כל העונה במצטבר היא לא דיברה כל כך הרבה כמו שהיא דיברה עם ג’קי בנסט על מה צריך לעשות גבר מאוהב. היא חושבת שג’קי הוא אחלה דוגמא לפרגון ותמיכה, לשאר דיירי הבית יש מחשבות אחרות ועל כך בהמשך.

מהר מאוד השיחה גולשת לפאזת שיח הלוחמים בו שניים מדיירי האח הגדול מסבירים אחד לשני באיזו חוויה עוצמתית הם נמצאים. מפעם לפעם השיחות האלה מתחילות להישמע כמו שיחות סטלנים שלא יכולים להרגע מאיכות החומר האחרון שקנו, וחייבים לנג’ס עם האינפורמציה בפני חבריהם הסחים. הבנו, גם אנחנו חייבים לקחת שכטה בהקדם. אבל הדילר של האח הגדול דופק את המחירים הכי גבוהים בעיר.

שביל הלבנים הצהובות

מה המשל ומה הנמשל במשימת הקוסם מארץ עוץ בוודאי שאלתם את עצמכם? האם כל אחד מהדיירים הוא למעשה וריאציה על דורותי שרצתה בכל מאודה לעזוב את קנזס המשמימה ולהגיע לאיזושהיא ארץ פלאית? האם המוקד טמון דווקא בדמותו של הקוסם (האח הגדול) שלחסדיו נתונים הדיירים וממנו הם מבקשים שיעניק להם כוחות, למרות שכאשר אנחנו הצופים פוגשים את הקוסם יורם זק, אנחנו מגלים איש נטול כוחות של ממש עם דמיון מיני ילדותי ומוגבל?

תהא התשובה אשר תהא, כמו כל דבר בצה”ל גם משימת הקוסם מארץ עוץ התחלקה לשלושה חלקים: תוכן שיווקי, צחוק ודמעות. ברשותכם, נדלג על החלק הראשון. בכל מה שנוגע לצחוק, כן היה מצחיק לראות את סיוון ועמיר מנהלים את הדינמיקה הזוגית שלהם בין שמיים לארץ. בעגה המקצועית קוראים לזה קונפרונטציה, עימות עם הפחדים הכי גדולים שלך במטרה להיפטר מהם. לא ברור אם סיוון נפטרה מפחד הגבהים שלה, אבל נראה שהיא הצליחה להיפטר מעמיר אחת ולתמיד בסשן צרחות ועצבים שהחליף את תרגיל היללות הקבוע. נקודות בונוס מקבלת סיוון על כך שצרחה על פרידה שתסתום כבר. זה לא עזר. זה גם כבר לא יעזור.

המשימה של ליהיא היתה מסוג המשימות האהובות על “האח הגדול” בעונה האחרונה. ע”ע נסיון ההכנסה של אבירם לבית האח הגדול, משימת ההתחשמלות שלא היתה ומשימת בית הכלא עם חדר התפנוקים. האח מתענג על כל רגע של פערי מידע מול הדיירים ואם אפשר גם לשלב בעסק קאמבק של הדג ושל יורם זק, אז למה לא. לזכותה של ליהיא ייאמר שהיא הראשונה שמוכנה לצחוק על עצמה ומכל דיירי הבית היא ספגה את ההתעללות הכי קשה. ככה זה כשאת הכי יפה.

נשארנו עם אלעד המידג’יט והדילמה שלו את מי להעמיד להדחה. אין ספק שהוא בחר את הבחירה הנכונה. פרידה עמדה במילה שלה ולא נקמה בהעמדה משלה להדחה. ועמיר? עמיר יתעצבן קצת עוד כמה ימים, בטח החברים שלו מהצבא ומהבאר דואגים לסמס לו בטירוף. שירגיע.

המז’יק הולך?

חוץ מלנגן את ‘פאם פטאל’ ברקע, עשו הדיירים שהעמידו את ג’קי להדחה הכל. הם כמובן לא תולים בו את האשם, אלא באישה הזאת שלצידו, או שיותר נכון רוכבת עליו. הם אומרים שבגללה כבה לו הניצוץ בעיניים, שאיתה הוא חצי בן אדם ושאיתה הוא בעצם כלום. תרשו לי לא להתרשם מהדאגה של הילה וליהיא. אבל ליעוז? ממנו אפשר היה לצפות ליותר לויאליות לוותיקים. ותקנו אותי אם אני טועה, את תומר לא הכניסו לבית כדי שיעשה שישו ושימחו עם נופר? איך הגענו למצב שהוא מדיח אותה? והילה, היא לא היתה אמורה לעשות חיינדלעך לאמיר? איך זה קרה שהיא רק מתכרבלת כל הזמן בחיקה החם והשופע של פרידה?

שאלת השאלות היא, האם נופר וג’קי יסבלו מהתפצלות קולות שיגרמו להדחה של אחד משניהם. גם ההכרזה של נופר שהיא הולכת לחשוף את פרצופה האמיתי של פרידה מבשרת רעות לאור ההיסטוריה שהיא בעצמה פרטה. מצד שני, ההיסטוריה מוכיחה שהדיירים החדשים לא מגיעים לגמר, כך שבמקום תומר והילה אני לא הייתי ממהר להיקשר מחדש לשימי הדג.

בוודאי שמתם לב

שאלעד ממשיך להסתובב בבית ללא חולצה למרות שאמא שלו ביקשה בפירוש שיפסיק לעשות את זה. הוא כנראה עוד לא הפנים את נוכחותן של המצלמות בבית.

ש”מחוות של יום שלישי” הוא המונח שטבע תומר להתנחמדויות וחנופה שכל מטרתן למנוע העמדה להדחה. אפשר לאמץ את הביטוי ולהשתמש בו גם בחיים האזרחיים.

שהילה שחררה הערה גזענית על כך שהאחיינית שלה אוהבת נצנצים וכל מיני דברים ערביים כאלה. כל מי שעובד על רשימת ה’למה האח הגדול הורס את המדינה’ מוזמן לעדכן אותה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ