הישרדות: ככה נראה מנהיג אמיתי

משימת האותיות חשפה אמש את ראשי השבט המוצדקים של "הישרדות": גם גיורא וגם יגאל הוכיחו שדיבורים על מנהיגות במועצת השבט זה טוב ויפה, אבל אין כמו ניסיון בשטח כדי להראות לכולם מי באמת ראוי לעמוד בראש

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן בשעה טובה, אפשר לבשר ש”הישרדות 5” התחילה. המצלמות הרפו מתאומי המריבה בן את אביב וגם הניחו קצת לגב’ רחמים-בסיס והזכירו שמסביב יש עוד חמישה עשר שורדים שאולי כדאי שנתחיל להכיר. יכול להיות שאני מגזים, אבל גם נרשם שיא (חיובי) קטן כשההסבר על משימת הפרס היה יותר קצר מהזמן שלקח לבצע אותה. לא זאת, אף זאת. גיא הצליח להסביר את המשימה במשפט אחד. ואני לא הלכתי למלא היום לוטו.

אבל תעזבו אותי ותתמקדו בשבט באנאו האומלל שחטף על הראש רילוקיישן אכזרי אל האי המוזנח. במקרה הזה אני עם גיורא. כן, זה כל הרעיון בהישרדות. יונתן מיטיב לתמצת שהתנאים הקשים מסירים את המסכות מעל פני חברי השבט. רועי פחות מבסוט, זה שהוא אוהב אסתטיקה כבר ידענו קודם, אבל לא ידענו שהוא יודע לעשות כאלה חיקויים מוצלחים של שוש עטרי ז”ל ב”הכל דבש” עם ה”גועל נפש” שלו. אפשר לחשוב שאת המחנה המדוגם הוא עיצב ובנה.

אתי ויונתן, יחד עם יולה ויאנה, מסתמנים כרגע כמרכז השפוי של באנאו. אנשים חיוביים בסך הכל שלא חושבים שהם נולדו להנהיג או להוביל ורוצים שיהיה טיפ טיפה יותר נעים. אתי חושבת שהדרך לשם עוברת בשבילים לבנים מסומנים על ידי אלמוגים. הרי המחנה הוא ביתך, שמור עליו. יונתן זורם איתה, אבל לא מצליח לסחוף איתו את בן. הסקנדליסט מהפרק הקודם מוכיח שכל כולו אסטרטגיה אבל אין לו מינימום של טקטיקה. אחרי הפיאסקו של מועצת השבט, במקום להתכווץ לכדור קטן ובלתי מורגש ולחפש בני ברית, הוא מצליח לעצבן עוד כמה אנשים כשהוא לא מוכן לעזור לשפר את המחנה. באמת, שיניחו לו. הוא עסוק בהכנת כתב התביעה נגד אביב.

שמשון ויובב אז השתכנעתם כבר? יניב הוא בהמה גסה שבזמן שהיא לא עסוקה בלתקוע גרעפסים ולשחרר נאדים, היא מחפיצה נשים שמתקלחות בבגדי ים? האם אתם מוכנים לעימות הבלתי נמנע עם פנינית הקרחונית שלא מתחברת לזה, לא מתחברת לשבט ובכלל מרגישה מאוד בודדה למרות שהיא רגילה להיות תמיד במרכז העניינים? האם גם באפכם עולה ניחוח הדה ז’ה וו? (ולא זה לא הריח של הנאדים של יניב, עוד לא סיימו לפתח את האפליקציה הזאת). לא היינו שם כבר בסכסוך שפרה-בובליל המפורסם? האם לא מגיע לנו משהו קצת יותר טרי, רענן או מקורי? למשל, במקום חברי מריקודו אני הייתי דורש להעמיד את יניב לדין בבית המשפט הפלילי הבינ”ל על פשעים נגד האנושות. ככה מעירים אנשים מוקדם בבוקר אחרי שלא ישנו ארבעה לילות? תחשבו על הפרקליטים החרוצים, העדויות המרגשות, נאומי הסיכום חוצבי הלהבות והמתח במתן גזר הדין. תסמכו עלי, יש פה פורמט.

ההליך הדמוקרטי עוד הוכחה לכך שאלוהי ההישרדות מצוי דווקא באתגרים הקטנים ניתנה אמש עם משחקי האות-ועוד האנושיים על הקורה. כמה קטן, ככה מדויק. אלפי שעות של מועצות שבט שיהפכו בשאלה מהי מנהיגות, מיהו מנהיג ואיך מנהיגים לא ישוו לדקות המזוקקות שבהן יגאל וגיורא הפעילו את השבטים שלהם. גיורא היה מדוד, שקול וסמכותי. מעל הכל, הוא נקט בשיטת החיזוקים החיוביים ושידר בטחון לשבט שלו. יגאל היה לחוץ, היסטרי ומבולבל וככה גם נראו החברים שלו על הקורה. הם לא היו צריכים אותו בשביל להבין שהדרך שבה באנאו מתקדמים על כפיס העץ היא האופטימלית, הם כן היו צריכים אותו בשביל להסתדר כמו שצריך.

המשקפיים של יגאל שוב סיבכו אותו. הם הפילו עליו את תפקיד האדם החושב בשבט, שאותו הוא לא ממש מצליח למלא. הפעם הוא יצטרך יותר מריקוד אחד בכיראוגרפיה של אירית רחמים כדי לבצע בקרת נזקים יסודית. התגובה של גב לניסיון שלו לכרות ברית בטח לא צריכה להרגיע אותו. גב בכלל סימן אותו עוד ביום הראשון על האי בעזרתו האדיבה של יניב. גם המגמות הטלוויזיוניות האחרונות לא פועלות לטובתו של יגאל. על ז’אנר הריאליטי השתלטו נגמלים מהירואין והם עושים בו כבשלהם. להסברים נוספים, יגאל מתבקש להרים טלפון למרב בטיטו.

איים בזרם הכי אני כבר אנוח בקבר - גב מפטיר באדישות רבה שהוא לא צריך אי מדוגם. טוב לו לבד בחושך באי הקודם של מריקודו.

הכי הקפיטל גרסאת איי קמרינס - כשיאנה מתלוננת שהיא צריכה לסחוב קורות, היא קוראת לעצמה מוביל בחברת הובלות. לרועי זה מזכיר את ימי העבדות אצל פרעה במצרים.

הכי ג’ון לוק מ"אבודים" - יגאל הנרגש מהגחליליות בטוח שהאי מדבר אליו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ