האח הגדול 3.0: כך הפכה מירב בטיטו לפרידה הכט

העיתונאית האינטלקטואלית שנכנסה לבית על תקן לוחמת צדק שתעמוד מול פרידה, בסופו של דבר הודתה בעצמה - בית "האח הגדול" אכל גם אותה. איילה פנייבסקי מעכלת את תחושת האכזבה

איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין

מירב בטיטו הלכה אמש הביתה. בסופו של ערב לא מאוד מעניין, זה היה קצת מעניין. למה זה קצת מעניין: גם בגלל שהילה נראתה כמו מתמודדת קלאסית לעזוב בשלב זה, או הרבה קודם. אבל גם בגלל שמירב בטיטו היא מירב בטיטו.

מירב בטיטו היא זו שבתום סבב חסר תקדים של וברנז'ה הסכימה להיכנס לבית . המטרה המוצהרת: חיפוש אחר אדם ורבלי וחד אבחנה, שיפרשן את המהלכים מבפנים ואפילו בשפה תקנית. גואל פינטו, הדור הבא. המטרה הפחות מוצהרת: משהו שבין עלה תאנה אינטלקטואלי לבין אתרוג מקושר שיתייחס ברצינות לפרויקט העצום הזה, וייקח איתו על הדרך כמה חברים שלא יתנדבו ללכלך בפומבי. בקיצור - מירב בטיטו היא לא עוד מתמודדת. היא נבחרה בקפידה, שוכנעה בקפידה, והודחה אתמול באגביות מוחלטת, מאוכזבת כמו כל מי ששלחו אותה.

היא כאילו ההיפך ממירב בטיטו. נכון, שתיהן נשים, שתיהן באותו גיל. שם זה נגמר. פרידה היא ליהוק ריאליטי קלאסי: גם לסבית, גם אקס נרקומנית, גם אפיל קרימינלי, גם סיפור עם סוף טוב. פרידה היא וכחנית מחוספסת וקשוחה, בעלת מאגר סבלנות מוגבל ואוסף דברים שמטריפים אותה ברמה שאיננה ניתנת לביות. בקיצור, פרידה היא הטיפוס הקיצוני שמלהקי ריאליטי מכתתים בשבילו רגליים, מציקים לו בטלפון, מזילים עליו ריר. מירב בטיטו, לעומת זאת, היא הטיפוס שאנחנו רגילים לקרוא לו נורמטיבי. עבודה בסדר, משפחה גדולה, הצלחה סבירה, הכול יושב במקום. יתרונות, חסרונות, יכולות. הכל ממש כמעט כמונו.

מירב בטיטו נכנסה לבית האח במטרה להפוך ללוחמת הצדק האמיתית של בית האח הגדול. היו לה את כל הכישורים הדרושים, רקורד מוכח, בילד אפ סביר. אבל ברגע שמירב בטיטו נכנסה לבית, היא התחילה להתנהג בדיוק, אבל בדיוק כמו פרידה הכט. לא האינטלקט, לא השפה, לא השלווה, הכושר האנליטי, המבט הביקורתי – שתי הנשים האלה הפגינו (זו כלפי זו וגם החוצה, בתנועה צנטריפוגלית) כוחנות גדולה בואכה שתלטנות, ובעיקר הרבה מאוד אגו. שתיהן פתחו חזיתות על ימין ועל שמאל, גוננו באגרסיביות על השקטים ויצאו בקול גדול על החזקים, אבל בעיקר נלחמו על עצמן, לא תמיד באותן מילים אבל בדיוק באותן דרכים.

אפילו כשמירב בטיטו יצאה מבית האח היישר לחיקו המנחם של אסי, היה קשה לה להשתחרר מהמוד הילדותי שנמצאה בו בתוך הבית. כמו שהיא העידה בעצמה, בבית הזה ההארד-דיסק נמחק. המשחק שואב אותך. ההבנה, הפרופורציות, כל הבחירות שאדם סביר מבצע כשהוא מחוץ לדלתות ההן: כל זה נעלם כשבית האח אוכל אותך. וזה מה שהיה קצת מעניין בהדחה של מירב בטיטו אתמול - ההבנה שבתוך בית האח הגדול, כולנו פרידה הכט. גם מירב בטיטו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ