בן פרץ, עכבר העיר אונליין

רגע, רגע. אני לא בטוח שהבנתי עד הסוף. אז את מי החליטו להעמיד להדחה? את רד? את לפטי? את יובל בנאי? או ששבט רד בנד ושבט משינה חזרו כל אחד לאי שלו ומשם הם ימשיכו להילחם זה בזה. זה לא היה פרק איחוד? והמשימה שהם קיבלו להופיע בברבי. הם עברו אותה? זאת אומרת, הם קיבלו חסינות? כי במשימה הקבוצתית להופיע בעירום הבנתי שרד הפסיד ובגלל זה הוא נשלח לאי הגלות לנקות מדרכות. או שבעצם הכלא שאליו נכנסו כל חברי רד בנד הוא לא כלא אמיתי וכשאנחנו לא שמים לב הם בורחים לחדר תפנוקים. אז זה אומר שמשינה הם הסוהרים של רד בנד? אז מתי הם אמורים להתחלף בתפקידים? נורא מבלבל ככה. אין מועד ב’?

משחקים עם בובות: מהו סוד הקסם של רד בנד?

ככה זה כשהדיאטה הטלוויזיונית הישראלית מורכבת מאנשים שכלואים בבית אחד ורבים אחד עם השני, מאנשים שכלואים באי אחד ורבים אחד עם השני, מאנשים שעושים דיאטה ורבים אחד עם השני ומאנשים שמבקשים עזרה מכל מיני יועצים ומומחים ובדרך רבים אחד עם השני, ועם היועצים והמומחים שבאים לעזור להם. בשאר הזמן הטלוויזיה מלאה באנשים אמיתיים שמקבלים עונשים על התנהגות טלוויזיונית לא הולמת. או שהאדמה נפערת תחת רגליהם בגלל שלא ידעו את התשובה הנכונה, או שחיים הכט מתלבש עליהם ומזמזם להם באוזן כמו צרעה בגלל שגם כן לא ידעו את התשובה הנכונה.

כל הזמן מספרים לנו שהאנשים האלה אמורים להיות כמונו, אותנטיים ואמיתיים. לא כמו שחקנים שמדקלמים תסריטים שמישהו אחר כתב להם. כשהם מתחילים לריב, הם שולפים את נשק יום הדין שבו הם מכריזים שהם אמיתיים ואילו היריב שלהם מזויף. שזאת ההאשמה הכי חמורה שיכולה להיות נגד בן אדם אמיתי. כאילו שמה שאנחנו מבקשים מהטלוויזיה שלנו את החיים האמיתיים. בשביל זה יש לנו את החיים האמיתיים. הם מספיק אפורים, משמימים ומעייפים. באמת, תודה רבה.

בגלל זה כשמשהו כמו “רד בנד” עולה על המסך שלך, אפשר להתבלבל לרגע ולחשוב שהטלוויזיה התקלקלה. לא רק שאין שם אנשים “אמיתיים” שבטוחים שיש להם מסר ותוכן להביא אל העולם, אלא יש שם בובות של חברי הלהקה ושל פיליפ העכבר. ולא רק שהכוכב הראשי, רד אורבך, הוא בובה. הוא גם לא מדבר עברית. זאת אומרת, בכלל לא אחד משלנו. אין לו אמת להביא למסך, אין לו מסר, אין לו חזון ואין לו בשורה. וכשכל המעטפת הזאת נלקחת ממנו, הוא נשאר מה שצריך להיות מי שרוצה להיות בטלוויזיה או מפורסם - נרקיסיסט, עסוק בעצמו וחובב הנאות אסורות כמו סמים קשים ואלכוהול.

הוא לא זקוק לסצינות שיציגו את הצדדים היותר רכים והיותר חביבים שלו. הוא לא זקוק למניפולציה הזאת. מותר לו להיות הכי קיצוני שאפשר, לומר את כל מה שעולה לו בראש ולא לשאת בתוצאות. את התמונה העגולה משאירים לכוכבים האורחים, במקרה הזה משינה, שהפרודיה העצמית שלהם ישבה בדיוק על קו הגבול הנכון. לא מוגזמת מדי כמו שאוהבים לעשות במקומות אחרים (ע”ע “מעצר בית”) ולא מרוככת מדי ע”ע כל השאר.

כן, 20 שנה אחרי יובל עדיין מאחר בגלל הילד וכל הטיפולים הקבוצתיים בעולם לא יוכלו להחזיק את כל האגואים האלה בחדר אחד. כי זה מה ש”רד בנד” חוגגת ללא בושה - אגו, אגו ועוד קצת אגו. בלי הורס המסיבות - הסופר אגו. בשבילו המציאו את ההדחה.

"רד בנד", HOT קומדי סנטרל, חמישי ב-22:30

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ