הישרדות: הכירו את עידן קפון החדש

בן מלכא, סטודנט למשפטים שגדל במשפחה קשת יום, אמור להיות ילד הפוסטר של המעמד המקופח. זה לא מונע ממנו להיות יהיר, מהיר שיפוט ונטול חמלה, ממש כמו עורך דין ידוע אחר בתולדות הפורמט. וגם: כמה כיף זה להיות אירית רחמים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבן יקיר לי

נתחיל מהסוף. מבולבלים? גם אנחנו. זאת העונה של הישרדות שבה העניים אמורים להילחם בעשירים, רק בגלל שלערוץ 10 לא נעים לומר שהמזרחיים צריכים להילחם באשכנזים. אז בן, לא חשוב מאיזה עדה, נלחם באביב ששיערו הבהיר ועיניו התכולות כבר מעניקות לו את התואר צפונבון אשכנזי. גם אם יפצח בשירת אום כולתום בלהג אלכנסדריאני מושלם, לא יצליח לנער מעליו את השרץ. מעניין שאת האמירות של בן בנוגע לצפיפות הפיגמנטים של אביב אנחנו רק שומעים ולא רואים. בטח בדיוק איזה אנקונדה טייל לו על המצלמה באותו רגע.

בכל מקרה, ולצורך העניין נניח בצד את כל העניין של הסטודנט למשפטים, אם בן הוא נציג המקופחים עלי אדמות והבחור שנולד בצד הלא נכון של המסילה לעומת אביב-כפית-זהב, הוא עדיין מוכיח שכל מקופח תמיד ישמח למצוא מישהו נמוך ממנו בשרשרת המזון להתעווז עליו.

הביקור של בן אצל מריקודו חשף שאפשר לגדול בטבריה ועדיין לצאת יהיר, מהיר שיפוט ונטול חמלה כאחרונת המשתתפות בהיפה והחנון. מהביקורת שלו על התנאים הפיזיים אפשר היה לחשוב שהוא בנה את הגזיבו במחנה באנאו במו ידיו. ההערות שלו על תבונתם של בני השבט היריב התנפצו אל מול הזלזול שלהם בו. והכי חשוב, מי שהחליט להיכנס בו הוא יניב, נציג “העניים” בשבט מריקודו ומי שלכאורה אמור היה להיות שותף טבעי לבן המקופח. מסתבר שגם באיי קמרינס הזערוריים שיוך סוציואקונומי הוא עניין של גיאוגרפיה.

ובאשר למניפולציה עם מוראל, הדוגמנית הלא מטומטמת מקרית אתא, גם היא חותרת תחת מלחמת העניים נגד העשירים. כידוע, דוגמניות שייכות לקטגוריית העשירים עם סגנון החיים הבין לאומי, תצוגות האופנה, צילומי השער, המסיבות עמוסות הסלבריטיז והחיים על המסלול המהיר בכרך הנוצץ והרועש ששמו קריית אתא. אם כך, מוראל ובן לא אמורים להילחם זה בזו עד חורמה? מתברר שלא ממש. כי מוראל היא לא דוגמנית טיפוסית והיא לא תיפול לסטיגמות (או אולי סטינגות) של יפה וטיפשה. לגבי החלק הראשון, נראה לי שאין לה מה לדאוג כל כך. לגבי החלק השני, החיים הם כאלה שבדרך כלל תכונת האופי שעליה אתה מוחה באופן הכי נמרץ היא גם זאת שהכי מאפיינת אותך.

אסטרטגיית העינטוז מעניין מי יהיה היזם הזריז ורב העשתונות שיתחיל למכור חבילות נופש של הכל כלול. היעד: להיות אירית רחמים ליום אחד. אני אעמוד ראשון בתור. מי יתנני עוף ואוכל לבלות יום אחד בתודעה של רחמים ולהיות אופטימי, אנרגטי ויצירתי גם בזמנים הקשים ביותר. ורחמים יודעת מה היא עושה, התפקיד שלה בחיים הוא לייצר תודעה של חתונה באמצעים גשמיים דלים. אז מה הבעיה לייצר תודעה של ניצחון באמצעים דלים עוד יותר? במילא עשרים אחוז מהצפייה בהישרדות מוקדש לציפייה שאיזה שרוך של איזה ביקיני ייפרם לו במקרה או שלא במקרה. ע”ע אתגר הפרס שבו נאלצו השורדות להדוף זו את זו כתחנה בלתי הכרחית לחלוטין בדרך לקוביות.

יגאל, מזועזע ממעמדו המעורער בשבט, מוצא את עצמו עטוף ברחמים ומענטז רק בשביל להראות שהוא אחד מהחבר’ה. גם את השירה של יניב הוא מוכן לבלוע בשביל שאף אחד לא ישים לב אליו ואל המשקפיים שלו. זה לא מחזיק הרבה זמן מעמד, כמו שיגאל לא מחזיק מעמד באתגר החסינות ופורש מהמירוץ עוד לפני יאנה, שמוכיחה שוב שהיא ערוכה למצור נוסף על סטאלינגרד בכל מה שקשור לכוח עמידה וסיבולת. בסוף גם באנאו לא יכולים למריקודו ונכנעים לנצחון הרצון. זה נגמר בריקוד של אירית רחמים, היטיב לסכם יונתן כשאמר שזה ריקוד של מתחשגזים.

איים בזרם הכי ברור שאיש הפקה כתב את זה - “הייתי שולח אותם לאחד החופים של עזה. שמעתי יש שם אחלה חופים”. בן, תישאר בפקולטה למשפטים, בבית צבי יסתדרו גם בלעדיך.

הכי אמא נמרה - גם יאנה וגם אירית חושבות שישנה קורלציה בין מספר הלידות והניתוחים הקיסריים לבין היכולת לנצח אתגרים. בינתיים שתיים אפס ליאנה.

הכי צריך להשתתף בריאליטי אחר - יניב שוב מוכיח שהוא טעה בדלת כשהגיע לאודישנים באבוט-רייפ-המאירי. עם חידושי הלשון “לפתוח חזיות” ו”בדק ביתה” הוא מציב תחרות לא פשוטה לליטל מ”היפה והחנון”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ