האח הגדול 3.0: ממתי מפרגנים למחבלים מתאבדים?

תאוריית הפירגונים של פרידה מעמידה אותה באור מוזר וצורם למדי, וגם: "קשת" מנסה לקנות שוב את אמון הצופים בשיטת ההצבעות, ומה עובר על ג'קי?

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

פתרון משברים תכלס? מעניין ת’תחת של קשת מה אתם חושבים על הפנטזיות של יורם זק ועל המקומות שבהם הוא רוצה לשחק מחבואים עם הבולבול שלו. הם כבר החזירו אותו לעבודה, שם חיכתה לו מחווה מהסוג שרק מנהיגים ערביים שמקבלים 99% אחוזי תמיכה בבחירות ומטפחים חשבונות בנק בשוויץ זוכים לה. במעין הומאז’ לחגיגות העממיות שהיו פורצות בכל פעם שהמלך חוסיין היה חוזר ממרפאת מאיו לממלכה האשמית, התקבצו ליהיא, רם והילה בחדר האח הגדול. שם הם משבחים, מרוממים, מקלסים ומהללים את המנהיג העריץ, הלא הוא יורם זק. כולנו צריכים ללמוד שהוא לא המפלצת הנוראית שהפמיניסטיות והבלוגרים המעצבנים האלה המציאו. בסך הכל מדובר באל רחום וחנון שרק במקרה נתפס עם המכנסיים למטה.

» יורם זק פלט, קשת כיסו את התחת

» לראשונה ב"האח הגדול": קשת חושפת את נתוני ההצבעה האחרונה

אבל עזבו אתכם מזק. לקשת יש בקרת נזקים יותר חשובה לבצע. אין בכלל מה להשוות בין אמירה שוביניסטית ומיותרת שתישכח עוד כמה ימים לבין משבר האמון העמוק שנוצר בין הצופים לבין מערכת המסרונים. האחרונה זה כבר עניין של פרנסה ועם פרנסה לא משחקים. אז קודם כל, מכאן ולהבא, למפרע ובדיעבד, לפני שמישהו פוצה פה, תרשמו בבקשה לפניכם: ניפגש בבית המשפט. אחרי שהפנמתם את האיום הזה נספר לכם שדנה דידתה הרחק מאחורי שאר הדיירים (את הנתונים לגבי כמה קולות היא קיבלה, כמה קולות התקבלו בכלל וכמה אנשים לעזאזל מסמסים לדבר הזה, לא חשפו). זה היה השלב שבו כולנו הרגשנו בשלים להכניס אל תוך חיינו את משה מושיק חן, שסיפר לנו על נפלאות מערכת ספירת הקולות. היא אוטומטית (!) לא מעורב בה מגע יד אדם (!!) ומאחוריו ראו שני מחשבים אז הוא בטח יודע על מה מדבר (!!!). אכן פלאי הטכנולוגיה. מה עוד ימציאו? אולי נורה שתאיר את כל רמת גן? בהתחשב במחווה שעשו אסי וארז לדאג וטוני ממנהרת הזמן בחלוקה שבין החליפה לגולף, אין מקום לדאגה, העבר עוד לפנינו.

נופר וג’קי מצב הרוח בבית מזמן עלה על פסי המאניה דיפרסיה. היה אמור להיות בחור אחד שהוא מעל כל זה. קוראים לו ג’קי. חמוד, אנרגטי, מצחיק, פטפטן, קשקשן ולא סותם. זה היה ג’קי של פעם. עכשיו יש ג’קי חלוש ומוחלש שעסוק בעיקר בלנחם את נופר. האחרונה המומה מלכתה של דנה ומרביצה בכי קורע לב שמגיע מתהומות אמיתיים של יאוש. אחת התוצאות המיידיות של הבכי הזה הוא השיר שכותב ג’קי, שעדיף היה לנהוג בו כמו אחד האלבומים האחרונים של שלמה ארצי ופשוט לגנוז אותו. החריזה מרושלת, המקצב לא אחיד והאלגוריות עצלות. אבל קשה להאשים את ג’קי. הוא כבר הרים את כל המיצגים והאנדרטאות האפשריים בעזרת חומרים הדלים שעומדים לרשותו. ונופר? נופר ממשיכה לשחק את המשחק הנכון ומתייחסת לג’קי כאילו היה בן הדוד הקטן והקצת אהבל שלה. זאת אומרת, זה בסדר שיהיה ביניהם ניחוח דק של מתח מיני, אבל הוא לעולם לא ימומש. טקטיקה מחושבת ומתוכננת כמו שפרידה מנסה לשכנע אותנו או רגשות כנים? או שאולי אי אפשר בכלל להאשים את נופר בדיכאון של ג’קי. גם הוא בן אדם וגם בו הדכאון שאוחז את רוב הדיירים נותן את אותותיו.

פרידה

כל מי שראה סרט סקספלוטיישן אחד על כלא נשים ידע איך זה יגמר. הביג מאמא הגדולה תמיד מנצחת. היפיופה נשלחה הביתה לא לפני שהיא נופלת קורבן להתעללות מצד הסוהר הראשי. הביג מאמא נשארה בכלא כשמרב בטיטו מעסה את כתפיה, ג’קי מנשק אותה על לחייה כאילו היתה רב גדול בתורה ושקית הטבק השבועית נראית מובטחת מתמיד. נשארה רק הבעיה הקטנה הזאת של הפרגון למחבלים מתאבדים. חזרי שנית? למחבלים מתאבדים צריך לפרגן בגלל שהם מצליחים, ואם הם ירגישו שמפרגנים להם זה יגדיל את האושר המצרפי בעולם? לא יודע למה, אבל משהו בתיאוריה הזאת קצת חורק לי. אולי בגלל שמחבלים מתאבדים הם לא סוכני ביזור האושר הכי אופטימליים שאפשר למצוא בשטח. יש להם נטייה לפוצץ את הכל כשהדברים לא נראים להם. מצד שני לבקש מפרידה לראות מישהו אחר, להתחשב ברצונותיו או להכיר בקיומם של ניואנסים משול ללבקש מפרידה לתת שאכטה מהסיגריה שלה על הבוקר. זה אפשרי, אבל אז תהיה מאושר כמו מישהו שנתקל במחבל מתאבד.

המועמדים להדחה נופר ותומר זכו לכרטיסי חופשי חודשי ברשימת המודחים, וסביר להניח שהם יככבו שם עוד כמה שבועות טובים. מאזן הכוחות בבית עד להתרחשותו של אירוע מכונן חדש הוא כזה שהחברים שלהם יבעטו אותם החוצה. ציון לשבח מגיע לדיירי הבית על כך שגם הם קלטו שרם פרח-קרח וההומוקולוג הראשון הוא בחור די מעצבן ומעייף. מכון גתה בוודאי ישמח להחתים אותו על חוזה פרזנטור לכשיגיע זמנו לומר אאוף ווידרזרן לחבריו. את תפקידו של עמיר עד כה ניתן לסכם בזה שהוא הצליח לעשות את הלא ייאמן ולגרום לסער שיינפיין להראות טוב. גם בהיבט החיצוני וגם בהיבט הפנימי. ורק על כך מגיע לו להישאר עוד שבוע בבית.

נשארנו לבסוף עם הילה, שמחצית מהדיירים מצאו לנכון להכניס לרשימה וכולם גם באותו נימוק של קור ואנטיפתיה. דווקא בזרועותיה של פרידה היא נראתה צמרירית ורכה למדי. מצד שני, הראו אותה אולי שתי דקות במצטבר כל הפרק. בטח במוצ”ש כבר יסבירו לנו איך אנחנו אמורים להגיש לגביה.

ובטח שמתם לב שליעוז סוף סוף קיבל זמן מסך. הוא גם רב עמיר על המקלחת וגם מייעץ לג’קי בענייני נופר. מישהו החליט להעלות את שחקן הספסל הזה סוף סוף להתקפה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ