הישרדות 5: ברוכים הבאים למלחמת המעמדות

העונה החמישית של "הישרדות" נפתחה בלי דרמה גדולה, אבל כבר מהפרק הראשון ניתן כבר לזהות ניצוצות של סכסוכים, בריתות וסכינים בגב. זיו יצחקי בטור מעקב שבועי

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

הפלישה לקמרינס העונה החמישית של הישרדות התחילה. מי שציפה לאיזו פתיחה גרנדיוזית, למשל גיא זוארץ צועק בגרון ניחר את דברי הפתיחה כשהוא מוקף במעגל כרישים ונישא על גבי בתולות ים, בוודאי התאכזב. גם מי שציפה לפתיח דרמטי מסוג אחר, כמו קפיצה ממסוק, שחייה לעבר היעד או כל דבר אחר שיש בו מן האדרנלין, יכול היה ללכת לשירותים להתארגן על השלפוחית שלא ילחץ לו עד הפסקת הפרסומות הבאה.

רייטינג מאכזב לפרק הפתיחה של הישרדות

השורדים של עונה 5 חתרו להם חרישית עם הקייאקים לעבר חוף מבטחים. לרגעים זה נראה כמו אימון מסכם לכיבושו של אי פיליפיני בין שתיים לארבע כך שלא יפריע את מנוחת השכנים. על החוף חיכה להם גיא זוארץ שהתחיל לשחק להם במוח עם משחקי ה"דרוש מנהיג" הכה אהובים על ההפקה. אז תגידו שלום לאביב וללירון, אבל אל תגידו להם שלום ולהתראות, כי את לקחי איתי מ”הישרדות אולסטארס” למדו היטב. מי שמנהיג מוצא את עצמו מונהג מהר מאוד על ידי בעל סירת מנוע מקומי לעבר אי הגלות, אי המתים או סתם לחלוק אוהל עם סאונדמן במחנה ההפקה. בדיוק בגלל זה הם קיבלו חסינות. דרך אגב - עשרים שורדים ביקשו לבחור מנהיג. אף אחד מהם לא בחר באישה. שדולת הנשים, לטיפולכן.

שני עולמות נפרדים הפרומו הבטיח שני עולמות נפרדים, הפרומו גם קיים. השורדים מתחלקים לשתי קבוצות מאוד ברורות. הקבוצה הראשונה כוללת את השורדים שמדברים על עצמם בגוף שלישי, הקבוצה השנייה כוללת את השורדים שמדברים על עצמם בגוף ראשון. בקבוצה הראשונה חברה אירית רחמים, אדריכלית אירועים. בקבוצה השנייה חברים כל השאר. גם אותם אפשר לחלק לכאלה ש’באים ממקום של’ וכאלה שרק חשים את עצמם.

עוד חיתוך, אם אנחנו כבר בשוונג, אפשר לעשות לפי שורדים שהם אדריכלים של רגשי נחיתות כמו בן, שהחליט לקחת על גבו את כל מצוקותיה של הפריפריה ולשייך כל תזוזה באי לקיפוח על רקע עדתי או גאוגרפי. יניב הוא בכלל אדריכל תברואה שדואג לזה שלגברים כמו יגאל, אדריכל של העצמה עצמית, יהיו פחי אשפה ריקים לזרוק אליהם את הזבל. תפקידו של יגאל בשלב זה הוא לשחק את המשתאכנז-עיגולד, שיניב מעורר בו את כל ההתנגדויות האפשריות: שירים מזרחיים, שפה עילגת, שובניזם קל, מסורתיות, אבהות מהסוג הישן והיעדר השכלה. בתמורה מעניק יניב ליגאל את התואר דוקטור, כל זה בגלל שלו ולשרה פיילין יש את אותו טעם במשקפיים. מישהו אמר מורשת דוד לוי ולא קיבל?

יאנה בכלל מאדרכלת קאמבק מאלמוניותה הכפויה כמלכת יופי בדימוס, ומלמדת אותנו שהאצילות מחייבת לנצח משימות. בהתחשב בכך שלעדותה, ברוסיה עוצבה קוממיותה הרוחנית והגשמית תחת המימרה: “אם אתה לא יודע, נלמד אותך. אם אתה לא רוצה, נכריח”, אני לא מופתע. הקומוניסטים האלה עלו על משהו, והניסוי הזה לא היה לשווא. היום מותר לספר שהחיים בקולחוז, בסובחוז ובגולאג היו בסך הכל מחנה אימונים אחד גדול להשתתפות בהישרדות, רק עם מזג אוויר יותר מחורבן.

ברית עולם אלוהים מרחם על ילדי הגן, אבל לאירית רחמים אין רחמים על חבריה לשבט. הפרק של אמש היה מופת של הסחת דעת, שינוי כיוון הרוח והסטת האש ללא עזרת הבר האקטיבי. האחראית העיקרית לכישלון במשימת החסינות הצליחה להפוך את הבורקס לבצק פילו ממולא ולגלגל את האשמה לפתחה של נטלי ב. האומללה, שלא הבינה מאיפה זה בא לה. פנינית המומה, ואני חשבתי שתקציבאים של משרדי פרסים נושמים ספינים עם הלאטה מוקצ’ינו בלי קצף שלהם על הבוקר.

בינתיים, בצד השני של האי, לירון מוכיח שחוץ מחוש מפותח לחולצות טניס שמשדרות אמינות ומנהיגות, הוא גם מביא את הסחורה ומארגן ברית עם גב, שונית, אוהד ונטלי - טברייני לטברייני אינדיאני - כבסה. הם מסמנים את נטלי ב. כמודחת. הברית הנגדית שמנסה להרים נטלי ב. לא מחזיקה מעמד. יניב פותח פה ומלשין לגב שיגאל לא אוהב אותו. מכאן גב חותך נגד יגאל, כנראה ללא ידיעת לירון, ומצרף אליו את פנינית ושונית. המהלך נגד נטלי ב. מצליח בגלל אירית שמשחקת משחק כפול ובועטת אותה החוצה בשמחה.

כרגע גב הוא החוליה החלשה בברית בהנהגת לירון, ואם כל פיסת רכילות שמגיעה אליו גורמת לו לשנות כיוון, לירון יצטרך לקצור מישהו מהחמישייה השנייה כדי להרגיש יותר בטוח.

איים בזרם הכי ברור שאיש הפקה כתב את זה  - אירית רחמים היטבה לדקלם:  “האחרונה שהתעסקה עם אירית רחמים סיימה בתוך אגרטל באולמי רסיטל”

הכי הגיע באיחור  - ליהוקו של גב, מכור שנגמל מהירואין לפני שמונה שנים. “האח הגדול” הספיק למצות את משבצת הליהוק הזאת עם פרידה, המכורה לשעבר לסמים, והמכורה בהווה לסיגריות. בפעם הבאה נא להתאמץ יותר.

הכי צריך להיות בריאליטי אחר  - השורדים בקושי יומיים על האי, יניב כבר בוכה שהוא מתגעגע לילדים ולאישה ושהוא מבטיח להיות אבא אחר. היישר לטיפולה של סופר נני.

הכי מאמין לכל מה שאומרים עליו - אביב, שממהר לארגן בריתות משונות למרות שאין בזה כל צורך ומצליח רק לעצבן כמה שיותר אנשים. והוא עוד טוען שהוא צפה בהישרדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ