משפחה חורגת: אלון גל, אתה עוזר לזוגות או מסכסך ביניהם?

פרק פתיחת העונה החמישית של "משפחה חורגת" נראה תמוה למדי: במקום לסייע לאישה שהזעיקה את צוות התוכנית, החליט גל לשלוח אותה לקו האש ובכך ללבות את הסכסוך בינה ובין בעלה. האם גם הריאליטי הזה מנסה לעורר פרובוקציות?

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

בואו נשחק קצת בנדמה לי. נגיד שאת נשואה לגבר שמתעקש לנהל עסק שהוא לא מבין בו שום דבר. נגיד שאותו גבר של חייך ממשיך שנה אחר שנה להפסיד כסף, לקחת הלוואות ולסכן את היחסים עם המשפחה למען הפנטזיה שלו. נגיד שאת לא מצליחה לחדור אל ראשו ולהסביר לו שככה אי אפשר יותר. אז את מחליטה שכלו כל הקצים ואין ברירה - הדרך היחידה לצאת מהמשבר הוא להכניס את אלון גל והמצלמות של “משפחה חורגת” לתוך הבית שלך לפני שכל הכסף נשרף והנישואין נגמרים. אז נכון שהיית מצפה שאלון גל יהיה לפחות בצד שלך? את יכולה להמשיך לצפות.

תחילת הפרק הראשון בעונה החמישית של “משפחה חורגת” מוצא את לורין ממושב חדיד נשואה ליובל ומגדלת עימו שני ילדים. הוא מתחזק חווה שבה הוא מפעיל ימי הולדת לילדים במחירי הפסד. אין לו מושג כמה כסף הוא מוציא, כמה כסף הוא מכניס ומה התמחור הנכון לעסק שלו. אפילו כמה כסף הוא חייב ולמי בדיוק הוא לא יודע. גם לורין שם, אבל בתור אשתו. לא בתור שותפה לעסק, לא בתור עובדת בעסק, אלא בתור מי שחולקת איתו איתה חייה האישיים ומודאגת מהצורה שבה המשפחה כיחידה אחת שקועה בחובות.

לורין היא זאת שקוראת לאלון גל שיבוא ויעשה סדר. לתומה היא חשבה שהוא יצלול לתוך ים הניירת ויוציא ממנה תוכנית עסקית לתפארת שבזכותה יצליח יניב להתחיל לראות רווחים מעסקיו ולהחזיר חובות. אז היא חשבה.

לאלון גל יש תכניות אחרות. לו נמאס להיות האיש עם האקסל שיודע לעשות חישובי רווח והפסד ולקרוא מאזנים. את זה הוא משאיר לקטע הווידאו של נציג הבנק שעליו מדלגים בקלילות. 

בכל מקרה, משום מה אלון גל מחליט שלורין חייבת להיות שותפה לניהול העסק של יניב. למה? כי הם משפחה. בשום שלב של התוכנית לא מספרים לנו מה השכלתה של לורין, מה הניסיון שיש לה בחיים, מה הן שאיפותיה המקצועיות האישיות, על מה חלמה להיות כשהייתה ילדה קטנה, במה היא מתעניינת ומה בכלל היא רוצה. אלון גל לוקח כנתון מובן מאליו שתפקידה בחיים של לורין הוא להיות העזר כנגדו של יניב. דעתה בסוגיה, כמובן, לא ממש משנה. האפשרות שמבחינה כלכלית יהיה אולי יותר מועיל אם לורין תצא לעבודה במקום אחר בכלל לא עולה על הפרק.

גל לא סתם מתעקש על כך שבני הזוג יעבדו יחד. שם הרי נמצא הקונפליקט, לחם חוקו של הריאליטי. בכל פעם שלורין מבצעת משימות שנוגעות לעסק, יניב חג סביבה ומטיח בה עלבונות. בתזמון מושלם מודיעה הכתובית בתחתית המסך שאת המריבה המלאה אפשר לראות באתר האינטרנט של רשת. אם לורין היתה מוצאת עבודה משלה, לא היו קטעי וידאו לאתר הבית ומה היה אז על המותג?

כשאורגיית העלבונות הזאת מסתיימת, מדביק אלון גל על לורין שתי מדבקות. על הראשונה כתוב ‘לא ראויה’ ועל השנייה כתוב ‘אפס’, במעין פעולה שאמורה לזעזע את יניב. על הדרך הוא מסביר לו שהוא ילד מתוק ואהוב ולה הוא מבהיר שתפסיק להתלונן כי היא מה זה יוצאת מבאסת. בהמשך גל לוקח את לורין למפעל מראות כדי שתראה איך היא נראית וגוער בה על כמה שהיא פסיבית. באותה נשימה מטיל עליה גל להיות מנהלת השיווק של העסק של יניב. וכך, היוזמת של המהלך שהיה אמור לספק לה קצת רווחה כלכלית ואוויר לנשימה, מצאה את עצמה לכודה עמוק יותר במלכודת שממנה ניסתה להימלט.

לתומה חשבה לורין שאלון גל יחלק לה ולבעלה חכות שאיתם יאכלו לדוג כמה דגים. הוא העדיף להאכיל אותם מנה גדושה של הרינג ולקרדה. על הצרבת הם כבר יצטרכו להתגבר לבד.

"משפחה חורגת", ערוץ 2, 21:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ