האח הגדול 3.0: חיוך מיליון הדולר שאומר את הכל

עתי כנראה סבל מכל רגע בבית "האח הגדול", ולכן מעולם לא נראה יותר משוחרר כמו בראיון ההדחה שלו. יואב, לעומתו, פרק כל עול ולא התנהג בהתאם. מה עובר על הגברים בעונה הזו?

איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין

תוכנית "האח הגדול" אתמול התחילה בעצם כבר בערב שישי. ב"ארץ נהדרת" השחיזו מערכון מדויק על ההבדל בין כיכר העיר א-תחריר לבין האולפן שמחוץ לבית האח הגדול - ההבדל שבו לא מתחוללות מהפכות. המסר היה מוצלח, אבל החיקויים עוד יותר. ב"ארץ נהדרת", תוכנית של קשת, יודעים לדבר על הכוח המסרס של "האח הגדול", תוכנית של קשת. אבל זו לא ביקורת שיש לה משמעות. אם הייתה לה משמעות, מושא הביקורת (קשת), היה עושה משהו עם הביקורת שהופנתה אליו מטעם הגוף המכובד קשת.

בעצם, הכול התחיל עוד קודם – בתוכנית הקודמת של "האח", כשאסי היה באמצע ה-"אוווווווו" של ה"מאקוווו", וארז אמר לו: "תיזהר, שלא יעשו עליך חיקוי בארץ נהדרת". קריצה. ארץ נהדרת החזירו בחיקוי מעולה (כשתמצאו משהו שאסי כהן לא עושה נהדר, סמסו הלם למספר 2020). קריצה. הערב, תוכנית "האח הגדול" נפתחה במילים "המונים התכנסו כאן, בכיכר בית האח הגדול", ואסי קרא לארז "חוסני". קריצה. אתם יכולים לצחוק על האח הגדול, אתם יכולים להסתכל לו בעיניים ולהגיד לו מה התפקיד שלו בניוון החברתי והפוליטי שסביבנו - אבל אתם תגידו את זה בערוץ 2, בימי שידור של קשת, ובזמן צפיית שיא.

כמו שני צידי המטבע (אוהו, איזה שווי יש למטבע הזה) של קשת, גם מודחי הערב, יואב ועתי, הם הפכים כמעט גמורים. מלבד היותם דמויות סימפטיות באופן כללי, קשה למצוא ביניהם קווי דמיון. וזה לא רק הלוק: עתי הגיע לבית בטוח בעצמו, נתקל ביותר מדי בחורות שרצו אותו והפיק מהסיטואציה את כל הזוועות האפשריות. הוא היה צריך לעשות מעט מאוד כדי לקבל הרבה מאוד תשומת לב ונקודות, אבל הסתבך והלך והלך והסתבך כל הדרך עד מדרגות היציאה מהבית.

יואב לעומתו, הגיע לבית מתוסבך וחלש. הוא עבר בבית מהפך עצום, צמח, התחזק, השתנה. רגע ההדחה שלו, כתוצאה מכך, היה מהמביכים בהיסטוריה של הפורמט. יואב של היום הראשון בבית ויואב של היום האחרון בבית היו כל כך שונים זה מזה, שכשהוא יצא להתראיין אצל ארז ואסי - הוא פשוט לא זכר איך להתנהג. כרגיל בסיטואציות כאלה, אסי ניהל אותה טוב יותר והצליח לסיים את המאורע עם מספר מינימלי של נפגעים. ולמרות הכול, נראה שעתי סבל הרבה יותר מיואב מהחוויה המכוננת (פרטנית) ומנוונת (חברתית) שנקראת "האח הגדול". בחמש דקות הראיון של עתי עם אסי וארז, הוא צחק להערכתי יותר ממה שהוא צחק בחודש האחרון בבית האח. אין מי שלא היה מסמס לו ברגעים האלה. בעצם, אולי אבירם.

בדבר אחד ההדחה שלהם דומה: הגברים בבית האח הולכים ומתמעטים. עתי ויואב עזבו, בלי החסינות גם ליעוז היה כנראה הולך הביתה, ואפילו עמיר לא יכול להתפרש על הספה בנחת. אם תומר ימשיך ככה, גם הכיסא שלו יתנדנד. הנשים החזקות בבית (ליהיא, פרידה, מירב, וגם רם) נושאות או מתקשטות באג'נדה, או לפחות נעלבות כשרומזים שאין להן כזאת (דנה). דווקא שם מתעקשים על העקרונות שלהם, ובדבקות, וצעקות, ובלי לפחד ממהפכות ומדמעות. "עקרונות", קריצה, במובן של "תסמסו לי הערב". כמו ש"תיזהר שלא יעשו עליך חיקוי בארץ נהדרת", במובן של "גדול, עושים עליך חיקוי בארץ נהדרת". כמו ש"תפסיקו לראות האח הגדול ותתחילו לחולל מהפכות", במובן של "אל תשאלו, קיבלנו אישור לשדר עשר שעות ריאליטי בשבוע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ