האח הגדול 3.0: לי עוז זכה בחסינות, אבל במשחק הוא עוד יפסיד

בימים שבהם דיריי "האח הגדול" צועקים, רבים, נשברים ובוכים, בימים שבהם הרוח האנושית שלהם עומדת למבחן – לי עוז לא מביא איתו שום בשורה אנושית או מעניינת. זה אולי נחמד ברמה אישית, אבל גרוע ברמה אסטרטגית

איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין

"היא משתגעת כמו איזה גרושה עם ארבעה ילדים שבעלה עושה לה את המוות" (יופי ליהיא, עם ציבור הגרושות באמת עוד לא הסתבכת חזיתית)

ברוח המהפכות שמסביב, גם בבית "האח הגדול" מרידות בסדר הקיים: פרידה ודנה ביחד (נרשם חיבוק), פרידה וליהיא כבר לא (נרשמו צרחות), פרידה ונופר ממש לא (נרשמו צרחות ומעלה), נופר וג'קי מקררים (נרשמה שתיקה). שיטת ההשתלטות המועדפת על כולם נותרה יציבה – משהו בין התלהמות, לבין משהו שגורם להתלהמות להסמיק בחצר ולנופף במניפה של גיישות במבוכה.

"בושה לנשים, בושה לגברים, בושה לחברה, בושה למדינה!!!" (נופר יוצאת על ליהיא, גם בשמכם)

אבל הסיפור האמיתי אמש היה כישלון הרוח האנושית. נכון שמראש בחינת הרוח האנושית במיזם מהסוג הזה פירושה חיבול זדוני במבחן כולו. ובכל זאת, קשה היה להתחמק מהעובדה שהפרק אתמול היה מלא בתחושות של זהות מפוצלת: זאת שרוצה, וזאת שנכשלת. ליהיא רצתה להיות מסוגלת לשתוק, ולא יכלה. נופר רצתה להחזיק את עצמה, ולא הצליחה. פרידה באמת הייתה מוותרת בכיף על הסיגריה, אבל הגוף שלה לא שואל אותה.

איפה שתוכניות כמו "הישרדות" ו"לרדת בגדול" מגלות לנו דברים חדשים על גבולות היכולת האנושית, הפיסית והרוחנית, "האח הגדול" מביאה לנו את ההיפך המוחלט. בסופו של יום, אנחנו מוגבלים וקונסיסטנטיים. אפשר לריב בקטנה, להשלים בקטנה. מהפכות מתחוללות מדי כמה שעות ומשנות את מאזני השליטה בבית, אבל לאדם הבודד מאוד מאוד קשה להשתנות.

"מיי ארש איסט אין דר וואסר" (התחת שלי במים, עכשיו גם בגרמנית)באופן הכי ציורי, כשלון הרוח בא לידי ביטוי דווקא במשימה של יואב, הוא קראטה קיד. "תאמין בעצמך", אמר לו האח הגדול ושלח אותו לשבור קרש עץ בהינף יד. קרש העץ הזה התברר כאחד מאותם דברים שעומדים בפני הרצון. יש אמונה, אבל אין משימה, אין תקציב ואין אוכל. וכשההמון רעב, ההמון אכזרי – ומהפכות גדולות יוצאות לדרך.

סימנים של תקווה

מצד אחד, החסינות של לי עוז היא תעודת עניות לעשייה שלו בבית. אין לי מושג איך הוא נשמע כשהוא זועם, מה מרתיח אותו, או על מי הוא מרכל כשהוא ליד הכיור באמבטיה. הוא לא זכה ליותר מדקת מסך בשבועות האחרונים, ולכן הוא גם זכה בחסינות. מצד שני, העובדה שדווקא לי עוז, אדם שלא הפגין עד כה שום צד זוועתי באישיותו (נדמה לי שהוא לבד בקטגוריה עם אלעד) זכה בחסינות מצד הדיירים החדשים, היא עובדה מטרידה. הרוח האנושית שלו אולי מנצחת, אבל במשחק הוא בינתיים מפסיד.בר רפאלי בדרך לבית האח הגדול

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ