בקרוב אהבה: ממתי נשים אשמות בהתעללות מינית שעברו?

אמש התוודתה מיכל שפירא בפני אמה על ניצול מיני שעברה, ותגובת האם היתה: "אני לא יודעת מי ניצל את מי, לא היית תמימה". הקטע שודר בפריים טיים בשקט מופתי, מבלי שאף אחד יביע הסתייגות או יגנה את התגובה. זה המסר שרצו שם להעביר?

איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין

בתוכנית "בקרוב אהבה" ששודרה אתמול היו הרבה רגעים נעימים, אבל גם רגע אחד מעכיר שלווה, אולי אפילו מסוכן. מיכל שפירא, המוסיקאית בעלת האישיות הקיצונית והניסיון המיני העשיר, בחרה לנהל שיחת לב אל לב מצולמת עם אמה, בעקבות הצלחתה להיגמל מקשר הרסני וארוך במיוחד עם משה לוי.

במסגרת השיחה, ניסתה שפירא להבין מה דפוק אצלה, וסיפרה לאמה איך בגיל 14 הבחור שבו הייתה מעוניינת הורה לה למצוץ לעוד שלושה חברים שלו. היא מצצה. התגובה של אמה לגילוי הלב הייתה: "אני לא יודעת מי ניצל את מי, את אותם או הם אותך". שפירא, בדמעות, ניסתה להסביר שהיא הייתה קטינה. "אולי היית קטינה", המשיכה האם, "אבל לא היית תמימה".

אני לא יודעת מה נאמר לשפירא כשהמצלמה כבתה. אני מקווה שהרבה דברים. אבל לתוכנית שמשודרת בערוץ 2, אפילו בלילה, יש אחריות גם כלפי הצופות והצופים שלה, אמהות, בנות, נשים. תוכנית שקוראים לה "בקרוב אהבה", כמו כל תוכנית אחרת, לא יכולה לעבור על אמירות כאלה בשתיקה.

יש באזור יותר מדי נשים, מתוקשרות פחות, שעברו ועוברות הטרדה כזאת או אחרת, ומשוכנעות שהן הבעיה. חשוב לומר להן: ילדות בנות 14 לא מנצלות חבורות של גברים על ידי מציצת פינם, לא בעולם שאני חיה בו. קוראים לזה התעללות, זה לא נדיר כמו שנדמה לנו, ולהאשים את הנערות בפתיינות, נימפומניות או שרליליות ממש לא יפתור את הבעיה. גם לא את הטראומה.

בסך הכל, "בקרוב אהבה" היא סדרה מוצלחת שצוברת תאוצה מפרק לפרק. אבל בניגוד ל"האח הגדול" למשל, היא גם ערוכה, עשויה ומוכנה לא מעט זמן מראש. כתוצאה מכך, כשקורים בה דברים שאסור להבליג עליהם, מצופה מהתוכנית שלא תבליג עליהם.

היה ניכר ששפירא מתקשה להגיב ולהגן על עצמה, כי היא לא בטוחה שהיא בסדר. אחרי הכל, אימא שלה אומרת שהיא לא. למרבה הצער, לא היה בסביבה אף אחד אחר שיאמר את הדברים האלה, לה, ובעיקר לנו.

"בקרוב אהבה", ערוץ 2, 22:35

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ