ארץ נהדרת: מה זה היה לעזאזל?

שבוע אחד של סאטירה ראויה הספיק ל"ארץ נהדרת" כדי לשוב לסורה – חיקויי סלבס לא מוצדקים, גגים חוזרים לעוסים ובדיחת מילף אחת, שלא הספיקה לתוכנית שלמה. אין ספק, אחת התוכניות הגרועות, אם לא ה-, וכו'. געגועים לחלי יחימוביץ'

קרן בר לב, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן בר לב, עכבר העיר אונליין

חצי שעה לתוך התוכנית האחרונה של "ארץ נהדרת" נרשם רק חיוך אחד מאז תחילת התוכנית – בדיחה על "אנגרי בירדז" בכנסת, פאנץ' באדיבות ערוץ 99 עם הנחתה עלובה מדי של קיציס. זה הכל, חיוך אחד, בתוכנית שפעם גרמה לגלי צחוק בכל מערכון.

אם יש משהו ש"ארץ" הצליחה לעשות השבוע, זה לגרום לנו להבין עד כמה היא לא מה שהיתה פעם. קחו למשל את מערכון עשהאל, עם רוואחל המתנחלת וח"כ שלי יחימוביץ': דקות ארוכות של תעמולה פוליטית, עם חצי פאנץ' על הארוס של יוקנת, גרמו לנו להתגעגע יותר מכל לחלי יחימוביץ' של פרידמן. עם כל הכבוד לרוואחל, היא צל חיוור של הדמויות הדגולות שהקומיקאי הזה הראה לנו בעונות הקודמות.

המערכון הכי מוצלח: אין כן, קשה להודות בזה, אבל זה קרה: השבוע אין מערכון מוצלח, אין דמות מצטיינת ואין פאנץ' זכור במיוחד. אפילו בנקודות החזקות שמצילות אותה בדרך כלל - הפאנלים הסאטיריים - "ארץ" פישלה השבוע. האירוע המסעיר של פרישת ברק מ"העבודה" והקמת סיעה חדשה נקבר תחת עומס דמויות חדשות וישנות – עמית סגל הצעיר, דנה ספקטור שהופיעה בלי קשר, וכמובן, שני חברי הכנסת החדשים ב"עצמאות", עינת ווילף (הכניסו כאן בדיחת "מילף" מתבקשת ולעסו אותה עד דק) ושלום "פאקינג" שמחון.

כאן נחשפה חולשתה הגדולה של "ארץ" - למה להשתמש בחיקוי ככלי סאטירי, כשאפשר פשוט להמציא מאפיינים מצחיקים ולהדביק אותם למושא החיקוי? לשלום שמחון, שהושבע להיות שר התשתיות שלנו השבוע, יש הרבה תכונות שראויות להתייחסות, עוד תגלו. אבל ב"ארץ" כמו ב"ארץ", "פאקינג" זה הרבה יותר קליט. 

הכי מפוספס: זמרים מזרחיים מעלימים הכנסות? אחלה נושא. אז למה לבנות מערכון שלם על אפקט ממוחשב של עין קורצת? ולמה להסיט את העניין לזמרים אשכנזיים שלא מצליחים להרים חתונות בגלל שמעיפים עליהם כסאות, כשפרסומת לביטוח הצליחה לעשות זאת טוב יותר? אם אתם לא מצליחים לעשות את זה בלי חמישה חיקויי סלבס, וותרו על העניין.

המערכון הכי גרוע: וואו, קשה לבחור. נלך על הבת מצווש אם בגלגול הקודם שלו המערכון הזה עוד היה חינני, הבחירה להפוך אותו לעוד גג חוזר העונה קברה את הזיכרון הזה לגמרי. הלו, הבלוג של מאי היה רק לפני כמה עונות! באמת נראה לכם ששכחנו את הדמות הממלמלת של אסי כהן עם השיער על הפנים, ואת דמות המתבגרת המפונקת שלא מכירה אישים היסטוריים? פאתט.

ציון לשבח: לצדיק בסדום שהחליט לומר שחינוך יותר חשוב לו מצבא במערכון ההסברה המתיש - למרות ההנחייה מסמו. תודה לך, הצלת את הכבוד של כולנו.

שאלת השבוע: אם כבר גרמתם לקהל שלא ידע את "מד מן" לרצות לראות את העונה הראשונה, למה לספיילר להם את הסוף שלה?

אז יש לנו ארץ נהדרת?

נראה לנו שהנקודה ברורה. כדאי מאוד שהעונה הזאת של "ארץ" תעבור איזה ניעור בקרוב, כי בקצב הזה, "ארץ נהדרת" תהפוך מהר מאוד להיות "התוכנית המשמימה הזאת שמשודרת לפני 'טלוויזיה במיטבה'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ