ארץ נהדרת: ליברמן, תבוא כל שבוע

המתקפה על ארגוני השמאל העירה מתרדמתה את "ארץ נהדרת", שסיפקה את אחת התוכניות הטובות ביותר והוכיחה שאם רוצים, אפשר לעשות פה גם סאטירה לא רעה. חבל רק שגם אלעד הגמד והזומבה היו שם

קרן בר לב, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן בר לב, עכבר העיר אונליין

כשיש מקום לפרגון, אנחנו מפרגנים: השבוע הצליחו להוציא ב"ארץ נהדרת" תוכנית מצוינת, הטובה ביותר בעונה הנוכחית ואחת החזקות בעונות האחרונות. במקום להתייחס לאירוע המסעיר של השבוע באיזה פאנל חולף וכמה דחקות, נתנו שם דרור לסאטירה אמיתית ואפילו שינו את הפורמט.

ולמה לא בעצם? הרי תכל'ס, אם תורידו מ"ארץ" את מערכוני הזומבה, חיקויי הסלבס והגגים החוזרים, יש לה פוטנציאל אמיתי להיות כלב השמירה של הדמוקרטיה - או לפחות האזעקה על הוולוו של ברק.  

המערכון הכי מוצלח: ליברמן מקריא כותרות

לא מערכון המשפט (שהיה לא רע בכלל) ולא פאנל מפלגת העבודה – המערכון המצוין של השבוע היה הטייק של ליברמן על פינת הכותרות, כולל הקראת הסאבטקסט בקול רם ("זה ראנינג גג") והסאטירה הפנימית על ההומור של התוכנית ("עכשיו נראה קטע של פוליטיקאי ונתייחס אליו"). שיא המערכון היה בחלקו השני, כשליברמן ונסראללה החליפו חוויות מקורס "בוא להוציא את הדיקטטור שבך". זה היה גג מצחיק, אהבנו'תו.

באדיבות "קשת"

הדמות המצטיינת: ליברמן, ללא ספק. אולי אפשר לשקול אותו בתור מחליף קבוע לקיציס?

פאנץ' זכור במיוחד 1: "מהם מקורות המימון של דני קושמרו? הבנאדם עובד שעה בשבוע" (ליברמן חוקר את קיציס על אנשי תקשורת חשודים)

פאנץ' זכור במיוחד 2: "למדתי משפטים במכללת עשהאל חצי שנה. אין אצלנו הרבה חוקים" (רוואחל מסבירה לקיציס למה היא מתאימה להיות הפרקליטה שלו)

הכי מפוספס: התל אביבים במערכון מפלגת העבודה. כל כך הרבה פוטנציאל, ובמקום לצחוק על החולשה האמיתית של מצביעי השמאל שלא מגיעים להפגנות, נגררו שם שוב לצחוקיאדה על מדינת תל אביב ועל ההיפסטרים שמאכלסים אותה. זאת לא סאטירה, אפילו לא בקטע אירוני.

היינו משאירים על רצפת חדר העריכה: גם הפעם לא התאפקו ב"ארץ", ובאמצע המערכון הסאטירי השני שלהם בתוכנית היו חייבים לדחוף חיקוי מתוך "האח הגדול", בלי לוותר על בדיחת ליאם מתבקשת. מה הקשר בין אלעד הגמד למפלגת העבודה? אל תטרחו לחפש כזה, כי מישהו כבר טרח לחפש (ולמצוא) במחסני "ביפ" את התחפושת של פיני הגדול.

המערכון הכי גרוע: עדי הימלבלוי רוקדת זומבה

השבוע ויתרו לנו על "הגברים של שדרות רוטשילד" ("תל אביבי מדי") ועל להקת אפליקציה ("אם הם לא מצרפים את אריאל זילבר הם יכולים להופיע באל-ג'זירה"), אבל קיבלנו את הזומבה בדלת האחורית. זה לא היה מצחיק או רלוונטי בפעם הראשונה, וזה לא יהיה יותר מצחיק או רלוונטי אם תהפכו את זה ל"ראנינג גג". ולא, שום סלב לא ישדרג את חליפות השומן שלכם, אפילו לא אם תביאו את שפרה להוריד את המשקל של אחרי הלידה. לא זומבה!

ציון לשבח: השבוע קיבלנו מנה הולמת של הקומיקאים הנזנחים, אסי כהן ושני כהן. הוא הפציץ כליברמן בחצי הראשון של התוכנית, ואילו היא כיכבה במערכון המטופש-אך-משעשע על הבת מצווה. במיוחד חיבבנו את פאנץ' המיקרו וההמחשה של מעבר הזמן עם החגים. כן ירבוש.

שאלת השבוע: מה עישן התסריטאי שחשב על מערכון האופניים החשמליות? ואולי כדאי להגביל את השימוש ב"מיסטר נייס גאי" בקרב כותבי התוכנית?

אז יש לנו ארץ נהדרת? כמו שכבר אמרנו, אין ספק שהתוכנית השבוע היתה יוצאת דופן במצוינותה. האם המגמה הזאת תחזור על עצמה בשבועות הבאים? אין לדעת. ניסיון העבר מלמד ש"ארץ נהדרת" מצטיינת במיוחד בתוכניות חירום - כמו בעתות מלחמה למשל – כך שבהתחשב במצב המדיני והחברתי שבו אנחנו נמצאים היום, אפשר בהחלט להיות אופטימיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ