היפה והחנון: כך התגלה אלכס כג'נטלמן המושלם

ההתעקשות של אלכס לשאת בעצמו באחריות למעשיו במשימת המוסך, ולשמור על צלם אנוש של בת זוגו, הופכים אותו אולי לענתיקה, מיושן ולמגוחך - אבל גם לאחד הגברים האציליים ביותר בתולדות הראליטי בישראל. וגם: מה עובר על זורנזון ואיב?

זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר אונליין

הטוב

אני מודה שנשברתי. אפילו ציניקן קשה לב ומר נפש כמוני צריך להודות בהכנעה ובהשלמה שכנראה יש משהו אמיתי ברומן של אור ונלה, או שלכל היותר ל”היפה והחנון 2” יש עורך מוכשר במיוחד שמצליח לגזור ולהדביק קטעים באופן שמעורר חשד שהאהבה באוויר. זהו, יותר מזה לא תצליחו להוציא ממני.

היה משהו חמוד בגרסה של השניים ל”מתנות חכמי קדם” שבה נלה צריכה להכריע בין ניצחון במשימה לבין הגשמת חלומו של אור להגשים לקפוץ מגובה של כמה אלפי מטרים. עם מצנח, למי שתהה. ובכלל, משימת הצניחה מהאוויר היתה המשימה המקסימה והסמלית ביותר ב”היפה והחנון”. היכולת להתמסר, לקחת סיכון ולקפוץ אל הנודע היא מה שעומד בבסיסו של המסע שאליו יצאו האנשים הטובים האלה. לא במקרה הם העידו שזו היתה החוויה של החיים שלהם. למרבה הצער או המזל, כל אחד ואחת לפי טעמו וטעמה, המצלמה לא יכולה להתלוות לטקסי ביתוק הבתולים האחרים שלהם.

הרע

זורנזון ואיב. מי זוכר כמה שמח זורנזון על בואה של איב לווילה לאחר הנטישה בטרם עת של סיוון לטובת הקניון של אשדוד. והנה חלפו רק מספר מועט של פרקים והשניים נראים עיייפים ומותשים זה מזה לפחות כמו אליזבט טיילור וריצ’רד ברטון במערכה השלישית של ”מי מפחד מווירג’יניה וולף”.

הזוגיות של השניים בקאנטים. זורנזון מבואס מלכתו של חברו הטוב אלון ומבקש מאיב שלא תדבר ותיתן לו להתייחד עם אבלו. איב רוצה לסדר לזורנזון את חליפת הצניחה, הוא מבקש שהיא תשמור את עצות הסטיילינג שלה לעצמה. היא מנסה להתחנף ולומר שהוא נראה כמו דארת’ ווידר, הוא מוותר על הנסיון לדבר בשפה שלו ואומר לה שממש לא. הוא מכריז על עצמו כנהג השנה, היא מספרת איך נהגה פעם בניגוד לכיוון התנועה. במשימת המוסך איב מנסה לעודד באמצעות קריאות עידוד ושירה, זורנזון רק רוצה שהיא תסתום את הפה. בכך למד זורנזון לקח חשוב, שלא כל הבלונדינית זהב ושלפעמים חלומות מתגשמים ואחר כך הופכים לסיוטים.

איב לעומת זאת למדה שאנשים חכמים, או אנשים שחושבים שהם חכמים, לא אוהבים שפולשים להם לטריטוריה ומנסים להפגין ידע בתחומי העניין שלהם. לעתים כל מה שהם רוצים זה שתהיי יפה ושתוקה ויפה שעה אחת קודם. אם את מדברת, זה מאוד מפריע להם לשמוע את הצליל שהם הכי אוהב בעולם. את הצליל של הקול שלהם.

המכוער אלכס במוסך. ולא בגלל שלאלכס לא היה מושג ירוק מה לעזאזל עושים במשימה הזאת, איפה מכניסים את הג’ק, איך משחררים את הברגים ולשלב המסנן הוא אפילו לא הצליח להתקדם. לאלכס אין שום בעיה להביך את עצמו, להפחיד את עצמו ולזרוק את עצמו ממטוס. הקו האדום שלו עובר כשזה דווקא נוגע לליטל שיושבת מתחת למיכל השמן. הוא לא מבין איך מסוגלים לבזות אישה בצורה כזאת ומדוע מגיע לה העונש הזה על מחדל שהוא כולו שלו. אין ספק שסבא רבא טכנאי המטוסים מביט מלמעלה באלצ’קו וגאה בו ביותר, גם הרב לוי יצחק מברציצ’ב בוודאי היה נותן לו ברכה.

אולי דווקא לא הפפיון, לא המבטא הזר ולא הגינונים המיושנים הופכים את אלכס לכזה עוף משונה. אולי דווקא ההתעקשות שלו לשאת בעצמו באחריות למעשיו ולשמור על צלם אנוש של בת זוגו הופכים אותו לענתיקה, למיושן ולמגוחך. הרי אם למדנו משהו מריאליטי זה שחייבים לעשות הכל, אבל הכל למען הניצחון. לפעמים צריך מישהו כמו אלכס שיזכיר שקווים אדומים זה לא משהו שקיים רק במדים של הצבא הסובייטי.

הלא מובן

אם אלכס וירון לא יכולים בלעדיה, למה ההפקה לא עשתה מאמץ והשאירה את סטייסי עד סוף העונה? אני בטוח שיש כמה אנשים בתנו לחיות לחיות שדווקא היו מאמצים בברכה איזה צו הרחקה לזמן מוגבל בין הכלבה לבין בעליה.

אז מה למדנו?

שכדי לברך את הברכה הוולקנית אין צורך במניין או בהשתטחות על קברי צדיקים. אפשר לבצע אותה גם בין שמיים לארץ, רק אל תשכחו לבקש שהכוח יהיה עמכם.

שהשפתיים של ענבל הן לא האיבר היחיד החשוד בחוסר אותנטיות, גם השיער הוא תולדה של תוספות.

שהאטרקציה התיירותית מספר אחת של אשקלון היא מערכת הכבישים שלה. אליבא דאיב, הם לא דומים לכבישים בשאר רחבי הארץ.

ורגע של עברית

שבצבץ - שבץ מוקטן, שוק קל, הלם מוחלש.

התסביך - להגדרה המסורתית של קומפלקס (תסביך אם, תסביך אלקטרה) מוסיפה ליטל משמעות חדשה: תרחיש שהוא מסובך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ