האח הגדול 3.0: פתאום דנה הפכה להיות בן אדם

אולי לא שמתם לב, אבל אמש שודר ב"האח הגדול" פרק מהפך - הפרק שבו הסנובית המבאסת עם האגו המנופח הפכה לדנה, בחורה שגם לה יש רגשות. ככה זה תמיד כשדמעות גונבות את ההצגה

איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה פנייבסקי, עכבר העיר אונליין

"כאילו מרגיש לי שאני קצת רוצה לשנות סטטוס לכאילו... להיות כאילו קצת אינדיבידואל פה כי כאילו נורא מהר הכול קרה וכאילו" (סיון נפרדת מעמיר. חוקרת מוח עלק)

לפעמים לא נעים להסתכל. זה לא בהכרח קורה ברגע הכי רועם, או הכי אלים, או הכי מובס. זה קורה ברגע משברי מסוים, שבו הכול מתהפך. ליהוקים משתנים, פרסונות מתנפצות. קשה לראות. הידיים כמעט נשלחות לכסות את העיניים, ואם עמיר לא היה יולד באותם רגעים תינוקת מפלסטיק בהוט טאב, נראה שהעפעפיים היו נעצמים בהתנגדות עזה.

"אין יותר מאושר ממני", "שמחתי מבפנים", "זה מה זה טוב", "כל הדברים הטובים קרו לי היום" (עמיר, מדבר בקול רם מדי על כמה לא אכפת לו שסיוון זרקה אותו)

הרגע הזה הגיע אתמול. הוא היה בלתי נמנע. כמו שליהיא והדוש באמבטיה יעידו, כל התנוחות האפשריות במצב הנוכחי כבר מוצו; הטייפקאסטים נשחקו. פרידה נלחמה במספיק נבלים, עמיר וסיון מיצו את יכולותיהם המוגבלות ממילא כזוג. איזון ושלווה היו עלולים לפקוד את הבית, איזון ושלווה של שיווי משקל. אבל שיווי משקל חורג מכללי הז'אנר. בנדנדה של האח הגדול, שיווי משקל הוא מוות.

"החדשות הטובות הן שאתה בהריון" (האח הגדול לעמיר. עונש ראוי על הערה מיזוגינית)

אז הכל התהפך. הכול, כלומר, בעיקר העריכה: הגיבורים נחלשו, הלוזרים התחזקו. אנשי האגו העצום (דנה, עמיר) הושפלו אנושות. הנשים הכי מקסימות בבית (נופר, פרידה) חשפו את הצד הקריזיונרי במלוא עוזו. דנה בכתה כי פרידה יצאה עליה, יואב בכה כי נופר עפה עליו. בעולם הריאליטי, ובמידה מסוימת גם מחוץ לו, סיטואציות שבהן כרוך בכי הן סיטואציות עם מנצח אחד ברור. בכל פעם שדנה בוכה, פרידה מפסידה קצת. בכל פעם שיואב מייבב, פיה אחת שנהגה לסמס לנופר מתביישת.

"כמו קקי" (ד"ר צפני מנחה את עמיר איך ללדת)

לאורך כל התוכנית הזו חיכינו לשינוי. ב"היפה והחנון" דאגו לסמן לנו אותו בפרקי "מהפך" מיוחדים, אבל ב"אח הגדול" אי אפשר אלא לחכות שהרגע יגיח מעבר לפינה וכל אחד מהדיירים, בזמן שלו, יארוז את שאריות התדמית שהביא איתו ויצעד צעד אחד מחוץ לטייפקאסט. לא היה קל לצפות בתוכנית אתמול, וזה בגלל הצעד הזה בדיוק. הרגע שבו אדם מפסיק להיות "גמד", "לסבית" או "כוסית", אמור להיות רגע מרגש. בחיים, הוא הרגע שנותן סיכוי לתקשורת אנושית, לאהבה, הזדהות, חמלה. ב"אח הגדול" אלה הרגעים שבהם ה"סנובית המבאסת" שבוכה הופכת להיות "דנה" שבוכה. אלה רגעים כואבים. פתאום הבעיטה שנבעטת באישה המוגזמת הזו עם האגו המנופח, מגיעה מהרגל שלנו. פתאום היא בן אדם.

מועמדת להדחה: הזוגיות של עתי וליהיא. סיון מחכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ